pies i dziecko
Źródło: Facebook/ BullyWeb TV

Olbrzymi pitbull otworzył pysk przy dziecku. Rodzice nie zdążyli zareagować

16 Listopada 2020

Dziecko leżało spokojnie obok ogromnego pitbulla. Rodzice przyglądali się maluchowi bawiącemu się z psem, nie spodziewając się, co może nastąpić. Szybko wyszło na jaw, że ta rasa nie zasługuje na swoją reputację.

Dzieci zazwyczaj szybko zaprzyjaźniają się z domowymi czworonogami. Szczególnie piękne relacje łączą je zazwyczaj z większymi psami. Niektóre rasy lepiej radzą sobie z małymi ludźmi niż inne. Choć pitbulle uchodzą za zwierzęta niebezpieczne i często słyszymy o przypadkach ich agresywnego zachowania czy nawet śmiertelnych ataków na ludzi, mocno przywiązują się do swoich właścicieli i zrobią wszystko, by chronić ich dzieci.

Pies myślał, że kot nie żyje. Po chwili dzieje się niezwykła rzecz, jest wideoPies myślał, że kot nie żyje. Po chwili dzieje się niezwykła rzecz, jest wideoCzytaj dalej

Dziecko bawiło się z ogromnym pitbullem

Psy czasem potrafią być zazdrosne o dzieci swoich właścicieli. Często mają poczucie, że maluchy spychają je na dalszy tor, zaskarbiając sobie całą uwagę swoich rodziców. Większość czworonogów uwielbia, gdy człowiek poświęca im czas, nie cierpi z kolei bycia ignorowanym lub izolowanym od centrum zdarzeń. Z tego względu warto dość szybko przedstawić malucha pupilowi.

Zapoznając psa z dzieckiem, warto jednak pamiętać o kwestiach związanych z bezpieczeństwem. Zarówno maluch, jak i czworonóg powinny czuć się komfortowo, nie możemy zmusić zwierzaka, żeby od razu pokochał dziecko. Pies może czuć się też zazdrosny o pojawienie się nowego członka w domu. Należy dać mu czas na zapoznanie.

Na wideo umieszczonym na Facebooku widać, że pies i dziecko pierwsze spotkanie mają już za sobą. Matka nie bała się sytuacji, kiedy to zwierzę przytulało się do jej pociechy. Kiedy pies nagle otworzył pysk, widać było, że nie zamierza ugryźć dziecka. Pies po prostu ziewał. Matka nie musiała reagować, choć gdyby pitbull próbował skrzywdzić dziecko, istnieje obawa, że trzymany przez nią telefon mógłby jej przeszkadzać podczas obrony dziecka.

Zarówno pitbull i dziecko wydawali się być zadowoleni ze swojego towarzystwa. Jednak przy tak dużych i niebezpiecznych psach zawsze należy kontrolować ich wspólną zabawę!

Kiedyś informowaliśmy Was o zazdrosnym labradorze, który zagryzł 2 bliźniaczki. Pies był zazdrosny o pojawienie się dzieci w domu. Stała się niewyobrażalna tragedia. Nie było szans na ratunek dziewczynek. Rodzice byli zdruzgotani. Przez 9 lat starali się o dzieci. Dziewczynki miały tylko 3 tygodnie.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Dlaczego kot biega jak opętany? Proste wyjaśnienie, nie należy się obawiać
2. Anita i Adrian ze "Ślub od pierwszego wejrzenia" podzielili się ważną informacją. Fani wspierają parę w ich decyzji
3. Ręce opadają. Ktoś przywiązał psa nocą do ławki, zostawił mu "pakiet" i wyzbył odpowiedzialności

Pierwsze spotkanie dziecka z psem

Zanim chwycisz telefon, by nagrać słodkie pierwsze spotkanie, lepiej przećwicz wszystko "na sucho". Wolne dłonie mogą się przydać, nawet najłagodniejszy pies pozostaje zwierzęciem reagującym instynktownie. Jeśli na przykład maluch przypadkiem ściśnie go lub uszczypnie zwierzaka, ten może zaatakować. Zapewne fajnie jest nagrać pierwsze spotkanie dziecka z psem, ale lepiej mieć nad wszystkim kontrolę. W końcu jako rodzic jesteś odpowiedzialny za swoją pociechę.

Jeśli jesteś już wszystkiego pewien można spróbować nagrać spotkanie psa z dzieckiem. Ten pitbull i maluch wydają się bardzo szczęśliwi ze swojego towarzystwa. Od razu widać, że połączyła ich piękna przyjaźń.

Ufacie swoim zwierzakom?

ZOBACZ WIDEO:

Mały i duży pies w jednym domu - wybuchowa mieszanka czy najlepsze połączenie? Wszystko, co trzeba wiedzieć przed adopcjąMały i duży pies w jednym domu - wybuchowa mieszanka czy najlepsze połączenie? Wszystko, co trzeba wiedzieć przed adopcjąCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Monstrualny potwór nagle wyszedł z wody. Ludzie zamarli, mamy nagranie, tylko dla odważnych
  2. Zrobili zdjęcie nad jeziorem na Mazurach. Od razu stało się hitem internetu. Nie wierzyli, co zobaczyli
  3. Pies myślał, że kot nie żyje. Po chwili dzieje się niezwykła rzecz, jest wideo
  4. Kipiel-Sztuka narzeka na finanse. "Kupiłam więcej karmy niż zwykle dla psa, bo w grudniu nie będę już miała z czego żyć"
  5. Wystarczy sekunda, aby dowiedzieć się prawdy o sobie. Jakie zwierzę zauważyłeś jako pierwsze?
  6. Dwa jamniki wkradły się do zagrody lwa. Dziki kot zareagował natychmiast
  7. Konsola Xbox One na Black Friday, już wiemy gdzie jej szukać. Można zaoszczędzić sporo pieniędzy

źródło: wamiz.co.uk

Następny artykuł