owczarek niemiecki patrzy
Źródło: pixabay/torstensimon

Nawet 2 tysiące złotych nowej emerytury. Wystarczy spełnić jeden warunek, chodzi o zwierzęta

21 Października 2020

Emerytura dla osób opiekujących się specjalnymi zwierzętami. To jeden z punktów "piątki dla zwierząt". Na pieniądze mogą liczyć wszyscy, którzy zdecydują się na adopcję zwierząt mundurowych. Dopłata na rzecz pupila może wynieść nawet do 2 tysięcy złotych w skali roku.

Emerytura dla zwierząt, które dawniej służyły w służbach mundurowych. To jedno z założeń ustawy o ochronie zwierząt autorstwa PiS. Takie rozwiązanie ma zachęcić chętnych do adopcji starszych psiaków czy koni. Po zakończeniu służby zwierzę nie zawsze zostaje ze swoim przewodnikiem. Zdarza się, że trafia do Zakątka Weteranów albo zostaje usypiane. Emerytura ma zapewnić im spokojną starość.

Emocjonujący list 7-latki do prezydenta. Potrzebna jest pilna interwencja, waży się los setek zwierzątEmocjonujący list 7-latki do prezydenta. Potrzebna jest pilna interwencja, waży się los setek zwierzątCzytaj dalej

Emerytura dla zwierząt

Psy pomagają mundurowym od ponad 100 lat. Potrafią wyczuć niebezpieczeństwo, nielegalne substancje, zatrzymać podejrzanego czy odnaleźć zaginionego! Z kolei historia koni w służbach jest znacznie dłuższa. Bowiem mundurowi do dziś patrolują nimi ulice, zapewniając mieszkańcom i turystom bezpieczeństwo.

Po kilku latach intensywnej służby każdemu ze zwierząt należy się odpoczynek. Niestety, psiaki i konie nie zawsze mają gdzie dożyć starości. Nowa ustawa o ochronie zwierząt ma im pomóc.

Według nowelizacji wsparcie finansowe otrzymają wszyscy nowi właściciele psów lub koni służących w wojsku, straży granicznej i policji. Ustawodawca ma nadzieje się, że szansa na otrzymanie emerytury zachęci Polaków do adoptowania zwierząt. Zgodnie z projektem ustawy emerytura dla właściciela ma wahać się w przedziale od 100 zł do 150 zł w skali miesiąca. Oznacza to, że posiadacze zwierząt mogliby liczyć na dopłatę rzędu ok. 1800 zł rocznie. Portal dziennikpolski24.pl podaje, że pieniądze mają być wypłacane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Emerytura ma przysługiwać aż do śmierci zwierzęcia. Dzięki niej psy i konie będą mogły spokojnie dożyć starości. Ich nowi opiekunowie nie będą się martwić o pieniądze na karmę czy inne potrzebne rzeczy. Adopcja zwierzęcia wiążę się z koniecznością spełnienia rygorystycznych warunków lokalowych, które powinny zostać podtrzymane przez całe emerytalne życie czworonogów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Emocjonujący list 7-latki do prezydenta. Potrzebna jest pilna interwencja, waży się los setek zwierząt
2. Zaczęło się. Drogi już są zablokowane, tysiące rolników protestuje ws "piątki dla zwierząt"
3. Przez 20 lat codziennie odwiedzał cmentarz. Kot wyznaczył sobie zadanie, niemożliwe, jakie

Piątka dla zwierząt, nowelizacja ustawy

Piątka dla zwierząt - inicjatywa PiS, która polega na nowelizacji ustawy o ochrony zwierząt. Ustawa została większością głosów przegłosowana w Sejmie, a niedawno trafiła do Senatu, gdzie wprowadzono do niej pewne poprawki. Założenia ustawy:

- zakaz uboju rytualnego w ciągu 5 lat
- zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych
- zakaz hodowli zwierząt na futra w ciągu 2,5 roku (z wyjątkiem królika)
- zakaz trzymania zwierząt na uwięzi i używania kolczatek

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt jest konieczna i potrzebna, ale nie brakuje w niej kontrowersyjnych zapisów. Nowelizacja znacznie ogranicza działalność inspektorów zwierzęcych, którzy nie będą mogli już samodzielnie wejść i zabrać właścicielowi skrzywdzone zwierzę. W dalszym ciągu brakuje 2 tys. podpisów w petycji organizowanej przez Koalicję dla Zwierząt. Potrzeba 15 tys. głosów, aby można było pójść z nią dalej.

Czy Andrzej Duda powinien podpisać "Piątkę dla Zwierząt"?

Z ostatniej chwili: Dariusz Gnatowski nie żyje. Wybitny aktor i miłośnik zwierząt spędził ostatnie chwile w szpitaluZ ostatniej chwili: Dariusz Gnatowski nie żyje. Wybitny aktor i miłośnik zwierząt spędził ostatnie chwile w szpitaluCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ukryta kamera nagrała, co chłopiec robi z kotem sąsiadów, gdy nikt nie patrzy
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Z ostatniej chwili: Dariusz Gnatowski nie żyje. Wybitny aktor i miłośnik zwierząt spędził ostatnie chwile w szpitalu
  4. Labrador wrobił siostrę w wielkie kłopoty. Właściciel o mało nie pękł ze śmiechu, gdy zrozumiał powód
  5. Brakuje 2 tysiące podpisów. Chodzi o Piątkę dla Zwierząt, ratujmy rewolucyjną ustawę
  6. “W mordę jeża!” - powiedziałby serialowy Boczek. Wspominając Dariusza Gnatowskiego, trudno zapomnieć o jego kultowych tekstach
  7. Mikstura z ogórków kiszonych i czosnku ma piorunujące działanie. Przykra dolegliwość znika w klika chwil

Źródła: biznesinfo

Następny artykuł