golden retriever odchudzany
Źródło: facebook.com/This is Kai

Golden retriever miał olbrzymią nadwagę. Ledwo chodził, jego metamorfoza po roku jest niewiarygodna

12 Października 2020

Golden retrievery to psy o łagodnym charakterze. Uwielbiają ludzi i wspólne zabawy na świeżym powietrzu. Nie wszyscy właściciele pamiętają jednak o potrzebach swojego pupila. Jeśli na dodatek przekarmiają go, lub nie umieją odmówić mu przysmaków, to zwierzak mimowolnie tyje, czasami przekraczając dopuszczalną wagę nawet kilkakrotnie.

Golden retriever o imieniu Kai został tragicznie zaniedbany przez swoich właścicieli. W większości wypadków, gdy myślimy o psach padających ofiarą ludzkich błędów lub zaniechań, mamy przed oczami obraz chudego, zabiedzonego zwierzaka. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że ogromną krzywdę możemy wyrządzić czworonogowi, także przekarmiając go. Otyłe futrzaki mają problemy z krążeniem, poruszaniem się i trawieniem. Jeśli taki stan utrzymuje się długo, cierpią na zwyrodnienia stawów, a przewidywana długość ich życia drastycznie spada.

Katarzyna Dowbor w poruszającym wyznaniu. Uratowała mu życie, w zamian pokochał jej córkęKatarzyna Dowbor w poruszającym wyznaniu. Uratowała mu życie, w zamian pokochał jej córkęCzytaj dalej

Golden retriever ważył tyle, co dwa dorosłe psy

Psy tej rasy powinny mieścić się w przedziale od 30 do 35 kilogramów. Kai ważył o 40 kilogramów więcej. Jego właściciel regularnie go przekarmiał. W rezultacie ważył on więcej niż dwa dorosłe psy o zdrowej posturze. Większość udomowionych zwierząt nie posiada mechanizmu, hamującego ich apetyt. Czworonogi będą jeść stawiane przed nimi pokarmy, dopóki nie poczują się źle. Niektóre nawet wtedy nie przestaną się pożywiać. Winę za stan golden retrievera ponosi więc właściciel. Na domiar złego, mężczyzna, zamiast podjąć odpowiednie kroki, mające na celu poprawę stanu jego zdrowia, postanowił go uśpić. Uznał, że zwierzak, który nie może samodzielnie się poruszać, nie ma szans na zarzucenie zbędnych kilogramów, mężczyzna nie poczuwał się do żadnej odpowiedzialności za jego stan.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Szczeniak ze schroniska opanował niewiarygodną sztuczkę. Liczył, że dzięki niej znajdzie nowy dom
2. Maleńki pies utknął w dziurze. Właściciel nie mógł opanować łez gdy go ratował, wzruszające nagranie
3.
Dlaczego pies kradnie przedmioty? Wszystko, co trzeba wiedzieć o czworonożnych złodziejach

Weterynarz postanowiła zająć się golden retrieverem

Lekarka, która miał uśpić Kaia postanowiła zająć się stanem jego zdrowia. Rozpoczęła mozolny proces jego rehabilitacji. W wypadku psów o tak ogromnej nadwadze nie pomogą zwykłe ćwiczenia i długie spacery. Doprowadziłoby do poważnych problemów ze stawami. Ćwiczenia rozpoczęli od hydroterapii, podczas której pies mógł zażyć trochę ruchu, nie obciążając kolan. Dzięki temu udało się przystosować go do normalnych form wysiłku. Pies początkowo wychodził jedynie na krótkie spacery. By wydostać się z bagażnika samochodu, potrzebował specjalnej rampy. Po roku ćwiczeń pod okiem kobiety golden retriever zmienił się nie do poznania. Był szczupły i aktywny, towarzyszył jej nawet podczas wymagających górskich przechadzek.

ZOBACZ FILMIK:

Suczka całe życie spędziła zamknięta w ciemnej piwnicy. Nie przypominała psa, gdy w końcu ujrzała światło dzienneSuczka całe życie spędziła zamknięta w ciemnej piwnicy. Nie przypominała psa, gdy w końcu ujrzała światło dzienneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jolanta Kwaśniewska przeszła metamorfozę. Nową fryzurą wzbudziła ekscytację wśród internautów
  2. Kotek próbuje wejść do góry po ślizgawce. W końcu na ratunek przychodzi jego mama
  3. Tankował samochód, gdy podszedł do niego pies. Przeczytał napis na jego obroży i zdębiał
  4. Nastolatki robiły zdjęcia słoniowi. Nagle dzikie zwierzę straciło cierpliwość, nagranie powoduje dreszcze
  5. Suczka pitbulla została rozdzielona ze swoimi dziećmi. Cały czas płakała w schronisku
  6. Banki alarmują, wzmożona aktywność oszustów. Tysiące zagrożonych klientów, znikają życiowe oszczędności

Źródło: thedodo.com

Następny artykuł