pies love
Źródło: pixabay/8777334

Już za kilka dni Dzień Kundelka 2020. 5 cech psów, za które je kochamy

18 Października 2020

Dzień Kundelka 2020 zbliża się wielkimi krokami. Już w najbliższą niedzielę, 25 października nasi czworonożni przyjaciele będą mieli swoje święto. To nie jest przypadkowa data. 25 października to wszak Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt.

Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Niezależnie od tego, czy ma rodowód czy pochodzi ze schroniska, czy jeszcze z innego miejsca. Pies potrafi nas wesprzeć w trudnych chwilach, poliże po policzku, zawsze jest dla nas. Z okazji Dnia Kundelka przygotowaliśmy krótką listę, za co kochamy naszych przyjaciół.

Boruc kupił żonie samochód za krocie, za podobną kwotę Górniak ma nowy dom. Chce mieszkać w górach, aby podziwiać zwierzętaBoruc kupił żonie samochód za krocie, za podobną kwotę Górniak ma nowy dom. Chce mieszkać w górach, aby podziwiać zwierzętaCzytaj dalej

Dzień Kundelka 2020 - za co kochamy psy?

1. Potrafią ochronić nas przed niebezpieczeństwem - małe, średnie i duże, niezależnie od tego, ile nasze psy mają centymetrów prawie zawsze stają w naszej obronie. Małe psy potrafią przestraszyć swoim głośnym szczekaniem, duże dziabnąć kogoś za rękę. Czworonogi są również wyczulone na różne niepokojące zapachy, czy to, co dzieje się wokół. Wielokrotnie pisaliśmy już o bohaterskich psach, które przeczuły zagrożenie np. w postaci pożaru i uratowały całą rodzinę przed żywiołem

2. Można się do nich przytulić - psów nie można traktować jak maskotki, ale przytulanie się do nich jest wskazane. Nie tylko my się w ten sposób ogrzewamy, ale tworzymy niezwykłą więź z naszym przyjacielem, który czuje, że jest dla nas ważny. Psa tym większość psów lubi, kiedy się je głaszcze - to jest takie przyjemne!

3. Dbają o nasze zdrowie - w zdrowym ciele, zdrowy duch. Psy potrzebują dużo ruchu, spacerów rano, po południu czy wieczorem. Kiedy spacerujemy z nimi nieświadomie dbamy o nasze ciało, robimy pożądane kroki, oddychamy świeżym powietrzem.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Magda Gessler ma nową knajpkę, gdzie pomidorowa kosztuje 60 zł. Czy restauracja jest przyjazna zwierzętom?
2. Golden retriever za nic nie chce się ruszyć z kanapy. Właściciele nagrali przezabawny opór psa
3. Skandal. Wyjechali za granicę, owczarki potraktowali jak śmieci. Nie mieści się w głowie, co im zrobili

4. Nie oceniają - niezależnie od tego, co zrobimy kundelki czy psy rasowe nas nie oceniają. Zwierzaki są dla nas w dobrych i trudnych chwilach. Możemy się do nich przytulić, uronić przy nich wiele łez, opowiedzieć im historię, a one i tak nas nie zostawią.

5. Są urocze - ten argument umieściliśmy na samym końcu, ale jest to oczywistość. Wszystkie psiaki są kochane i urocze. Każdego dnia powinniśmy doceniać, że mamy koło siebie takich wspaniałych przyjaciół.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lekarze namawiali parę na aborcję. Wiemy jak dziś rozwija się dziecko, które przyszło na świat bez mózgu
  2. Zrobiła zdjęcie z fleszem, kiedy jej pies nieustannie szczekał. Dojrzała straszny szczegół, przerażające
  3. Myślał, że znalazł małe szczeniaczki. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna
  4. Najstarsze koty w schronisku znalazły nowy dom. Razem mają 42 lata
  5. Dlaczego psy jedzą kamienie? Powód odbiera mowę, można je oduczyć
  6. NASA pokazała strój do podboju Księżyca. Niewiarygodne co znajdzie się w środku

Źródło: swiatzwierzat.pl

Następny artykuł