List od chłopca na pożegnanie pupila
Źródło: twitter/luciedunne_

Uczeń wysłał list nauczycielce po śmierci jej golden retrievera. Ciężko powstrzymać łzy

23 Lipca 2020

Golden retriever potrafi dawać wiele szczęścia swoim opiekunom dzięki pogodnemu i przyjaznemu usposobieniu. Niestety, pupil pewnej nauczycielki odszedł z tego świata. Kobieta nie spodziewała się, że jeden z jej uczniów napisze specjalnie dla niej list. Dobroć i współczucie chłopca wzrusza do łez.

Golden retriever to pies o umiarkowanym temperamencie, który bardzo szybko przywiązuje się do swojego właściciela i jego rodziny. Retrievery lubią uczyć się nowych sztuczek i pokonywać wyzwania, które stają im na drodze. Psy te uchodzą za idealnych towarzyszy dzieci, gdyż nie przejawiają agresji, są radosne i bardzo łagodne z charakteru, więc nawet najbardziej rozbiegany maluch może się czuć przy nich bezpiecznie. Niestety, życie żadnego pupila nie jest wieczne, a jego odejście może wzbudzić ogromne emocje w najmłodszych członkach rodziny. Dzieci są bardzo wrażliwe na śmierć, ale jednocześnie potrafią zachować się zaskakująco dojrzale w obliczu straty ukochanego zwierzaka.

Zaginęła 2-letnia chihuahua. Nagroda dla znalazcy zaskakuje. Mężczyzna zaoferował wszystko, co maZaginęła 2-letnia chihuahua. Nagroda dla znalazcy zaskakuje. Mężczyzna zaoferował wszystko, co maCzytaj dalej

Pożegnanie z golden retrieverem

Psy rasy golden retriever potrafią skraść serce niejednego miłośnika czworonogów, gdyż wnoszą do życia swojej rodziny wiele pozytywnych i niezapomnianych doświadczeń. Tak było też w przypadku pieska o imieniu Charlie, który był zawsze bardzo wesołym psem. Kiedy odszedł jego rodzina miała spore trudności z pogodzeniem się z przygnębiającą sytuacją. Jego opiekunka Gemma Dunne, która na co dzień pracuje w szkole podstawowej St. Michael’s Primary School w stolicy Szkocji, musiała pożegnać się ze swoim wieloletnim przyjacielem. Okres żałoby był bardzo ciężki dla jej córki Lucie, w szkole nie potrafiła kryć swojego smutku, co zauważył jej kolega z klasy i postanowił rozweselić ją pewnym przemyślanym prezentem. Chłopiec napisał list skierowany do mamy dziewczynki, w którym już w pierwszych słowach przeprosił, jeśli jego treść ją zasmuci.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Nagły zwrot akcji, od jutra znika zakaz. Ministerstwo Zdrowia właśnie potwierdziło
2. Szczęśliwy finał dla jednej z suczek z Radys. Znalazła kochający dom, choć adopcja była wymagająca
3. Labrador czekał cały tydzień na pana przed szpitalem. Nie wiedział, że już nigdy nie wróci

List od chłopca wzruszył nauczycielkę

Chłopiec o imieniu Callum pisał w liście, że bardzo współczuje straty ukochanego pieska swojej nauczycielce. W liście zawarł wierszyk, który sam wymyślił ku pamięci Charliego, gdzie każda litera w imieniu psiaka oddawała pewną cechę jego charakteru. Z wiersza chłopca wiemy, że Charlie był zuchwały (cheeky), szczęśliwy (happy), rozczulający (adorable), bliski (relative), miał szczęście (lucky), był niesamowity (incredible) oraz energiczny (energetic) "Charlie był świetnym psem" podsumował chłopiec w końcowych słowach listu. Kobieta z łzami w oczach przeczytała list od chłopca, razem z córką była bardzo wdzięczna za to, że chłopiec wpadł na tak wspaniały pomysł i zdecydowała podzielić się nim na swoim Twitterze.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Niewinne serca dzieci potrafią czasem rozczulić nawet dorosłego człowieka. Trzymamy kciuki, aby mały Callum nigdy nie zatracił w sobie tak nadzwyczajnej umiejętności empatii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Byli przekonani, że uratowali szczeniaczki labradora. Kiedy lekarz powiedział im, co to za zwierzęta, zaparło im dech w piersiach
  3. Urodziło im się siwe dziecko. Myśleli, że jest chore. Okazało się wyjątkowe
  4. Mała dziewczynka zaczepiała labradora. Matka nagrała niebezpieczną zabawę
  5. Nie widać końca historii z pumą Nubią. Porozumienie z zoo w Poznaniu zostało zerwane?
  6. Rodzina spała na dziedzińcu. Stado małp wtargnęło do środka, wydarzyła się tragedia
  7. Niepokojące wieści z południa Polski. Grał na weselu. Miał koronawirusa. Sytuacja jest poważna

Źródło: cesarsway.com

Następny artykuł