Jaki los czeka Fundację dla Szczeniąt Judyta?
Źródło: facebook/fundacja dla szczeniat judyta

Mocne słowa jednej z polskich fundacji. Ma dość. Po fali krytyki nie chce pomagać już zwierzętom

23 Lipca 2020

Fundacja dla Szczeniąt Judyta w ostatnim czasie znalazła się w krzyżowym ogniu pytań. Miłośnicy zwierząt, którzy śledzą poczynania organizacji zaczęli powątpiewać w uczciwość prowadzonych przez nią działań. Zarzucają wolontariuszom celowe utrudnianie adopcji. Jaka jest prawda?

Fundacja dla Szczeniąt Judyta to organizacja non profit, której celem jest pomaganie zwierzętom. Pod ich opiekę trafiają głównie szczenięta porzucone, doświadczone przez los, chore, skrzywdzone, po wypadkach, niejednokrotnie towarzyszą im ich matki. Zadaniem organizacji jest świadczenie pomocy lekarskiej, organizacja adopcji, a przede wszystkim znalezienie dobrych, świadomie podejmujących decyzje i odpowiedzialnych opiekunów. Organizacja informuje także, że jest w toku budowania "JUDYTOWA", czyli pierwszego w Polsce ośrodka dla niepełnosprawnych szczeniąt, który będzie stanowił dla nich bezpieczny azyl. Niestety, w ostatnim czasie fundacja spotkała się z ogromną falą krytyki ze strony internautów.

Mężczyzna wrócił po ciężkim dniu z pracy do domu. Postawa owczarka australijskiego zachwyca. Niebywałe, co zrobiłMężczyzna wrócił po ciężkim dniu z pracy do domu. Postawa owczarka australijskiego zachwyca. Niebywałe, co zrobiłCzytaj dalej

Chętni do adopcji krytykują fundację

Pomimo ogromnych starań i wycieńczającej pracy wolontariuszy na ich facebookowym profilu cały czas pojawiają się opinię osób, które potępiają i oceniają postawę pracowników. Główną przyczyną niezadowolenia komentujących są ponoć celowe utrudnienia i bardzo wysokie oczekiwania w stosunku do potencjalnych adoptujących, które na samym wstępie dyskwalifikują rażącą większość osób, które planują przygarnąć nowego członka rodziny. Internauci w dosadny sposób wyrazili swoje oburzenie również w sprawie utrudnionego kontaktu telefonicznego. Osoby pracujące w fundacji postanowiły odpowiedzieć internautom. Ich słowa szokują.

- W takim razie bardzo proszę inne Fundacje, którym zależy na zwierzętach o zgłaszanie się do uratowania tych i innych szczeniąt. Obecnie mamy 32 zgloszone psiaki. 264 pod opieką. Nie potrzebujemy ani jednego więcej. Źle że mamy wymagania, źle że śpimy, źle że mamy zajęty cały dzień telefon, źle że robimy wizyty przed adopcyjne, źle że odmawiamy BEZNADZIEJNYM RODZINOM. Bo Pan czy Pani chce pieseczka i natychmiast musi go mieć. Sztuk jeden. Zasady ma w nosie. Przykro mi ale od tej chwili nie pomagamy żadnym zwierzętom róbcie to sami. Mam dość. Ktoś chce przejąć odbieranie telefonów a może zarządzanie Fundacją? Przekażę, kiedy i gdzie - czytamy we wpisie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zła informacja dla posiadaczy umów o pracę. Zapowiedź DGP budzi niepokój
2. Właściciel pumy napisał list do prezydenta Poznania. O co prosi?
3. Kot myśli, że jest człowiekiem. Właściciel futrzaka nagrywa wszystko, niezwykłe umiejętności

Jak adoptować psa z fundacji?

Fundacja w swoim opisie jasno zaznacza, jak wygląda adopcja od nich zwierzaka. W porównaniu do innych przytulisk, fundacji, stowarzyszeń, nie ma tam nic nieprawdopodobnego! Chętny musi skontaktować się telefonicznie z osobą odpowiedzialną za czworonoga, później pojawić się na miejscu, a następnie przyjąć jednego z opiekunów do siebie do mieszkania, aby ten mógł zobaczyć warunki, w jakich będzie żyło zwierzę. Przyszły właściciel psa musi się z nim zapoznać, opiekunowie chcą mieć pewność, że psiak akceptuje osobę. Co ważne, w niektórych przytuliskach takich wizyt jest czasem nawet 3 i więcej. Pozostaje zadać pytanie, co tak burzy chętnych do adopcji psa?

Czy Fundacja Judyta zamierza kontynuować swoją działalność? Zadaliśmy im pytania, czekamy na odpowiedź.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Dwa psy leżały na torach kolejowych, nadjeżdżał pociąg. Mężczyzna stał z boku i nagrywał
  3. Urodziło im się siwe dziecko. Myśleli, że jest chore. Okazało się wyjątkowe
  4. Kradli i sprzedawali psy na mięso. Spotkała ich surowa kara
  5. Nie widać końca historii z pumą Nubią. Porozumienie z zoo w Poznaniu zostało zerwane?
  6. Rodzina spała na dziedzińcu. Stado małp wtargnęło do środka, wydarzyła się tragedia
  7. Poważne zmiany na mapie Polski już jesienią? Rząd pracuje nad zaskakującą ustawą

Źródło: facebook.com

Następny artykuł