Golden retriever bawi się z kotem
Źródło: instagram/napoleon_lechat

Nagrano zaczepki golden retrievera i kota. W pewnym momencie mruczek nie wytrzymuje, nie do wiary

24 Października 2020

Golden retriever oraz rudy kociak mieszkają pod jednym dachem. Czworonożnym lokatorom zdarzają się drobne spory, które czasami potrafią przemienić się w rękoczyny. Właściciel przyłapał pupile w chwili, gdy ich wybryki wymknęły się spod kontroli. Nieprzewidziane zachowanie kota wprawia w osłupienie. Kto by pomyślał, że posunie się do czegoś takiego?

Golden retriever nazywana Jane oraz jej dużo mniejszy towarzysz zabaw, rudy kociak obdarzony wyjątkowym imieniem Napoleon, wiodą wspólne życie w miejscowości Neuilly-sur-Seine tuż pod Paryżem. Zwierzaki zwykle świetnie się ze sobą dogadują i towarzyszą sobie w każdej wolnej chwili, lecz czasami przychodzi moment, gdy potrzebują od siebie odsapnąć. Niestety, sygnał, że jeden z czworonogów chciałby odpocząć w samotności, nie zawsze zostaje prawidłowo zinterpretowany. Mogą z tego wyniknąć zaskakujące konsekwencje.

Czy zwierzęta mają duszę? Stanowisko Kościoła rozczarowujeCzy zwierzęta mają duszę? Stanowisko Kościoła rozczarowujeCzytaj dalej

Golden retriever zaczepił rudego kota

Chociaż przyjęło się myśleć o psiakach i mruczkach w kategorii odwiecznych rywali żyjących w ciągłym konflikcie, ich wzajemny stosunek wcale nie musi być aż tak skomplikowany. Wbrew pozorom relacje pomiędzy psami i kotami mogą być utrzymywane na stopie przyjacielskiej. Dużą rolę odgrywa w tym sposób wychowania i nadzorowania zachowania podopiecznych przez właściciela. Opiekun nie powinien dopuścić do dramatycznej sytuacji, gdy zwierzaki rzucają się na siebie z kłami i pazurami. Jego w tym głowa, żeby przyjąć rolę mediatora i przyzwyczaić zwierzęta do odmiennego towarzystwa.

Jak w każdej znajomości, również między najbardziej zaprzyjaźnionymi pupilami może dojść do nieporozumień. Warto mieć na uwadze, że psy i koty mają zupełnie różny sposób komunikowania się z otoczeniem, dlatego do niezgody prowadzą najczęściej błędy w "tłumaczeniu" i interpretacji języka ciała drugiego zwierzęcia.

Oglądając wideo opublikowane na oficjalnym Instagramie Jane i Napoleona, można się poważnie zdziwić. Nawet tak spokojna i ułożona rasa, jak golden retriever, potrafi czasem pokazać rogi. Piesek nie przejmuje się tym, że jego koci towarzysz wcale nie wydaje się skory do wygłupów i dla zabawy zaczepia go łapą. W ten sposób testuje cierpliwość mruczka, który z każdą następną chwilą wydaje się coraz bardziej poirytowany.

Rudy Napoleon siedzi naprzeciwko psa o złotej sierści i stara się nie reagować na jego zaczepki. Jane z pewnością nie miała wobec niego złych intencji, jednak napastliwość suczki coraz bardziej wyprowadzała mruczka z równowagi. Każde szturchnięcie łapą sprawia, że kot zaczyna się wycofywać. Na pierwszy rzut oka widać, że nie podobają mu się takie zagrywki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. DZISIAJ GRZEJE:1. Kraków. Pies załamał się po stracie właścicielki? Nowi opiekunowie pozostawili go na pastwę losu
2. Zaczęło się. Wielki paraliż stolicy, rolnicy walczą o swoje, Warszawa zablokowana
3. Założyła kamery w domu, aby sprawdzić, co robi border collie. Widok bardzo ją zasmucił

Kociakowi puściły hamulce

Kot dzielnie znosi przepychanki, chociaż wyraz jego pyska zdaje się mówić zupełnie coś innego. Chociaż Napoleon i Jane cały czas trzymają się na dystans, w powietrzu wyczuwalny jest niepokój. Kolejna zaczepka łapą sprawia, że w końcu miarka się przebrała. Napoleon nieznacznie się zbliża i przygotowuje do skoku. To, co zdarzyło się po chwili zaskoczyło nawet opiekunów.

Rudy kociak wykorzystuje nieuwagę drugiego pupila i przyczaja się w dole kadru. Nagle wyskakuje w górę i rzuca się wprost na szyję golden retrievera! Zaatakowany czworonóg jest wyraźnie skonfundowany, nie wie, co powinien zrobić, dlatego zastyga w bezruchu. Mniejszy zwierzak nie nie robi mu jednak krzywdy, zwyczajnie zawisa na ciele psiaka, dając do zrozumienia, że dalszej zabawy już nie będzie.

Niestety, nie wiemy, co stało się później. Nagranie urywa się dokładnie w tym momencie. Mamy nadzieję, że to starcie zakończyło się całkowicie pokojowo. Golden retriever i kociak o rudym futerku z pewnością dalej się bardzo przyjaźnią, a niewielkie kłótnie tylko umacniają ich niezwykłą relację.

Zwierzaki potrafią zaskakiwać swoim zachowaniem, a czasem nawet doprowadzać opiekunów i innych miłośników psów i kotów do śmiechu. Napoleon i Jane do duet kawalarzy, których życie śledzi ponad 10 tysięcy obserwujących na Instagramie. Warto częściej wpadać do nich na profil, gdyż ich zabawne reakcje potrafią rozweselić w ciągu zaledwie kilku sekund. Co za słodziaki!

ZOBACZ WIDEO:

Nagrał reakcję psa na weterynarza. Chihuahua nie była zachwycona, dalej było tylko gorzejNagrał reakcję psa na weterynarza. Chihuahua nie była zachwycona, dalej było tylko gorzejCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szczeniak był w okropnym stanie. Nie mógł uwierzyć, kto przyszedł go adoptować
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Ledwo się urodził, już przyjęli go do służby. Najsłodszy psi strażak na świecie ma serce na nosku
  4. Zaskakujące odkrycie. Narysowali kota tysiące lat temu, dopiero teraz prawda wyszła na jaw
  5. Wielkie serce Stiflera. Tak kocha swoje psy, że wytatuował je na ciele
  6. Wspaniały czyn 19-letniej strażaczki. Mało osób zdecydowałoby się na taki gest
  7. Ujawniono druzgocącą kwotę emerytury Jolanty Kwaśniewskiej. Mało kto wie, że jest autorką książki kulinarnej

Źródła: sputniknews.pl

Następny artykuł