staruszek i pies
Źródło: pixabay.com/devans1202

Emeryt wydał wszystkie pieniądze na leczenie schorowanego psa. Miał tylko jego

28 Lipca 2020

Emeryt często potrafi czuć się samotny. Jeśli rodzina mieszka daleko a spotkania towarzyskie należą już do rzadkości, często jedynym kompanem starszego, często schorowanego człowieka jest pies. Staje się on kimś więcej niż jedynie zwierzęciem domowym. Traktowany jest jak przyjaciel lub członek rodziny, dla którego jesteśmy w stanie wiele poświęcić.

Emeryt bardzo zżył się z pupilem, który towarzyszył mu już od 10 lat. Pies nie odstępował go na krok. Podczas jednego z typowych spacerów pies zasłabł. Przerażony emeryt od razu zabrał omdlałego pupila do weterynarza. Okazało się, że pies ma poważną wadę serca. Układ krwionośny psa zawodził, wysiłek mógł doprowadzić do zawału serca. W wyniku niedokrwienia mózgu pies mógł zemdleć w każdej chwili. Zdaniem lekarza psu zostało najwyżej sześć miesięcy życia, o ile nie będzie podejmował zbyt dużego wysiłku.

Border collie ze zdeformowanym pyszczkiem podbił internet. Za jego wyglądem kryje się przykra historiaBorder collie ze zdeformowanym pyszczkiem podbił internet. Za jego wyglądem kryje się przykra historiaCzytaj dalej

Emeryt nie zamierzał poddać się bez walki

Właściciel czworonoga był zdeterminowany, by nie zważając na koszty i wysiłek uratować swojego pupila. Okazało się, że istnieje metoda na operacyjne leczenie jego przypadłości, jednak ze względu na niskie szanse powodzenia zabiegu i poziom złożoności procedury praktycznie nie jest wykonywana. Po długich poszukiwaniach udało mu się znaleźć specjalistę, który mógłby podjąć się przeprowadzenia operacji. Napotkał jednak na kolejne trudności na swojej drodze. Po pierwsze, chirurg prowadził praktykę w Japonii, emeryt miałby więc do pokonania dość dużą odległość. Operacja była też bardzo droga. Koszty podróży i leczenia, wraz z hospitalizacją i pobytem w hotelu dla właściciela kosztował prawie 50 tysięcy dolarów.

p>DZISIAJ GRZEJE:1.Więźniowie zgotowali "przywitanie" ojcu, który zabił miesięcznego Wiktorka. Nagranie dla wyjątkowo wytrwałych
2. Gadający pies powiedział dziecku, że je kocha. Miłosne wyznanie trafiło do sieci
3. Myślała, że uratowała kota bez ogona. Dopiero po kilku dniach poznała porażającą prawdę

Mężczyzna bez wahania podjął decyzję

Zdecydował się zapłacić wymaganą kwotę i polecieć do Azji, byle tylko jego pupil mógł pożyć kilka lat dłużej. Od razu wykupił bilety oraz zarezerwował termin operacji. Na miejscu od razu udali się do kliniki. Gdy mężczyzna usłyszał o wyniku zabiegu zalał się łzami. Zastawkę psa udało się wymienić, jego pupil będzie mógł w spokoju dożyć swoich dni. Po powrocie i długiej rekonwalescencji pies odzyskał sprawność. Choć nie był w takiej formie jak jeszcze rok temu, odzyskał wigor. Zaczął nawet z powrotem bawić się w parku z innymi psami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zenon Martyniuk błaga o pomoc. Liczy się każde wsparcie, sytuacja jest dramatyczna
  2. Trudno powstrzymać uśmiech na widok psiaka Gomy. Wygląda jak miniaturowa owca
  3. Oświadczył się plastikowej lalce, niedługo będzie ślub. Wspólne zdjęcia wbijają w fotel
  4. Mocne słowa jednej z polskich fundacji. Ma dość. Po fali krytyki nie chce pomagać już zwierzętom
  5. Fotograf siedział sześć dni w lesie, żeby zrobić zdjęcia lampartom. Opłacało się, efekt jest powalający
  6. Pokazała zdjęcie syna z pierwszego i ostatniego dnia szkoły. Lata minęły, a przyjaciel pozostał
  7. Wspólne wyjście na plażę to dla nich "obciach". Tysiące polskich kobiet przeżywa rozczarowanie

Źródło: planetalife.com

Następny artykuł