Zdjęcia z pogoni za dzikiem podbiły sieć
Źródło: twitter/Adele Landauer

Chcą zabić dzika z plaży nudystów. Wcześniej ukradł torbę, gonił go mężczyzna bez ubrań

20 Sierpnia 2020

Dzik ukradł mężczyźnie odpoczywającemu na plaży nudystów torbę z cenną zawartością. W środku plastikowej torby znajdował się laptop. Zabawne zdjęcia z szalonej pogoni w błyskawicznym tempie obiegły Internet, choć niestety znalazły się osoby, których wyczyny dzikiego zwierzęcia nie rozśmieszyły. Niemcy żądają, żeby locha została odstrzelona.

Dzik, a dokładniej locha o imieniu Elsa wywinęła niespotykany numer na jednej z plaży dla nudystów nad jeziorem Teufelssee pod Berlinem. O zwierzęciu zrobiło się głośno na początku sierpnia br. po tym, jak dopuściło się ono zaskakującego rabunku. Dzik ukradł pewnemu mężczyźnie żółtą reklamówkę, w której trzymał swoje laptopa. Rozebrany mężczyzna rzucił się za uciekającym zwierzęciem, aby odzyskać swoją własność, co wywołało śmiechy wśród innych plażowiczów. Fotografie roznegliżowanego Niemca oraz Elsy były szczegółowo omawiane w serwisach informacyjnych w humorystycznym tonie. Okazuje się, że niektórym mieszkańcom sąsiadującego kraju wcale nie jest do śmiechu. Lokalne władze rozważają zabicie zwierzęcia.

Suczka uratowała całą rodzinę z pożaru. Ogień pochłonął cały ich majątek, potrzebna pomocSuczka uratowała całą rodzinę z pożaru. Ogień pochłonął cały ich majątek, potrzebna pomocCzytaj dalej

Dzik może zostać odstrzelony

Jak podał niemiecki serwis informacyjny Deutsche Welle, lokalne władze złożyły obietnicę, że odtąd będą uważnie obserwować poczynania Elsy i inne dzików w tamtej okolicy. Wszystko po to, aby upewnić się, że dzikie zwierzęta nie stanowią zagrożenia dla plażujących ludzi. Jednakże, niemieckie władze nie wykluczyły możliwości zabicia zwierzęcia. Odzew miłośników zwierząt był natychmiastowy - do tej pory ponad 12 tysięcy internautów podpisało petycję przeciwko zabiciu lochy. Liczba ta stale rośnie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Weterynarze nie dawali pitbullowi żadnych szans. Chcieli go uśpić, w ostatniej chwili został uratowany
2. Widziałeś psa z żółtą wstążką? Nie wolno do niego podchodzić, zorganizowana akcja
3. Malamut panicznie boi się kąpieli. Wtedy do łazienki wchodzi dziecko i dzieje się niesamowita rzecz

- Jeśli w miejscach takich jak kąpielisko Teufelssee istnieją szczególne zagrożenia dla ludzi lub zwierząt, należy podjąć odpowiednie środki, aby zapobiec tym zagrożeniom - ostrzegł rzecznik berlińskiego urzędu ds. lasów Marc Franusch.

Franusch stwierdził, że nie ma pewności, czy i kiedy dzik o medialnej rozpoznawalności zostanie zabity. W rozmowie z publicznym nadawcą radiowo-telewizyjnym RBB24 powiedział, że "strzelanie do dzików nad Teufelssee nie jest bezpieczne". Natomiast kierownik nadleśnictwa Grunewald - Katja Kammer, zasugerowała, że locha zostanie "usunięta". Jej zdaniem obecność dzika nad Teufelssee może stanowić niebezpieczeństwo, ponieważ zwierzęta te przejawiają agresję i są nosicielami groźnych chorób. Ponadto, Kammer stwierdziła, że dziki nie są w stanie same opuścić nadjeziorny teren, więc jedyną metodą na ograniczenie ich kontaktów z ludźmi jest ich odstrzelenie. Jednocześnie zapewniła, że nawet gdyby Elsa została zabita, to na podberlińskiej plaży pozostanie reszta stada.

To prawda, że spora część Niemców lubi spędzać czas na łonie natury w tamtej okolicy, przez co dziki zostają pozbawione własnej przestrzeni i coraz częściej zbliżają się do miejsc obozowisk w poszukiwaniu pożywienia. Jak podaje Deutsche Welle, odstrzelenie lochy z młodymi poniżej szóstego miesiąca życia jest niezgodne z obowiązującym prawem. Oprócz tego, myśliwi mają absolutny zakaz strzelania do dzikiej zwierzyny, gdy w pobliżu znajduje się wiele osób.

ZOBACZ NAGRANIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. On naprawdę istnieje, malutki kotek o ludzkiej twarzy. Niebywały widok, ale jest też coś niepokojącego
  2. Wytykali ją palcami, więc schudła 100 kg, by w dniu ślubu swojego eks wyglądać lepiej niż panna młoda
  3. Weterynarze nie dawali pitbullowi żadnych szans. Chcieli go uśpić, w ostatniej chwili został uratowany
  4. Nagranie z windy ku przestrodze wszystkich właścicieli. Kobieta w ostatniej chwili uratowała swojego psa
  5. Bezdomny pies rzucił się w ramiona reporterowi. Nie dawał mu odejść, mężczyzn nie miał wyjścia
  6. Tragedia u wybrzeża, wybuch, 45 osób nie żyje. Dramatyczna wiadomość ze świata

Źródło: polsatnews.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł