fretka ciągnie pana
Źródło: youtube.com/RM Videos

Fretka została mamą. W przezabawny sposób pochwaliła się swoim potomstwem

4 Października 2020

Fretki domowe to urocze stworzenia, które często stają się wiernymi i wdzięcznymi pupilami. Ich hodowla nie należy jednak do najprostszych. To aktywne zwierzaki, które wymagają wiele uwagi. Pozbawione towarzystwa nie czują się najlepiej. Z tego względu, większość osób, które decydują się na ich zakup, przygarnia ich kilka.

Fretki należą do rodziny łasicowatych. to drobne mięsożerne ssaki drapieżne, które wymagają od 2 do 3 godzin ruchu dziennie. Najlepiej jest zostawić im do niego przestrzeń. Jeśli razem trzymamy kilka z nich same znajdą sobie zajęcie. Te inteligentne, sprytne i ciekawskie zwierzaki różnią się diametralnie od innych zwierząt domowych. Opieka nad nimi to wymagające zadanie. Te zwierzaki potrafią przyprawić właścicieli o ból głowy, kradnąc przedmioty codziennego użytku, czy zrzucając ze stołów przedmioty. Zwierzak z filmiku udowodnił jednak, że warto podjąć ten trud, okazując opiekunowi ogromną miłość i zaufanie.

Uroczy basset podbija media społecznościowe. Wygląda jak postać z bajki DisneyaUroczy basset podbija media społecznościowe. Wygląda jak postać z bajki DisneyaCzytaj dalej

Fretka prowadziła mężczyznę do legowiska

To jedne z najaktywniejszych zwierząt domowych. Jeśli mielibyśmy porównywać je ze śpiącymi od 12 do 16 godzin psami, okazało by się, że te mała stworzonka to istne wulkany energii. Mimo że nie potrzebują spacerów i dobrze czują się nawet w niewielkich mieszkaniach mają ogromną potrzebę eksploracji. Są ciekawskie i zadziorne. Znudzone potrafią nie dawać opiekunowi spokoju. Widoczne na filmie zwierzęta pochodzą z hodowli doświadczonego opiekuna, który wie jak sobie z nimi radzić. Mimo że łapią go pyszczkiem za rękę nie wbijają zębów w skórę. Należy pamiętać, że te drapieżne ssaki posiadają bardzo ostre kły, którymi posługują się w czasie polowań. Przestraszone potrafią zaatakować nimi człowieka, zadając dość głębokie ranki, które długo się goją.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Porażające odkrycie na Mazowszu. Kajakarze nie mogli uwierzyć własnym uszom, z zarośli słychać było piski
2. Wszyscy myśleli, że pies wraca na grób swojego pana. Gdy poznali prawdę, musieli natychmiast zareagować
3. Dziś Światowy Dzień Zwierząt 2020. Pochwalcie się swoimi milusińskimi

Fretka chciała pokazać mu swoje młode

Zwierzak chciał pokazać mu swoje potomstwo. To wyraz ogromnego zaufania z jego strony. Większość stworzeń nie pozwala nikomu zbliżyć się do swojego potomstwa. W tym wypadku fretce zależało na tym, by człowiek zobaczył i dotknął każdego z maluchów. Oznacza to, że czuje się przy swoim właścicielu bardzo dobrze. Uważa, że świetnie się nią opiekuje i powinien tym samym uczuciem darzyć jej dzieci. Małe łasicowate mają bardzo jasną sierść. Półślepe maleństwa są bezbronne i nieporadne. Potrzebują od swoich rodziców lub opiekunów wiele troski, czułości i uwagi.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ewę Talar z serialu "Dom" pokochali nie tylko Polacy. Co dzisiaj słychać u Joanny Pacuły?
  2. Widzisz na zdjęciu coś więcej niż psa? Tylko 1% ludzi potrafi rozwiązać zagadkę z XIX wieku
  3. Maleńki corgi z rozpędu skoczył na kanapę. Nie wszystko poszło zgodnie z planem, wideo rozkłada na łopatki
  4. Kot zobaczył własne odbicie w lustrze i nie wytrzymał. Puściły mu wszelkie hamulce, wideo
  5. Kasia Tusk pokazała zachwycające fotki z sypialni. Nie do wiary, kto czekał na nią w łóżku
  6. Fatalnie. Niepokojące słowa Ministra Zdrowia. Polaków czeka czarny scenariusz

Źródło: youtube.com

Następny artykuł