dziecko na roweże
Źródło: youtube.com/ NBC Bay Area

Dziewczynka bawiła się sama na podwórku. Nie wiedziała, że tuż za ogrodzenia czai się groźny drapieżnik

22 Września 2020

Dziewczynka bawiła się przed domem jeżdżąc na małym rowerku. Nie wiedziała, że tuż za płotem czai się groźny drapieżnik. Do zdarzenia doszło w amerykańskim mieście Pacifica. Mieszkańcy boją się o bezpieczeństwo swoich pociech. Niewiele wystarczyło, by wydarzyła się straszna tragedia. Nagranie z incydentu umieszczono w serwisie Youtube.

Dziewczynka nie zdawała sobie sprawy z niebezpieczeństwa. Przyczajony drapieżnik nie rzucał się w oczy. Znajdował się w ogródku jednego z domów, znajdujących się przy ulicy, po której urządziła sobie przejażdżkę. Rzadko kiedy można spotkać takie zwierzęta w terenach miejskich. Zazwyczaj trzymają się one z dala od ludzkich siedzib. Choć są gatunkiem występującym naturalnie na terenie Kalifornii, ich populacja nie jest zbyt duża. Szacunki agencji rządowej zajmującej się dzikimi zwierzętami i rybołówstwem wskazują, że żyje ich tam od 4 do 6 tysięcy.

Zauważyli tonące zwierzę w jeziorze. Myśleli, że wyciągnęli psa, byli w wielkim błędzieZauważyli tonące zwierzę w jeziorze. Myśleli, że wyciągnęli psa, byli w wielkim błędzieCzytaj dalej

Dziewczynka nie zdawała sobie sprawy co jej grozi

Puma, bo o tym drapieżniku tutaj mowa, zwana przez Amerykanów lwem górskim, przez kilka dni budziła grozę lokalnych mieszkańców. Po raz pierwszy dostrzeżono ją w nocy. Nie wiadomo jak znalazła się w mieście. Jedna z hipotez mówi o tym, że ktoś mógł próbować ją udomowić. Przedstawiciele tego gatunku z reguły trzymają się jak najdalej od ludzi. To właśnie oni odpowiadają za tak niską ich liczebność. Dawniej urządzano na nie polowania i traktowane ja jak szkodniki. Dzikie koty często atakowały drób i trzodę. Ten zwierzak nie odczuwa jednak strachu przed człowiekiem. Choć zdaniem ekspertów, nic nie wskazuje na to, by polowała na dziewczynkę, widok ogromnego drapieżnika tak blisko dziecka może wywoływać ogromny niepokój.

DZISIAJ GRZEJE:1. Suczka urodziła szczenięta, sekundę później właściciel wyrzucił je na łąkę. Potem było tylko gorzej
2. Ogromny doberman nagle zbliżył się do maluszka. Chwilę potem wydarzyła się niezwykła rzecz
3. Konie w Janowie zostaną uratowane. Rząd dołoży miliony do słynnej hodowli

Puma ruszyła za dziewczynką

Nagranie urywa się w momencie, w którym ogromny drapieżnik przeskakuje ogrodzenie i rusza w kierunku dziewczynki, odjeżdżającej na rowerze. Z relacji władz wynika, że nie doszło do żadnego ataku na człowieka w tym rejonie. Wcześnie w tym roku, podobne zwierzę napędziło wiele strachu mieszkańcom San Francisco. Służbom udało się ostatecznie złapać zwierzaka i wypuścić go na wolność wiele kilometrów za miastem. Historia miała jednak tragiczny finał. Pozostawiono je zbyt blisko autostrady. Próbując przekroczyć drogę szybkiego ruchu, pumę potrącił samochód.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Budżet 72-latka był niewielki, a w zrujnowanym domu przestało działać światło. Nie mógł uwierzyć w to, co spotkało go potem
  2. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  3. Wypadek w mazowieckim. Przed maskę wyskoczył olbrzymi zwierz, nie miała szans wyhamować
  4. Pies załamał się, gdy właściciele sprzedali jego najlepszego przyjaciela. Uciekł z domu, aby go odnaleźć
  5. Krokodyl chciał ich zaatakować, a oni go zlekceważyli. Niemożliwe, co z nim robili
  6. Niebezpieczny element oderwał się od samolotu i spadł na polskie miasto. Mieszkańcy w strachu

Źródło: thesun.com

Następny artykuł