foka
Źródło: facebook.com/Will Badman Photography

Ciekawska dzika foka w ogóle nie boi się ludzi. Wręcz przeciwnie, zdjęcia z plaży są hitem

26 Września 2020

Foka żyjąca dziko przy jednym z wybrzeży Wielkiej Brytanii w ogóle nie boi się ludzi. Pierwszy raz ośmieliła się zbliżyć do brzegu podczas początków pandemii koronawirusa, kiedy na plaży było pusto. Z czasem jednak ludzi zaczęło przybywać, a zwierzę tak się otworzyło, że teraz w ogóle się nimi nie przejmuje. Jej zachowanie uwiecznione na zdjęciach jest wprost niesamowite!

Foka, którą lokalni mieszkańcy nazwali Sammy w ostatnich tygodniach wyrosła na prawdziwą gwiazdę! Wszystko przez jej niezwykłe podejście do ludzi, w które aż trudno uwierzyć. Sammy, który podczas pandemii w płytkiej przybrzeżnej wodzie polował na rybki i wypoczywał, po jakimś czasie został zaskoczony przez zwiększającą się ilość przebywających na plaży ludzi. W ogóle się jednak nimi nie przejął - wręcz przeciwnie!

Poruszający powrót husky'ego do domu po 3 latach. Chora na białaczkę kobieta stoczyła batalię o swojego przyjacielaPoruszający powrót husky'ego do domu po 3 latach. Chora na białaczkę kobieta stoczyła batalię o swojego przyjacielaCzytaj dalej

Foka została gwiazdą

Zwierzak regularnie pojawia się od ponad 9 tygodni na plaży Weymouth w Dorset. Poluzowanie restrykcji sprawiło, że z dnia na dzień na wybrzeżu przybywało ludzi. Niezrażony tym Sammy postanowił się z nimi zaprzyjaźnić. To, co wyprawia foka jest po prostu niesamowite. Mimo swojej dzikiej natury żyje z ludźmi w totalnej harmonii. Bawi się z nimi, pozuje do zdjęć i uroczo przeszkadza im w ich aktywnościach. Na fotkach można zobaczyć, jak wdrapuje się na pływających ludzi bądź ich deski surfingowe czy kajaki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wielkie brawa. Polski ksiądz na mszy przedstawił wiernym bezdomnego pieska do adopcji
2. Zaadoptowali szczeniaczka, zdjęciem pochwalili się w sieci. Potem zrobili mu coś przerażającego, koszmar
3. Golden retriever słucha, jak właściciel gra na gitarze. Mina psa, kiedy muzyka ucicha jest po prostu bezcenna

Niezwykła foka

Nietypowe podejście do człowieka zapewniło Sammiemu prawdziwą sławę. Najwyraźniej całkiem mu się to podoba, gdyż zachowuje się zupełnie, jak człowiek - gdy tylko celuje się w niego obiektywem, natychmiast zaczyna się popisywać! Wybryki foki uwiecznił fotograf Will Badman, który zobaczył jej zdjęcia na Facebooku. Zaintrygowany tematem postanowił, że musi sfotografować niezwykłego zwierzaka. Tak powstały fotografie, na których widać, jak przyjaźnie foka jest nastawiona do ludzi. Należy jednak pamiętać, że to wciąż dzikie zwierzę i należy mu się szacunek - w końcu to ludzie przebywają w jej domu, nie odwrotnie! Dlatego fotograf radzi, żeby w razie gdy foka zaczepia kogoś podczas pływania, lepiej grzecznie zejść jej z drogi i dać jej przestrzeń.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Wielkie brawa. Polski ksiądz na mszy przedstawił wiernym bezdomnego pieska do adopcjiWielkie brawa. Polski ksiądz na mszy przedstawił wiernym bezdomnego pieska do adopcjiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialu
  2. Wychudzona suczka została znaleziona na śmietniku. Zdjęcia po kilku tygodniach zapierają dech
  3. Shiba inu zawsze uśmiecha się do zdjęć. Powód do radości może być tylko jeden
  4. Kotka jest wyjątkowa nie tylko przez swoje oczy. Wystarczy spojrzeć na jej łapki
  5. Hel. Zaleziono fokę z okularami pływackimi na szyi. Akcja ratunkowa
  6. Są nowe ograniczenia. Polaków czekają utrudnienia w ulubionym kurorcie. Duże zmiany za granicą

źródło: boredpanda.com

Następny artykuł