golden retriever
Źródło: instagram.com/mister.enzoviola/

Golden retriever wygląda, jakby nosił maskę. Jego pyszczek jest niepowtarzalny

7 Listopada 2020

Golden retriever, choć jest czystej krwi przedstawicielem swojej rasy, urodził się z dziwną mutacją genetyczną. Dzięki niemu jego pyszczek wygląda, jakby miał na nim maskę. Pies jest naprawdę wyjątkowy, a na spacerach wszystkie głowy się za nim obracają!

Golden retriever zazwyczaj ma złocistą sierść, bez żadnych plamek czy innych wzorków. Jednak ten pies urodził się inny, niż wszystkie. Golden o imieniu Enzo w efekcie rzadkiej mutacji genów ma na pyszczku czarne plamy, niepodobne do żadnego innego przedstawiciela rasy! Niezwykła plama na nosie i oku sprawia, że piesek od razu wyróżnia się z tłumu.

12-letni chłopiec podrzucił szczeniaka do schroniska. Dołączył list wywołujący strumienie łez12-letni chłopiec podrzucił szczeniaka do schroniska. Dołączył list wywołujący strumienie łezCzytaj dalej

Golden retriever "w masce"

Jak to się stało, że czystej krwi golden retriever urodził się z czarną sierścią na prawie całej połowie pyszczka? Nie ma to nic wspólnego z wyglądem jego rodziców, a z niespotykaną mutacją genów.

Czarne plamki zasłaniające mu niemal całą jedną stronę pyszczka spowodowane są przez tak zwaną pigmentową mutację komórek somatycznych. Nie powoduje ona nic innego, poza zmianami w kolorze sierści.

- Golden retrievery rodzą się z podstawowym czarnym umaszczeniem z„ genem modyfikującym ”, który sprawia, że stają się złote. Prawie każdy pies ma ten modyfikator. Enzo ma małą pomyłkę w swoim DNA, które wymazało go na tej jednej części jego pyszczka - mówi Ella Castro, pani Enzo.

DZISIAJ GRZEJE:1. Zostawiła szczeniaka sam na sam z nową opiekunką do zwierząt. Kiedy obejrzała nagranie z monitoringu, serce podeszło jej do gardła
2. Nagranie wszystko potwierdziło. Paweł z "Rolnik szuka żony" postawił na swoim
3. Dla żartu pochwaliła się dziwacznymi zdjęciami z porodu. Internauci są zniesmaczeni, "powinnaś iść się leczyć"

Niezwykły golden retriever

Jednak właścicielka nie przejmuje się takimi rzeczami i patrzy na jasne strony życia - najważniejsze, ze jej ukochany golden retriever jest zdrowy. Sam pies także nie zdaje sobie sprawy z tego, że wygląda inaczej i niczym nie różni się od innych psiaków.

Wyjątkowa uroda daje mu jednak wiele okazji do tego, co kocha najbardziej - zaprzyjaźniania się z całym światem. Kiedy zaciekawieni obcy podchodzą, by zapytać o jego pyszczek, ten od razu łapie okazję i prosi się o głaskanie!

- Większość ludzi nie wie, że jest golden retrieverem. Często pytają jego rasę i mówią, że założyli, że jest kundlem, ponieważ goldeny są jednolicie umaszczone - przyznaje właścicielka.

Poza swoim niezwykłym znamieniem Enzo nie różni się absolutnie niczym od innych goldenów. Szczeniak jest pełen energii, radości i miłości, którą najchętniej obdarowałby cały świat.

Jego przygody można śledzić na Instagramie, gdzie właścicielka psiaka regularnie pokazuje, jak wygląda życie z tym niezwykłym szczeniakiem!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Wyświetl ten post na Instagramie.

#enzoviola

Post udostępniony przez Enzo Viola (@mister.enzoviola)

Przechodnie odebrali suczkę uzależnionemu od picia mężczyźnie. Niestety, było już za późnoPrzechodnie odebrali suczkę uzależnionemu od picia mężczyźnie. Niestety, było już za późnoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  2. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  3. Próbowali nauczyć dziecko mówić. Nagle do akcji wkracza pies, niewiarygodna reakcja pupila rozweseli każdego
  4. Jak oswoić chomika, żeby nie gryzł? Oto 5 najskuteczniejszych sposobów, jak oduczyć go agresji
  5. Wysiadł z samochodu i zaczął strzelać. Myśliwy odpowie za zabójstwo 16-letniego ucznia w szkolnym sadzie
  6. Małgosia z 5. edycji “Rolnik szuka żony” jest nie do poznania. Teraz zdradziła sekret swojej metamorfozy
  7. Cała rodzina poprosi o dokładkę. Obłędne placki ziemniaczane a’la pizza nie mają sobie równych

źródło: woofwoof.tv

Następny artykuł