zrzutka
Źródło: zrzutka.pl

Dramat wspaniałego kota. Ma tylko 9 miesięcy, a już wydano na niego wyrok

14 Listopada 2020

FIP to wyrok. Żaden z właścicieli nie chce usłyszeć nazwy tej choroby, która może doprowadzić do śmierci mruczka. Niestety to zakażenie jest wszechobecne i wciąż wiele mruczków umiera z powodu tej choroby. Ostatnio 9-miesięczny Gonzo usłyszał, że wkrótce może odejść za tęczowy most. Właściciele podjęli próbę o walkę o jego życie. Gonzo jest za młody, aby już odchodzić. Nie bez walki.

FIP to zakaźne zapalenie otrzewnej kotów. Ostatnio pozytywny wynik otrzymał młodziutki Gonzi, który dopiero co skończył 9 miesięcy. Właścicielka jest załamana, nie chce, aby jej kot odchodził za tęczowy most. Prosi o wsparcie w internecie. Każda złotówka ma znaczenie.

Otrzymała wymarzony prezent od dzieci. Kiedy starsza pani zmarła, jej syn wyznał poruszającą prawdęOtrzymała wymarzony prezent od dzieci. Kiedy starsza pani zmarła, jej syn wyznał poruszającą prawdęCzytaj dalej

Walka z FIP u kota

- Tyle o tym czytałam, tak bardzo się bałam i chyba z mojego strachu przeszło na 9 miesięcznego Gonza. Tak mój maluszek, chudzinka usłyszał wyrok FIP czyli zakaźne zapelenie otrzewnej kotów. Zaczęło się nie winnie, słabszy apetyt, brak chęci do zabawy, wizyta u weta i antybiotyk na szmery w oskrzelach i gorączkę. Jak się domyślacie nie pomogły... Gonzi zaczął się dusić, szybka wizyta na pogotowiu, usunięcie płynu z płuc i ta straszna diagnoza - pisze p. Dagmara w sieci.

Dodaje, że jej kot ma ogromną wolę życia. Zarówno ona jak i zwierzę nie mają zamiaru się poddawać.

- Wiem, że wyleczenie jest możliwe i wymaga wiele siły i wytrwałości, co dam mu w stu milionach procent. Jest jedno ale- leczenie jest drogie... Jedna fiolka leku to koszt około 1000 zł, a wystarcza ona w zależności od wagi, która powinna rosnąć na tydzień, potem mniej. Leczenie trzeba kontynuować nieprzerwanie przez 84 dni... Mocno wierzę w to, że to przetrwamy, ale ja niestety nie dysponuje takimi pieniążkami. Dlatego proszę wszystkich o nawet najmniejszą cegiełkę, która pozwoli uratować mojego malutkiego aniołka - dodaje.

Do tej pory udało się zebrać ponad 870 złotych z 10 tysięcy. Pomóc Gonziemu można klikając TUTAJ.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Mama powiedziała córkom, że nie dostaną wymarzonego psa. Zapanowała histeria, wtedy ojciec zrobił niezwykłą rzecz
2. Poruszające słowa właściciela spalonego mieszkania. Jego lokal został podpalony podczas Marszu Niepodległości
3. 14 owczarków niemieckich otoczyło małą dziewczynkę. Ojciec wszystko nagrał

FIP - co to jest?

FIP czyli zakaźne zapalenie otrzewnej kotów jest wywoływane przez koronawirus kotów. Najczęściej do zarażenia zwierząt dochodzi w dużych skupiskach kotów. Jednak choroba rozwija się tylko u części zakażonych mruczków. Jak czytamy na abcdcatsvets.org, niektóre koty mają predyspozycje do zachorowania, jak i wpływ na to ma m.in. stres, sterylizacja czy przechowywanie. FIP najczęściej atakuje koty rasowe, poniżej 1 roku życia, jednak dachowce również mogą zachorować! Jest to śmiertelna choroba.

Objawy FIP:
- gorączka
- wymioty
- biegunka
- brak apetytu
- drgawki

Na rynku jest dostępna szczepionka przeciw FIP jednak nie daje 100 proc. gwarancji, że mruczek nie zachoruje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  2. Niestety, zła wiadomość dla Polaków wracających do kraju. Tysiące ludzi może mieć problemy w podróży
  3. Czy masz lampę solną w domu? Wiele osób nie wie, że popularna ozdoba jest śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt, lepiej uważać
  4. Dlaczego kot śpi na człowieku? Ma swoje bardzo ważne powody
  5. Piesek chihuahua boi się spać sam. Tylko jedna rzecz pozwala mu pokonać lęk, wideo rozczuli każdego
  6. Pitbull zauważył w okolicy ciężarną kotkę. Zrobił dla niej niewiarygodną rzecz, właściciel wszystko uwiecznił
  7. Niezwykle popularna aplikacja okazała się wielkim oszustwem. Ponad milion zarażonych urządzeń, Polska na liście

źródła: zrzutka

Następny artykuł