dziecko i pyton
Źródło: youtube.com/ truly

Dziecko siedzi na podłodze z gigantycznym, 4-metrowym pytonem. Rodzice spokojnie nagrywają, internauci są oburzeni

13 Września 2020

Dziecko bawiło się z niebezpiecznym pytonem. Ojciec, Jamie, zajmujący się gadami od 16 roku życia próbował jednak odczarować stereotypy dotyczące tego jak niebezpieczne są węże. Twierdził, że pełzające zwierzęta nie zasługują na swoją reputacje. Uważał, że dopuszczanie ich do trójki swoich córek, z których jedna nie skończyła nawet roku jest dobrym pomysłem. Zabawy dzieci i węży nagrywał i umieszczał w sieci. Jedno z nich zszokowało internautów.

Dziecko oplatał pyton, jeden z największych węży. Dorosły osobnik może osiągnąć wielkość nawet do 8 metrów. Węże te polują czekając w ukryciu na ofiarę, Zazwyczaj nie atakuje ludzi, chociaż znane są przypadki, gdy niesprowokowane zwierzę próbowało napaść na człowieka. Jest to jeden z najpopularniejszych gatunków węży spotykanych w hodowlach. Cenione są za swoje ubarwienie i przede wszystkim rozmiary. Ich właściciele bardzo często pozawalają im pełzać swobodnie po domu. Zdaniem niektórych, gady zdolne są do tworzenia więzi z człowiekiem, jednak takie opinie wzbudzają wiele kontrowersji w środowisku naukowym.

Dziecko "bawiło się" z pytonem

Opinii środowisk akademickich nie podziela ojciec dziecka widocznego na filmie. Uważa on, że to kochające ludzi zwierzęta. Często pozwala im się bawić ze swoimi dziećmi. Mimo, że zdarza im się ciągnąć węża po ziemi czy niedelikatnie go pogłaskać nigdy nie doszło do żadnych groźnych incydentów. Mężczyzna wpisuje się w trend udostępniania zdjęć i filmów ze swoim dzieckiem bawiącym się ze słodkim zwierzakiem w mediach społecznościowych i internecie. Nie widzi on nic dziwnego w tym, że zamiast puchatego psa czy kota maluchy pozują z uchodzącymi za niebezpieczne gadami.

- Gdy ludzie widzą moje filmiki reagują gównie strachem lub krytyką. Nie rozumiem czemu. To atawistyczny, nieuzasadniony strach. Sądzę, że wyprano im mózgi. Tym, którzy sądzą, że filmy są nieodpowiedzialne lub zagrażają dzieciom, mam do przekazania jedno. Nie oceniajcie bazując na strachu, lub czymś czego nie rozumiecie. Węże potrafią być kochającymi zwierzakami- mówi mężczyzna w filmie udostępnionym na kanale.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Co powiedziałby Twój pies, gdyby potrafił mówić? Oto wideo, które poruszy każdego opiekuna zwierząt
2. Najbardziej uroczy piesek na świecie? Nagranie z maluchem wywołuje szeroki uśmiech na twarzy

Komentujący boją się o bezpieczeństwo dziecka

Wiele osób wciąż twierdzi, że trzymanie dzikich, niebezpiecznych zwierząt w domu i pozwalanie im na swobodny kontakt z noworodkiem jest nieodpowiedzialne. Podkreślają oni, że nie można przewidzieć jak w każdej sytuacji zachowa się gad. Wystarczy chwila nieuwagi by doszło do tragedii. Do głosów oburzenia wyrażanych przez komentujących jego filmy przyłączyły się władze. Wszczęto śledztwo mające ustalić, czy nie dopuszcza się on zaniechań jeśli chodzi o bezpieczeństwo dzieci, czy nie można uznać jego czynów za znęcanie się nad nimi i czy na pewno dobrze zajmuje się swoimi wężami.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. ZUS przygotował prezent dla emerytów, chociaż wielu o nim nie pamięta. Możesz zyskać dużo więcej pieniędzy
   2. Sąsiedzi bali się owczarka niemieckiego. Pewnego dnia właściciel psa uchwycił jego spotkanie z listonoszem
   3. Niestety, po 22-latach odszedł. Setki uczniów w żałobie, kondolencje składa nawet prezydent
   4. Shih tzu w biały dzień zniknął z posesji. Monitoring nakrył złodzieja na gorącym uczynku
   5. Owczarek niemiecki nie potrafi normalnie przejść przez drzwi. Ma swój własny sposób, jest wideo
   6. Chciała zdobyć milionowe odszkodowanie. Wykonała porażający krok za granicą

źródło: webniusy.pl

Następny artykuł