Pies rasy golden retriever biegnie z piłką w pysku.
Źródło: Wikipedia Commons

Golden retriever codziennie wyrzuca piłkę za płot. Powód sprawia, że trudno się nie roześmiać

28 Października 2020

Riley to pies rasy golden retriever, który trafił do nowego domu ze schroniska jako 10 miesięczny szczeniak. Pies od samego początku dał się poznać jako bardzo towarzyskie stworzenie, które bardzo garnęło się do ludzi. Swoim zachowaniem wzbudził ogromne zainteresowanie i miłość sąsiadów.

Riley trafił do nowego domu w miejscowości Big Bear (Kalifornia). Jego nowa właścicielka właśnie straciła swojego dotychczasowego kompana i bardzo chciała adoptować nowego pupila, który uzupełniłby lukę po poprzednim psie. Nikt się jednak nie mógł spodziewać, że oprócz miłości właścicielki, Riley rozkocha w sobie wszystkich sąsiadów i stanie się sensacją w mediach społecznościowych.

Wyjechali, zostawili psa na pastwę losu. Zwierzę cudem przeżyło, widok dla osób o mocnych nerwachWyjechali, zostawili psa na pastwę losu. Zwierzę cudem przeżyło, widok dla osób o mocnych nerwachCzytaj dalej

Golden retriever, który kocha ludzi

Psy rasy golden retriever znane są ze swojego niezwykle przyjacielskiego usposobienia. Zwierzęta te są często polecane rodzinom z małymi dziećmi ze względu na swój charakter i cierpliwość do maluchów. Jak się okazało, 10 miesięczny szczeniak imieniem Riley jest niezwykle wyjątkowym okazem psa. Charakteryzuje się on ogromną miłością do ludzi, którą okazuje stojąc całymi dniami przy ogrodzeniu i zaczepiając przechodniów. Ci, kiedy wpadną w pułapkę, nie mogą się już tak łatwo oddalić od psa.

Riley od szczeniaka upatrzył sobie miejsce na patio swojego domu, z którego ma idealny widok na ulicę. Pies codziennie wskakuje na ogrodzenie, wystawia łapki i zaczepia przechodzących ludzi. Przechodnie nie mogą pozostać obojętni na zachowanie golden retrievera i zaczynają się z nim bawić i przytulać. Kiedy chcą od niego odejść, Riley łapie ich swoimi łapkami i przytrzymuje, aby jeszcze trochę się z nimi pobawić.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Właściciel nagrał psa w nietypowej sytuacji. Jeden drobny szczegół przykuł uwagę wszystkich
2. Dziesiątki tysięcy spaliły się w jedną noc. Nikt nie dowierza, wielka tragedia
3. Monitoring nagrał, co sprzątacz robi psu. Nagranie dostało się do sieci

Sprytny sposób na zwrócenie uwagi

Golden retriever znalazł niezwykle ciekawy sposób na zwrócenie na siebie uwagi przechodniów i sąsiadów. Gdy przychodzi na swoje standardowe stanowisko do wypatrywania przyszłych kompanów do zabawy, Riley zabiera ze sobą swoje zabawki i wyrzuca je za ogrodzenie. Nie ma chyba na świecie osoby, która mogłaby się oprzeć takiemu widokowi, więc zawsze znajdzie się ktoś, kto podejdzie i poda zabawkę wesołej psinie.

Swoim zachowaniem pies zyskał ogromną popularność w mediach społecznościowych. Mama młodego golden retrievera komentuje całą sytuację słowami: “Ludzie zatrzymują swoje samochody, wychodzą i robią sobie zdjęcia z Riley’em. Są jak paparazzi!”. Ludzie nie zatrzymują się jedynie by zrobić sobie z nim zdjęcie, ale również, żeby się przywitać, pogłaskać i wspólnie pobawić zabawkami. Riley stał się hitem Internetu.

Pies, który wygląda, jak kot. Mamy zdjęcia niezwykłego szczeniakaPies, który wygląda, jak kot. Mamy zdjęcia niezwykłego szczeniakaCzytaj dalej

Dla tego golden retrievera nie istnieje takie stwierdzenie, jak “obca osoba”. Wszystkich traktuje jak swoich przyjaciół, a ludzie odwzajemniają się wspólna zabawą i przytulaniem. “Riley obejmuje cię swoją łapą, a kiedy próbujesz odejść, przyciąga cię do siebie mocniej i nie pozwala się oddalić” - relacjonuje Wendy Walden – obecna mama niezwykle towarzyskiego psa. Jeżeli nikt przez dłuższy czas nie zwraca na niego uwagi, to pies w sprytny sposób zrzuca z ogrodzenia swoją zabawkę, zmuszając jednocześnie przechodniów do oddania jej prawowitemu właścicielowi (czyt. Rileyowi).

Riley – lokalny celebryta

Zachowanie golden retrievera stało się niemałą sensacją w mediach społecznościowych. Dziesiątki ludzi przechodząc obok poczciwego psa, robi sobie z nim zdjęcia, nagrywa filmiki, a następnie udostępnia je na Instagramie i Twitterze. Ludzie pokochali Rileya. “Zauważyłem Rileya będąc po drugiej stronie ulicy. Zwariowałem na punkcie tego, jak słodko wygląda! (…) Wyrzucił swoją piłkę za ogrodzenie, więc przerwałem nagrywanie filmu, aby mu ją podać” - opowiada o swoim spotkaniu z przyjacielskim goldenem, Johnny Berchtold. Relację z tego wydarzenia możecie obejrzeć klikając tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies przeszedł operację oczu i w końcu zobaczył swoją rodzinę. Wideo z jego reakcją jest hitem
  2. Mateusz Morawiecki właśnie ogłosił swoje decyzje. Pilna wiadomość do wszystkich Polaków
  3. Dzieci uwzięły się na nią, bo była za stara. Kiedyś suczka chciała być niewidzialna, dziś zmieniła się nie do poznania
  4. Zrobił sobie drzemkę w parku, nagle podszedł do niego gepard. Wszystko się nagrało
  5. Warszawiacy przygotowali niespodziankę dla osób biorących udział w proteście. Niezwykła mobilizacja uczestników strajku
  6. Polacy nie dowierzają poznając zjawiskowy przepis na kotlety po mediolańsku. Od schabowych są stukrotnie delikatniejsze

Następny artykuł