Golden retriever, kończy 20 lat
Źródło: Facebook/GoldHeart Golden Retrievers Rescue

Golden retriever pobił rekord. Właściciele nie mogą ukryć dumy, ich pies zadziwił cały świat

24 Czerwca 2020

Golden o imieniu August jest śliczną suczką należącą do Jennifer i Steve'a Hetterscheidtów, mieszkańców Oakland. Para potwierdziła niedawno, że ich podopieczna skończyła właśnie... 20 lat! Tym samym suczka, która przez swoich kochających opiekunów jest pieszczotliwie nazywana Augie, została rekordzistką. Uznano ją za najstarszego golden retrievera na świecie. Średnio psy tej rasy dożywają wieku 10-12 lat, tak więc August przegoniła statystyki o prawie dekadę.

Golden retriever należący do małżeństwa Hetterscheidtów zaskoczył cały świat - suczka właśnie skończyła 20. urodziny. Choć dla człowieka ten wiek oznacza wczesną młodość, dla psiaków jest już późną starością. Psy tej rasy dożywają na ogół 10-12 lat, August jest żywym dowodem na to, że cuda się zdarzają na każdym kroku. Co ciekawe, do swoich kochających opiekunów trafiła, kiedy miała... 14 lat. Jennifer i Steve nic sobie nie robili z ostrzeżeń, że pies nie pożyje pod ich dachem za długo. Postanowili zagwarantować suczce spokojną starość i otoczyć opieką. Los wynagrodził ludzi dobrej woli.

Podpuścili psa, aby wsiadł do pociągu. Przestraszone zwierzę nie wiedziało, gdzie się znajdujePodpuścili psa, aby wsiadł do pociągu. Przestraszone zwierzę nie wiedziało, gdzie się znajdujeCzytaj dalej

Golden retriever pobił rekord wieku

Suczka rasy golden retriever miała dwóch właścicieli, po czym trafiła pod opiekę GoldHeart Golden Retrievers Rescue, organizacji zajmującej się opieką nad psiakami tej rasy. Już w momencie, kiedy zajęli się nią pracownicy organizacji, suczka była w bardzo podeszłym wieku - miała 14 lat. Wolontariusze doskonale zdawali sobie sprawę, że adopcja psiaka będzie dużym problemem - praktycznie nikt nie chce adoptować psich staruszków. Jednak w August spotkało ogromne szczęście - jej drogi skrzyżowały się z Jennifer i Steve'm Hetterscheidtami.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jelenia Góra. Mieszkał w bloku ze świnką wietnamską. Wyjechał, zwierzę dostało "dożywocie"
2. Do sieci wyciekło porażające nagranie policjanta z owczarkiem niemieckim. Nie mieści się w głowie, jak mógł mu zrobić podobne rzeczy?

Małżeństwo zakochało się w czworonogu od pierwszego wejrzenia i podjęło wyzwanie - adoptowali golden retrievera, licząc się z tym, że zwierzę może spędzić z nimi równie dobrze parę dni. Jak się okazuje - ryzyko i tym razem okazało się być grą wartą świeczki. Augie w tym roku skończyła 20 lat! Co więcej - psiak ma się doskonale, ma problemy ze wstawaniem, ale wciąż jest pełen energii i zdarzają mu się bardzo młodzieńcze zachowania. Ze swoimi ukochanymi opiekunami jeździ po całych Stanach Zjednoczonych.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bokser znalazł sposób na niemowlaka. Pies robi jedną rzecz koło dziecka, wszystko nagrano
  2. Powiedział husky'emu "Dzień dobry". Rozmowne zwierzę odpowiedziało właścicielowi w zabawny sposób, świetne nagranie
  3. Rzucił psu piłkę do wody. Nagle wynurzyło się ogromne zwierzę i wciągnęło labradora ze sobą
  4. Pitbulle zaatakowały chihuahua. Właściciele rzucili się psu na ratunek, doszło do tragedii
  5. Kotka straciła wszystkie młode. Niesamowite, kogo adoptowała. Zdjęcia wyciskają łzy z oczu
  6. Bydgoszcz. Kobieta ściskała psa, aż ten wył. Kiedy wyszła z nim na balkon, wydarzyła się tragedia

Źródło: theanimalclub.net

Następny artykuł