otyły golden retriever
Źródło: facebook.com/youcandothiskai

Golden retriever był bardzo otyły. Właściciel uznał, że nadaje się tylko do uśpienia

8 Listopada 2020

Golden retriever tak jak każdy pies, uwielbiał jeść. Jednak jego właściciel nie wiedział, kiedy powiedzieć stop. Tym sposobem psiak o imieniu Kai w pewnym momencie dobił do zaporowej wagi 78 kilogramów - ponad trzy razy więcej, niż przeciętny pies tej rasy.

Golden retriever był już tak otyły, że nie mógł swobodnie chodzić, nie mówiąc już o bieganiu czy zabawie z innymi psami. Przez całe życie był przekarmiany i nie potrafił sobie odmówić, gdy właściciele karmili już i tak grubego psa kolejnymi smakołykami W pewnym momencie uznali, że nie są w stanie pomóc psu zejść z wagi i postanowili zaprowadzić psa do weterynarza - by go uśpić.

Joe Biden kocha zwierzęta. Nowy prezydent USA adoptował psa ze schroniska, zamieszka z nim w Białym DomuJoe Biden kocha zwierzęta. Nowy prezydent USA adoptował psa ze schroniska, zamieszka z nim w Białym DomuCzytaj dalej

Otyły golden retriever

Biedny Kai nie był w stanie swobodnie się poruszać, a właściciele nie kwapili się, by zmienić jego dietę lub zapewnić jakikolwiek wysiłek fizyczny. Lata zaniedbań doprowadziły do tego, że bezradni opiekunowie postanowili uśpić psa.

Gdy weterynarz usłyszał ich pomysł, zdębiał. Odmówił im zabiegu, jednak uznał, że z pewnością będą szukać do skutku innego lekarza, który podda Bogu ducha winnego psa eutanazji.

Pies został więc oddany do schroniska Misfits of Alberta Animal Rescue. Nie minęło dużo czasu, nim otyły golden retriever znalazł dom u prawdziwej superbohaterki, Pam Heggie. Kobieta, która ma w domu już kilka uratowanych psów, wiedziała, że nie może zostawić biednego Kaia na pastwę losu i postanowiła odmienić jego życie.

- Kiedy pierwszy raz spotkałam Kaia, naprawdę nie mogłam uwierzyć w jego rozmiar. Ważył 78,6 kg. Walczył o każdą najmniejszą czynność i cały czas dyszał - wspomina Pam w rozmowie z WoofWoof.com.

DZISIAJ GRZEJE:1. Zostawiła szczeniaka sam na sam z nową opiekunką do zwierząt. Kiedy obejrzała nagranie z monitoringu, serce podeszło jej do gardła
Magda z "Rolnik szuka żony" wielką przegraną programu? Wszystko jest już jasne
3. Dla żartu pochwaliła się dziwacznymi zdjęciami z porodu. Internauci są zniesmaczeni, "powinnaś iść się leczyć"

Odchudzanie psa

Pies był w takim stanie, że dosłownie wszystko sprawiało mu ogromną trudność, tak samo zresztą jak nowej właścicielce. Zwyczajne czynności urosły do rangi heroicznych wyczynów, ale Pam się nie poddawała.

- Często musieliśmy go podnosić za pomocą dużej maty, aby wnieść go po schodach. Wsiadanie i wysiadanie z samochodu było bardzo trudne. Zawsze potrzeba było dwóch osób i musiałam wyciągnąć fotel z furgonetki, żeby mógł się łatwo zmieścić. Szczerze bałam się, że się obudzę, a on po prostu umrze we śnie.

Ćwiczenia były niemal niemożliwe ze względu na fatalną kondycję psa. Golden retriever zaczął więc uczęszczać na terapię w wodzie, która jako jedyna pozwalała mu ćwiczyć w miarę swobodnie.Wtedy też jego nowa właścicielka założyła profil, którego przetłumaczona nazwa brzmi "Dasz radę, Kai!". Szybko zaczęły ją śledzić tysiące osób, kibicujących psu w podróży do zdrowej wagi. Od tego czasu minęły już prawie dwa lata.

Obecnie Kai waży około 30 kilogramów, co więcej, udało mu się utrzymać tę wagę już przez rok! W ramach przekąski dostaje teraz tylko owoce i warzywa. Ćwiczenia w wodzie i codzienne, długie spacery pozwoliły mu na powrót do zdrowia.

Utrata wagi i zdolność do spacerów oraz zabaw to nie jedyne zmiany w życiu psa. Obecnie Kai jest certyfikowanym psem-terapeutą! Pomyśleć tylko, że niecałe dwa lata tamu miał być poddany eutanazji...

ZOBACZ WIDEO I ZDJĘCIA:

Mężczyzna ma nietypowy sposób transportu swojego 34-kilogramowego psa. Wierzyć się nie chceMężczyzna ma nietypowy sposób transportu swojego 34-kilogramowego psa. Wierzyć się nie chceCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kotka rodziła co miesiąc. Właścicielka wzięła ją do weterynarza i odkryła prawdę o zwierzęciu
  2. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  3. Golden retriever wygląda, jakby nosił maskę. Jego pyszczek jest niepowtarzalny
  4. Prezydent Przemyśla przerywa milczenie. Czy psy, które zagryzły 12-letniego Kamilka, zostaną uśpione?
  5. Przechodnie odebrali suczkę uzależnionemu od picia mężczyźnie. Niestety, było już za późno
  6. Krzysiek z zespołem Downa od dawna obala stereotypy. Teraz spełniło się jego największe marzenie, jest wniebowzięty
  7. Hitowe tradycyjne placki ziemniaczane po białorusku. Deklasują przepis Gessler

źródło: woofwoof.tv

Następny artykuł