goldeny na zlocie
Źródło: facebook.com/BBC Social

Niebo dla fanów golden retrieverów. Największy piknik dla miłośników rasy jest najszczęśliwszym miejscem na świecie

7 Września 2020

Golden retrievery to zachwycające czworonogi, które cieszą się nienaganną reputacją. Rasa ta polecana jest początkującym posiadaczom zwierząt ze względu na łagodny charakter oraz łatwość w szkoleniu i prowadzeniu. Pojawienie się choćby jednego takiego psiaka wywołuje u większości miłośników tego gatunku szeroki uśmiech. Potraficie sobie wyobrazić jaką radość wywołałaby więc kilka takich psów? Co więc powiecie na kilkaset złotowłosych czworonogów?

Golden retrievery wciąż znajdują się w pierwszej piątce najpopularniejszych psów rodzinnych. Wiele z nich służy także ludziom jako psy towarzyszące czy wspierające terapię lub rehabilitację. Zwierzaki instynktownie wyczuwają potrzeby oraz oczekiwania ludzi i z radością starają się je spełniać. Ich pogodna, spokojna i łagodna natura sprawia, że nawet osoby zazwyczaj nieprzepadające za czworonogami nie mogą się im oprzeć. Choć kiedyś psy wykorzystywane były na polowaniach, obecnie częściej pracują w służbach jako tropiciele czy ratownicy. Podobnie jak wcześniej jednak wykorzystują swój łowiecki instynkt do pomocy ludziom.

Szczeniak golden retrievera próbuje obudzić swoją panią. Wideo topi sercaSzczeniak golden retrievera próbuje obudzić swoją panią. Wideo topi sercaCzytaj dalej

Golden retrievery cieszą się niesłabnącą popularnością

Miłośnicy tych psów zwykli żartować, że w razie włamania do domu, w którym mieszka golden retriever, zwierzak prawdopodobnie próbowałby pomóc złodziejowi, zamiast go powstrzymywać. Prawdopodobnie w tym dowcipie tkwi ziarno prawdy. Większość trzymanych w domach stworzeń staramy się oduczać agresji oraz wytłumiać u nich instynkt terytorialny, tak by nie szczekały na gości, czy nie zaatakowały kota sąsiadów. W wypadku tej rasy, ilość pracy potrzebnej do osiągnięcia tych efektów jest naprawdę minimalna. Uwielbiają one pieszczoty i wspólną zabawę. Jedynym, czego tak naprawdę potrzebują te zwierzaki jest ruch i kontakt z człowiekiem. Warto zadbać o ich aktywność fizyczną, może to pomóc psu w uniknięciu wielu chorób, które męczą je na starość. Zwierzaki, którym nie zapewniamy dostatecznie dużo rozrywek i okazji do wybiegania się mogą także sprawiać problemy behawioralne.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Akita panicznie boi się ruchomych schodów. Właściciel pomógł mu przezwyciężyć lęk, brawo
2. Od 15 września ruszą wielkie zmiany w całej Polsce. Lekarze biją na alarm, będzie źle
3.Położyła dziecko w łóżku i wyszła. Gdy wróciła, zdębiała. W środku był ktoś inny

Zjazd miłośników golden retrieverów odbył się po raz 150

Co 5 lat, w szkockim regionie Highlands, nieopodal Inverness odbywa się poświęcony tym psom zlot. Wybór miejsca nie był przypadkowy. To właśnie z tych okolic wywodzi się ta rasa. Dwa lata temu odbyła się najhuczniejsza, 150. edycja zjazdu. Setki psów, właścicieli oraz miłośników tych zwierząt zebrało się by wspólnie świętować jubileusz założenia stowarzyszenia poświęconego tym stworzeniom. Ich historia sięga XIX wieku. Angielski arystokrata skrzyżował wtedy ze sobą długowłosego retrievera i spaniela wodnego. Zależało mu na wyhodowaniu zwierzaka o cechach charakterystycznych dla obu ras. Miał on aportować zdobycz jak retriever i pływać jak spaniel. Początkowo były one wykorzystywane podczas polowań na ptaki wodne. Dwa lata temu podczas zlotu dla miłośników rasy w jednym miejscu zebrało się 361 golden retrieverów! To prawdziwy raj dla fanów złotowłosych psów.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od 1 września matki mogą liczyć na dodatkowe pieniądze. Żeby się załapać, musisz się pospieszyć
  2. Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało pilny komunikat. Chodzi o nasze dzieci, rodzice muszą się dostosować
  3. Mały kotek bawił się na schodach. Wtem zjawił się owczarek niemiecki i chwycił go w zęby
  4. Podczas wybuchu z domów zniknęły zwierzęta. Nagranie z monitoringu wprawia w osłupienie
  5. Którego kota z obrazka wybierasz? Test pozwoli ci poznać twój skryty, życiowy cel
  6. Anna Mucha tym razem przesadziła? Jej wdzięki zasłaniały tylko "kaczuszki"

źródło: bbc.com

Następny artykuł