Dziecko w lesie, spacer
Źródło: pixabay/Hucklebarry

10-latek wyszedł na spacer z psem, wrócił do domu z granatem. Szybka reakcja matki i babci

17 Września 2020

10-latek wyszedł na spacer z psem do lasu. Chłopiec bawił się ze zwierzęciem, które w pewnym momencie uciekło do opuszczonych zabudowań. Dziecko pobiegło za czworonogiem, gdzie na miejscu znalazło granat! 10-latek postanowił wrócić z nową rzeczą do domu. Tę podarował mamie w prezencie.

10-latek włożył granat w ubranie i udał się z nim do domu. Po powrocie oznajmił matce, że pokaże jej coś w późniejszym czasie. Słowa dotrzymał i niedługo podarował rodzicielce granat, który znalazł w opuszczonym zabudowaniu w lesie w gminie Annopol. Matka zachowała trzeźwy umysł, wzięła przedmiot i szybko wyniosła go na zewnątrz, jak najdalej od zabudowań. Jednak dopiero babcia postanowiła powiadomić o zaistniałej sytuacji policję.

Piesek urodził się z wyjątkowym pyszczkiem. Pokazał wszystkim, że nie ma nic złego w byciu innymPiesek urodził się z wyjątkowym pyszczkiem. Pokazał wszystkim, że nie ma nic złego w byciu innymCzytaj dalej

10-latek wrócił do domu z granatem

- Kiedy o zaistniałej sytuacji usłyszała babcia chłopca, natychmiast poinformowała służby ratunkowe. Po przybyciu Policji, matka dziecka wskazała miejsce, gdzie odniosła granat. Jak się okazało, był to prawdziwy granat, na szczęście bez zapalnika. Policjanci zabezpieczają to miejsce do czasu przyjazdu wojskowych pirotechników, którzy zneutralizują niebezpieczny przedmiot - czytamy na stronie policji.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dlaczego kot mnie liże? Powody mogą Cię zaskoczyć
2. Wiewiórka znieruchomiała, kiedy zobaczyła ogrom orzeszków. Zabawne nagranie podbija internet
3. Wyszła z psem na spacer, znalazła ogromnego grzyba. Zdjęcia kani wprawiają w osłupienie

Mundurowi apelują o nie dotykanie przedmiotów przypominających ładunki wybuchowe, niewybuchy, granaty, amunicję. Nie należy się do nich zbliżać, nie przynosić ich do domu, nie podnosić. W takiej sytuacji należy odejść jak najszybciej na bezpieczną odległość i wezwać służby ratunkowe na numer 112. Pamiętajmy, że często zdarza się, że znalezione przedmioty nawet z czasów wojennych, są w stanie zagrozić naszemu życiu i zdrowiu.

Chłopiec miał wielkie szczęście, że nic jemu i jego rodzinie się nie stało. Z pewnością następnym razem nie weźmie już niebezpiecznego przedmiotu w dłonie i nie przyniesie go do domu.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Granat, który znalazł chłopiecGranat, który znalazł chłopiec
policja.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jerzy Stuhr z synem i wnukiem wybrali się na górską wycieczkę. Fani są pod wrażeniem ich wspólnego zdjęcia
  2. Kot bawi się gumką do włosów. Po chwili ucieka w panice, wszystko nagrano
  3. Tylko owczarek wiedział. Świetna akcja psa w policji, brawo
  4. Gdy odnalazł zaginiony telefon, zdębiał. W galerii pojawiły się niesamowite zdjęcia złodziei
  5. Magda Gessler z pięknym psem, który ma tylko 3 łapki. Cudowne zwierzę, bije od niego pozytywna energia
  6. Stało się, władze wyspy zadecydowały. Elżbieta II może być usunięta ze stanowiska, koniec z monarchią?

Źródło: policja.pl

Następny artykuł