Dziki przechadzały się po plaży w Międzyzdrojach
Źródło: PAP, Fot: Marcin Bielecki

Międzyzdroje. Dla dobrego zdjęcia dzików narażali zdrowie, zlekceważyli wielkie niebezpieczeństwo

5 Października 2020

Dziki opanowały plażę w Międzyzdrojach. W niedzielę matka wraz ze stadem warchlaków biegała wzdłuż po piasku, szukając źródła pożywienia. Ich wybryki wzbudziły wielkie zainteresowanie i zostały sfotografowane przez spacerujących turystów. Pomimo licznych ostrzeżeń ludzie zignorowali ryzyko płynące ze spotkania z dzikimi zwierzętami i świadomie wystawili się na ogromne niebezpieczeństwo.

Dziki pojawiły się na plaży w popularnej miejscowości turystycznej nad polskim morzem w ubiegłą niedzielę. Dla spacerowiczów był to niebywały widok, zważając na to, że zwierzęta te prowadzą nocny tryb życia. Turyści i lokalni mieszkańcy przecierali oczy ze zdumienia i postanowili zafundować sobie niezapomnianą pamiątkę z weekendowego spaceru. Ludzie podchodzili do głodnych zwierząt i fotografowali je z bliska. W każdej chwili mogło dojść do przykrego wypadku.

Królik o unikalnym wyglądzie oczarował internautów. Pokochali go pomimo rzadkiej chorobyKrólik o unikalnym wyglądzie oczarował internautów. Pokochali go pomimo rzadkiej chorobyCzytaj dalej

Turyści rzucili się na dziki z aparatami

Wraz z biegiem lat dziki zaczęły zmieniać swoje przyzwyczajenia i oswoiły się z obecnością ludzi. Z tego powodu zwierzęta coraz częściej można zaobserwować na ulicach i osiedlach w pobliżu lasów i parków, gdzie grasują nawet w samym środku dnia. Powodem są poszukiwania pożywienia. Dziki, tak jak inni zwierzęcy mieszkańcy miast i wsi, szukają resztek jedzenia w śmietnikach, a także są regularnie dokarmiane. Zwierzęta przeszukujące plażę przykuły ciekawskie spojrzenia przechodniów, którzy najwidoczniej zapomnieli, że wbrew pozorom dziki mogą stwarzać wielkie niebezpieczeństwo dla dorosłych i dzieci oraz ich pupili.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Corgi urodził się z dwoma nosami i jednym oczkiem. Opiekun chciał zrobić mu okropną rzecz
2. Pies niechcący uderzył dziecko, wszystko się nagrało. Niesamowite, co zrobił chwilę później
3. Maltańczyk wygrał nagrodę najsłodszego psa na świecie. Dawniej żył w fabryce psów, nikt go nie kochał

Pomimo ostrzeżeń ze strony ekologów i członków organizacji prozwierzęcych o groźnej naturze dzików, w szczególności matek broniących potomstwo, spacerowicze nie przejęli się i w dalszym ciągu podchodzili do lochy i jej młodych, aby uwiecznić ich wędrówkę przez złote piaski. Wystarczył jeden zły ruch, aby zwierzęta się spłoszyły, a nawet zareagowały agresją. W takich sytuacjach jedynym ratunkiem jest ucieczka.

W niedalekiej przeszłości doszło już do jednego ataku ze strony wściekłego dzika. Na początku września w tym samym miejscu rozjuszone zwierzę zaatakowało dwa psy prowadzone na smyczy. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Jednakże, nie oznacza to, że turyści wyciągnęły ważną lekcję z wypadku. Niestety, wciąż podejmują niepotrzebne ryzyko i podchodzą do wędrujących zwierząt.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od dzieciństwa mówili jej, że jest brzydka. Teraz codziennie publikuje nowe selfie na Instagramie
  2. Widzisz na zdjęciu coś więcej niż psa? Tylko 1% ludzi potrafi rozwiązać zagadkę z XIX wieku
  3. Właściciel strzelił do golden retrievera. Bezcenna reakcja szczeniaka, zasłużył na Oscara
  4. Czy psy potrafią płakać tak jak ludzie? Oto cała prawda o emocjach naszych pupili
  5. Alarm w Warszawie. Stolicę opanowała prawdziwa plaga, mieszkańcy nie mają wyboru, muszą się bronić
  6. Fatalnie. Niepokojące słowa Ministra Zdrowia. Polaków czeka czarny scenariusz

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Następny artykuł