Mała dziewczynka siedzi obok białego puchatego psa
Źródło: screen shot/Youtube/The Dodo

Pies opiekował się niepełnosprawną dziewczynką. Pewnego dnia stał się cud, reakcja psa wyciska łzy z oczu

24 Czerwca 2020

Dziewczynka o imieniu Maya urodziła się z poważna wadą genetyczną, która przez lata powodowała, że dziecko nie mogło chodzić. Jednak dzielne dziecko nie poddawało się - rehabilitowało się i dokładało wszelkich starań, żeby któregoś dnia stanąć o własnych siłach nogach. Dziewczynka w swoich zmaganiach nie była sama. Mogła liczyć nie tylko na wsparcie kochających rodziców, ale też pewnej niezwykłej przyjaciółki. Suczka Abby również nie miała łatwego życia, z dzieckiem połączyła ją niesamowicie głęboka więź wymykająca się wszelkim klasyfikacjom.

Dziewczynka o imieniu Maya urodziła się z bardzo poważną chorobą, przez którą dziecko nie rozwijało się tak, jak jego rówieśnicy. Maya nie była w stanie chodzić, mimo, że dziewczynka wykazywała się godnym podziwu hartem ducha oraz odwagą, przez wiele lat nie poruszała się jak inne dzieci. W jej walce cały czas wspierali ją rodzice oraz urocza suczka o imieniu Abby, która również skrywała smutną tajemnicę. Pies urodził się bez jednej łapki. Dziewczynka i suczka zostały najlepszymi przyjaciółkami, Abby oprócz bawienia się ze swoją dwunożną towarzyszką, dbała o nią jakby dziecko było jej własnym dzieckiem. Psiak nie odstępował Mayi na krok, dbał o jej bezpieczeństwo i pilnował, czy dziecku coś nie zagraża.

Golden retriever pobił rekord. Właściciele nie mogą ukryć dumy, ich pies zadziwił cały światGolden retriever pobił rekord. Właściciele nie mogą ukryć dumy, ich pies zadziwił cały światCzytaj dalej

Suczka opiekowała się dzieckiem z niepełnosprawnością, po latach zdarzył się cud

Maya i Abby pokochały się od pierwszego wejrzenia. Zarówno psiak, jak i dziewczynka odstawali od swoich rówieśników - suczka urodziła się bez jednej łapki, a z kolei dziecko cierpiało na poważną chorobę genetyczną, przez którą nie było w stanie samodzielnie chodzić. Szybko stało się tak, że Abby i Maya stały się nierozłączne - za każdym razem, kiedy dziewczynka się bawiła, pies kładł się obok niej i czuwał w pobliżu. Suczka nie odstępowała dziecka na krok, chodziła za nim dosłownie wszędzie i pilnowała, czy dziewczynka jest bezpieczna.

Przez lata Maya wytrwale poddawała się kolejnym rehabilitacjom i ćwiczyła z cierpliwością i poświęceniem, których mogłaby jej pozazdrościć niejedna dorosła osoba. Pewnego dnia stało się coś, na co wszyscy czekali - dziewczynka postawiła pierwsze, samodzielne kroki. Reakcja dziecka jest niesamowita - radośnie krzyczy Ja chodzę! Maya nie posiada się ze szczęścia - po latach zmagań jej starania przyniosły efekt.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jelenia Góra. Mieszkał w bloku ze świnką wietnamską. Wyjechał, zwierzę dostało "dożywocie" 2. Do sieci wyciekło porażające nagranie policjanta z owczarkiem niemieckim. Nie mieści się w głowie, jak mógł mu zrobić podobne rzeczy?

Oczywiście tuż obok niej cały czas jest jej wierna towarzyszka - Abby musiała być obecna przy tym wzruszającym wydarzeniu. Reakcja psiaka, którą udało się zarejestrować na wideo rodzicom dziewczynki jest niesamowita - gołym okiem widać, jak wiele ten moment znaczy dla suczki. Zwierzę jest dumne ze swojej przyjaciółki, którą wspierało przez tyle lat.

ZOBACZ ZDJĘCIE I WIDEO:

Abby i Maya są nierozłączneAbby i Maya są nierozłączne
screen shot/Youtube/The Dodo

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szczeniak z najpiękniejszymi oczami na świecie. Wygląda jak z bajki Disneya
  2. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją
  3. Powiedział husky'emu "Dzień dobry". Rozmowne zwierzę odpowiedziało właścicielowi w zabawny sposób, świetne nagranie
  4. Uratowali golden retrievera przed tragicznym końcem. Nie spodziewali się sekretu, który skrywało zwierzę
  5. Pitbulle zaatakowały chihuahua. Właściciele rzucili się psu na ratunek, doszło do tragedii
  6. Chiny "złamały obietnicę". Znowu wystartował skandaliczny festiwal

Źródło: Youtube/The Dodo

Następny artykuł