dzik w warszawie
Źródło: strazmiejska.waw.pl

Młody dzik spacerował po ulicach Warszawy. Ludzie przecierali oczy ze zdumienia

17 Listopada 2020

Dziki raczej nie kojarzą się z krajobrazem miejskim, jednak coraz częściej słyszymy o przypadkach, gdy wybierają się do miast w celu odnalezienia pożywienia. Dość rzadko zdarza się jednak, by odwiedzały stolicę. Tym razem młody dzik został jednak przyłapany na wycieczce po Warszawie, a ludzie nie mogli uwierzyć własnym oczom.

Dzik wybrał się na samotną wycieczkę ulicami stolicy. I to nie byle jakimi! Zwierzę widziane było najpierw w okolicach Powiśla, a następnie odwiedziło ważne punkty na warszawskiej mapie. Jego spacer ukrócili funkcjonariusze Ekopatrolu, którzy nieźle się namęczyli, zanim udało im się zatrzymać wycieczkowicza.

Agnieszka Woźniak-Starak pokazała, z kim spędza izolację. Zazdrościmy towarzystwaAgnieszka Woźniak-Starak pokazała, z kim spędza izolację. Zazdrościmy towarzystwaCzytaj dalej

Dzik w Warszawie

Wczorajszego dnia warszawska straż miejska otrzymała kilka telefonów od mieszkańców Powiśla. To tam po raz pierwszy został zauważony młody, ważący około 60 kilogramów dziczek, który postanowił pozwiedzać miasto.

Dzik przeszedł przez okolice Rozbrat i Czerniakowskiej, po czym postanowił odwiedzić ważny punkt na mapie stolicy. Straż marszałkowska zauważyła zwierzę pod budynkiem Sejmu.

Kolejnym punktem wycieczki okazała się ekskluzywna ulica Mokotowska. Stamtąd po Ekopatrol dzwonili pracownicy luksusowych sklepów, zdumieni widokiem dzika za butikowymi witrynami.

Następnie młody dziczek udał się w dalszą podróż Koszykową i Nowowiejską. Nie wiedział jednak, że na jego tropie są funkcjonariusze straży miejskiej, którym w końcu udało się namierzyć go przy ulicy Noakowskiego w okolicach warszawskiej Politechniki.

Zwierzak w mieście stanowił zagrożenie nie tylko dla miejskiego ruchu drogowego, ale przede wszystkim dla siebie. Trzeba było więc jak najszybciej sprowadzić go w bezpieczniejsze miejsce, gdzie można by go złapać i odstawić z powrotem do domu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Mężczyzna latami szukał zaginionej suczki. Cierpiała w schronisku, aż któregoś dnia poczuła znajomy zapach
2. Koniec z kolejkami w urzędach. Załatwianie spraw stało się o niebo łatwiejsze
3.Owczarek niemiecki myślał, że nikt go nie widzi, ale nagranie go zdradziło. Kamera pokazała prawdę o psie

Warszawski Ekopatrol złapał dzika

Udało się to właśnie w okolicach uczelni, która na szczęście w czasie pandemii świeci pustkami. Funkcjonariusze Ekopatrolu skutecznie odcięli dzikowi drogę ucieczki w zaułku, z którego ciężko byłoby się młodemu zwierzęciu wydostać.

Dzik został potraktowany strzałką ze środkiem usypiającym, a lekarz sprawdził, czy nic mu nie dolega. Na szczęście samotna wycieczka nie zaowocowała żadnymi obrażeniami, a zwierzę obudziło się już bezpieczne w lesie.

Na szyi dzika została zamontowana również specjalna obroża z nadajnikiem, dzięki której będzie można śledzić przyszłe wycieczki młodego podróżnika.

Choć sytuacja skończyła się szczęśliwie, straż miejska przestrzega przed niektórymi zachowaniami, których funkcjonariusze byli świadkami. Wiele osób próbowało zrobić sobie zdjęcie z dzikiem, a ktoś nawet chciał ambitnie ścigać się z nim na rowerze.

Mimo że zwierzęta mogą wydawać się urocze i nieszkodliwe, to należy zawsze pamiętać, że dzikie osobniki są - no właśnie - dzikie. Na widok dzików i innych zwierząt, których miejsce nie jest w mieście, należy być bardzo ostrożnym. Straż miejska sugeruje wykorzystanie barier ochronnych, takich jak murki, barierki, drzewa czy samochody, by nie narażać siebie i zwierzęcia na niepotrzebne kłopoty.

ZOBACZ WIDEO:

Adoptowali małe, urocze szczeniaczki. Po kilku tygodniach nie mogli uwierzyć, co z nich wyrastaAdoptowali małe, urocze szczeniaczki. Po kilku tygodniach nie mogli uwierzyć, co z nich wyrastaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Monstrualny potwór nagle wyszedł z wody. Ludzie zamarli, mamy nagranie, tylko dla odważnych
  2. Nowe informacje ws. luzowania obostrzeń w Polsce. Minister poruszył sprawę ferii zimowych
  3. Stary pies miał zostać uśpiony. Weterynarz zobaczył go i w ostatniej chwili zmienił zdanie
  4. Tysiące martwych zwierząt na duńskich drogach. Zakażone norki wypadły z transportu
  5. Obudziło ją dziwne zachowanie pitbulla. Poszła za nim i aż zbladła
  6. Matka zobaczyła, jak pies rzuca się na jej córeczkę. Później zrozumiała, że zwierzę ją ratuje
  7. Najstarsze żyjące zwierzęta na świecie. Zamrożone przetrwały 40 tys. lat, naukowcy są zaskoczeni

źródło: strazmiejska.waw.pl

Następny artykuł