goldeny ratują ptaka
Źródło: youtube.com/World Animal Life

Trzy golden retrievery próbowały uratować ptaka. Zareagowały w niesamowity sposób

20 Sierpnia 2020

Golden retriever to łagodna rasa, skora do pomocy ludziom, jak i innym zwierzakom. Te spokojne czworonogi o długiej, złotej sierści zwykle nie wykazują agresji w stosunku do nikogo. Są cenione zarówno za swój wygląd jak i charakter, często służą ludziom jako psy funkcyjne, wspierające leczenie osób po urazach psychicznych, a także towarzyszące osobom niepełnosprawnym. Nic więc dziwnego, że gdy zobaczyły ptaka w potrzebie były gotowe zrobić wszystko by mu pomóc.

Golden retrievery na początku próbowały zaalarmować kogoś o zwierzaku znajdującym się w opresji. Ptak wpadł do przydomowego basenu i unosił się ogromnym wysiłkiem na powierzchni. Nie mógł jednak wyjść ani wylecieć z wody. Szybko opadał z sił. Psy wydają się nawoływać ptaka tak, by ten podpłynął jak najbliżej krawędzi zbiornika. Na pomoc wezwały też swojego opiekuna, który postanowił nagrać całe zajście, jednocześnie czekając, by uratować gołębia z poważnych tarapatów, w jakich się znalazł.

Właściciel udał własną śmierć. Chciał sprawdzić reakcję kota, finału nie przewidziałWłaściciel udał własną śmierć. Chciał sprawdzić reakcję kota, finału nie przewidziałCzytaj dalej

Golden retrievery robiły wszystko by uratować ptaka

Psiaki głośnym szczeniakiem zaintrygowały swojego właściciela. Trzy suczki golden retrievera biegały wzdłuż krawędzi basenu głośno szczekając. Opiekun psów od razu złapał telefon, spodziewając się zobaczyć zwierzaki robiące coś śmiesznego, lub gryzące wodę bez powodu. Gdy dotarł na brzeg zbiornika zamarł. Mały ptaszek, który prawdopodobnie wypadł z gniazda desperacko walczył o utrzymanie się na powierzchni. Czworonogi i ich pan skłoniły ptaka by podpłynął bliżej. Właściciel zwierząt podał mu rurę, służącą do czyszczenia basenu, na której mały ptaszek mógł się oprzeć. Po chwili mężczyzna wrócił z siatką służącą do wybierania rzeczy z wody. Udało mu się bezpiecznie przenieść ptaka na ląd. Trzy psiaki wydają się uradowane takim obrotem sprawy. Nic dziwnego, że są z siebie dumne, udało im się uratować życie latającego zwierzaka!

DZISIAJ GRZEJE: 1. Weterynarze nie dawali pitbullowi żadnych szans. Chcieli go uśpić, w ostatniej chwili został uratowany
2. Myśleli, że znaleźli szczeniaki labradora. Prawda okazała się ogromnym zaskoczeniem, nie wierzyli

Mężczyzna opisał co zrobiły jego golden retrievery

Pod filmikiem jego autor wyjaśnił co zaszło. Podzielił się także informacjami na temat dalszych losów biednego stworzenia, które wylądowało w jego basenie.

- Na początku, gdy zobaczyłem moje trzy goldeny przy brzegu basenu, bałem się, że w środku może być wąż. Szybko podbiegłem do nich i zobaczyłem, że w rzeczywistości pływa w nim mały pisklak. Na szczęście zaintrygowało mnie, czemu trzy psie dziewczynki biegają przy basenie, inaczej mogłoby się to skończyć tragicznie dla ptaszka. Jak widać na nagraniu, wysuszyliśmy go i odłożyliśmy w miejsce, gdzie prawdopodobnie znajdowało się jego gniazdo. To mit, że ptasia mama nie zaopiekuje się swoim młodym, jeśli człowiek je dotknie. Maluch i tak potrafił już latać, więc to i tak nie byłby problem.

Dzięki psiakom pisklak wrócił więc do swojego domu. Gdyby nie one, cała sprawa mogłaby przybrać tragiczny dla niego obrót. Na szczęście właściciel zwierzaków zareagował szybko i przytomnie widząc ich dziwne zachowanie!

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wędkarz złapał dziwną rybę. Gdy zajrzał do środka, zamarł, natychmiast chwycił za telefon
  2. Wytykali ją palcami, więc schudła 100 kg, by w dniu ślubu swojego eks wyglądać lepiej niż panna młoda
  3. Pies czy kot? Niesamowity zwierzak wygląda jak postać z bajki
  4. Katarzyna Dowbor w wybornym towarzystwie. Odwiedziła ją synowa, ale i niezwykłe zwierzęta
  5. Zrobili kotu specjalne łóżeczko. Niebywałe, co zrobił mruczek
  6. Wybuch wstrząsnął miastem na Pomorzu. Wiadomość obiegła media

źródło: thedodo

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł