Swiatzwierzat.pl
List od chłopca na pożegnanie pupila

twitter/luciedunne_

Uczeń wysłał list nauczycielce po śmierci jej golden retrievera. Ciężko powstrzymać łzy

23 Lipca 2020

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Golden retriever potrafi dawać wiele szczęścia swoim opiekunom dzięki pogodnemu i przyjaznemu usposobieniu. Niestety, pupil pewnej nauczycielki odszedł z tego świata. Kobieta nie spodziewała się, że jeden z jej uczniów napisze specjalnie dla niej l

Golden retriever to pies o umiarkowanym temperamencie, który bardzo szybko przywiązuje się do swojego właściciela i jego rodziny. Retrievery lubią uczyć się nowych sztuczek i pokonywać wyzwania, które stają im na drodze. Psy te uchodzą za idealnych towarzyszy dzieci, gdyż nie przejawiają agresji, są radosne i bardzo łagodne z charakteru, więc nawet najbardziej rozbiegany maluch może się czuć przy nich bezpiecznie. Niestety, życie żadnego pupila nie jest wieczne, a jego odejście może wzbudzić ogromne emocje w najmłodszych członkach rodziny. Dzieci są bardzo wrażliwe na śmierć, ale jednocześnie potrafią zachować się zaskakująco dojrzale w obliczu straty ukochanego zwierzaka.

Pożegnanie z golden retrieverem

Psy rasy golden retriever potrafią skraść serce niejednego miłośnika czworonogów, gdyż wnoszą do życia swojej rodziny wiele pozytywnych i niezapomnianych doświadczeń. Tak było też w przypadku pieska o imieniu Charlie, który był zawsze bardzo wesołym psem. Kiedy odszedł jego rodzina miała spore trudności z pogodzeniem się z przygnębiającą sytuacją. Jego opiekunka Gemma Dunne, która na co dzień pracuje w szkole podstawowej St. Michael’s Primary School w stolicy Szkocji, musiała pożegnać się ze swoim wieloletnim przyjacielem. Okres żałoby był bardzo ciężki dla jej córki Lucie, w szkole nie potrafiła kryć swojego smutku, co zauważył jej kolega z klasy i postanowił rozweselić ją pewnym przemyślanym prezentem. Chłopiec napisał list skierowany do mamy dziewczynki, w którym już w pierwszych słowach przeprosił, jeśli jego treść ją zasmuci. 

List od chłopca wzruszył nauczycielkę

Chłopiec o imieniu Callum pisał w liście, że bardzo współczuje straty ukochanego pieska swojej nauczycielce. W liście zawarł wierszyk, który sam wymyślił ku pamięci Charliego, gdzie każda litera w imieniu psiaka oddawała pewną cechę jego charakteru. Z wiersza chłopca wiemy, że Charlie był zuchwały (cheeky), szczęśliwy (happy), rozczulający (adorable), bliski (relative), miał szczęście (lucky), był niesamowity (incredible) oraz energiczny (energetic)  "Charlie był świetnym psem" podsumował chłopiec w końcowych słowach listu. Kobieta z łzami w oczach przeczytała list od chłopca, razem z córką była bardzo wdzięczna za to, że chłopiec wpadł na tak wspaniały pomysł i zdecydowała podzielić się nim na swoim Twitterze. 

Niewinne serca dzieci potrafią czasem rozczulić nawet dorosłego człowieka. Trzymamy kciuki, aby mały Callum nigdy nie zatracił w sobie tak nadzwyczajnej umiejętności empatii.

Źródło: cesarsway.com

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >