cane corso i dziecko
Źródło: youtube.com/ Soul Guard kennel Cane corso

Dziewczynka podchodzi do wielkiego psa. Niewiarygodne, jak olbrzym zareagował na jej zaczepki

7 Września 2020

Dziewczynka bardzo chciała zobaczyć jak wyglądają zęby ogromnego psa rasy cane corso. W tym celu zaczepiała go na różne sposoby. Próbowała przekonać go, by otworzył paszczę, jednak potem zaczęła ciągnąć za zwisające po bokach pyska płaty skóry, kryjące wrażliwe dziąsła zwierzaka. Czworonóg starał się ignorować zaczepki dziewczynki, jednak w końcu pokazał kły.

Dziewczynka drażniła ogromnego cane corso. To rasa, która słynie ze swojego oddanego i zrównoważonego charakteru. Mimo że Rzymianie wykorzystywali je do obrony obozów warownych wznoszonych przez legionistów, zwierzaki nie są agresywne. Mocno przywiązują się do swoich właścicieli oraz ich domowników. Słyną ze swojego podejścia do dzieci. Choć często bywają dominujące w relacjach z innymi psami, wobec ludzi są łagodne i posłuszne. Bywają agresywne, gdy ich opiekunom grozi realne lub urojone niebezpieczeństwo. Są dość nieufne wobec obcych, być może ze względu na swoją historię.

Mieszkanie stanęło w ogniu. Owczarek niemiecki ostrzegł opiekuna, sam zapłacił najwyższą cenęMieszkanie stanęło w ogniu. Owczarek niemiecki ostrzegł opiekuna, sam zapłacił najwyższą cenęCzytaj dalej

Dziewczynka próbowała zmusić psa, by pokazał zęby

Zazwyczaj, gdy psy pokazują zęby, ostrzegają potencjalnych przeciwników przed zbliżaniem się do niego. Zachowanie do należy do tak zwanych postaw grożących, sygnałów mających skłonić napastnika do odwrotu bez konieczności uciekania się do przemocy. Zwierzę mówi w ten sposób "odsuń się, bo ugryzę". Jak większość gróźb, także i tą należy traktować poważnie. Właściciele nie powinni jej lekceważyć. Stanowi ona jasny sygnał, że nasz pupil jest gotowy zrobić komuś krzywdę. Warto wtedy odsunąć go od wywołujących u niego niepokój bodźców, bądź mocniej chwycić jego smycz. W każdej chwili może on wyrwać do przodu i ruszyć do ataku. Zwierzę, z którym droczy się dziewczynka nie wykazuje jednak żadnych oznak niezadowolenia ani poczucia zagrożenia. Pies jest odprężony, grzecznie siedzi poddając się jej zaczepkom. Wie, że nawet jeśli drobny człowiek jest dla niego irytujący nie ma złych intencji.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wstrząsające wideo z polskiej wsi. 10-latki robiły okropne rzeczy kotu, wszystko nagrały
2. Policja pilnie poszukuje kobiety ze zdjęcia. Oszukała starszą panią na niebagatelną kwotę pieniędzy
3. Chihuahua nie chce się podzielić smakołykiem z drugim psem. Reakcja olbrzyma rozbraja

Zainterweniowała mama dziewczynki

Matka dziecka postanowiła mu pomóc, widząc, że jej córka jest zbyt niepewna by zdecydowanym ruchem odsłonić zęby psa, pokazała jej jak to zrobić. Dobrze wychowany olbrzym znosi wszystko z godnością. Prawdopodobnie wielokrotnie przechodził podobną procedurę w trakcie wystaw lub w gabinecie weterynarza. Wie, że nie stanie mu się żadna krzywda. Na dodatek ma naprzeciwko siebie osoby, którym ufa najbardziej na świecie - swoją opiekunkę oraz jej dziecko, które powinien chronić. Większe rasy psów są zazwyczaj spokojniejsze niż mniejsze czworonogi. Ich rozmiar, siła oraz szybkość dają im pewność, że w razie potrzeby sobie poradzą. Wiele większych psów nie wie jak reagować na zaczepki maluchów. Zdarzały się przypadki, gdy dogi niemieckie uciekały przed ujadającym... chihuahuą.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pani Jadwiga pracuje na poczcie od 18. roku życia. Teraz otrzymała od mieszkańców nowy rower
  2. Trwa ogromna akcja na południu Polski. Zablokowany ruch, mnóstwo policji, wszystko przeszukują
  3. Niebo dla fanów golden retrieverów. Największy piknik dla miłośników rasy jest najszczęśliwszym miejscem na świecie
  4. Mężczyzna chciał sprawdzić swojego psa, zaczął płakać. Reakcja golden retrievera topi serca
  5. Myśleli, że zaadoptowali mikroświnkę. Nie wiedzieli, że ich życie zmieni się na zawsze
  6. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja

źródło: youtube.com

Następny artykuł