dziecko i pies
Źródło: youtube.com/ViralHog

Kiedy pies zobaczył śpiące dziecko, mógł zrobić tylko jedno. Piękne nagranie, prawdziwy przyjaciel

18 Listopada 2020

Dziecko spało spokojnie w łóżeczku, gdy w pokoju pojawił się malutki pupil jego rodziców. Zwierzak nie mógł pozwolić na to, by jego przyjaciel zmarzł podczas drzemki. Przykrył go, robiąc wszystko, by maluch się nie obudził.

Dziecko leżało na łóżku rodziców, nieprzykryte nawet kocykiem. Pies uznał taką sytuację za poważne niedopatrzenie i postanowił coś na to zaradzić. W rozczulający sposób przykrywa dziecko kołderką ciągnąc ją za rogi swoim pyszczkiem. Ciężko się nie uśmiechnąć widząc tak słodkiego pomocnika. Trzeba przyznać, że zwierzak poradził sobie znakomicie.

Miała potężne obawy co do zachowania swojego kota w nocy. Nagranie z ukrytej kamery wyjawiło całą prawdęMiała potężne obawy co do zachowania swojego kota w nocy. Nagranie z ukrytej kamery wyjawiło całą prawdęCzytaj dalej

Dziecko i pies łączy niezwykła więź

Psy wychowywane z małymi dziećmi często bardzo mocno się do nich przywiązują. Zwierzaki uwielbiają wspólne zabawy z maluchami, jak i zachowują się wobec nich w bardzo opiekuńczy sposób. Oczywiście zdarzają się wyjątki. Czasem próbują z nimi rywalizować o uwagę opiekunów, lub są zazdrosne o ich pozycję w domu. Zazwyczaj, jednak jeśli rodzice nie popełnią żadnych błędów nie ma mowy o jakiejkolwiek niechęci.

Najbardziej znane z miłości do ludzkich dzieci są rasy uznawane za "łagodne olbrzymy". Duże psy wydają się mieć szczególne predyspozycje do opieki nad naszymi pociechami. Większość z nich odznacza się ogromną cierpliwością, mają też rozwinięty instynkt opiekuńczy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pomalowany na zielono, chory pies został znaleziony na ulicy. Prawda o jego sierści zadziwia
2. Grzybobranie pana Romana zakończyło się wielką atrakcją. Aż musiał przetrzeć oczy ze zdumienia
3. Dlaczego pies mruczy? Rozwiązanie zagadki nie powinno cię dziwić, istnieje proste wytłumaczenie

Na filmiku widzimy jednak przykład tego, że mniejsze zwierzaki nie zostają w tyle za swoimi większymi kuzynami. Piesek w typie pinczera miniaturowego postanowił zadbać o swojego przyjaciela, zawijając go w kocyk i przykrywając go kołderką. Na dodatek udało mu się tego dokonać, nie budząc malucha. Nawet człowiek, który może posługiwać się przecież dłońmi, nie zrobiłby tego lepiej.

Warto poznać psa z maluchem już w pierwszych miesiącach życia dziecka. Większość ekspertów radzi, by dać zwierzakowi szansę, na stopniowe przyzwyczajenie się do obecności nowego członka rodziny, na przykład zostawiając w różnych miejscach ubranka noszone przez niemowlaka. Początkowo nie powinno się jednak zostawiać czworonoga sam na sam z dzieckiem.

ZOBACZ FILMIK:

Chow-chow urodził się z wyjątkową sierścią. Wygląda jak ciastko OreoChow-chow urodził się z wyjątkową sierścią. Wygląda jak ciastko OreoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  2. Zdjęcie skandalicznej ceremonii obiegło cały świat. Nie mieści się w głowie. W ich egzotycznej kulturze to norma
  3. Stary pies miał zostać uśpiony. Weterynarz zobaczył go i w ostatniej chwili zmienił zdanie
  4. Tysiące martwych zwierząt na duńskich drogach. Zakażone norki wypadły z transportu
  5. Chcą wprowadzić barbarzyński zakaz w Chinach. Chodzi o spacery z psami, tak źle jeszcze nie było
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Największe kosmiczne zderzenie w historii naszej galaktyki. Odkrycie wprawiło astronomów w osłupienie

źródła: youtube.com

Następny artykuł