dziecko i nowofundland
Źródło: youtube.com/raisingFISHERmen

Ogromny nowofundland daje dziecku buziaka. Reakcja chłopca bezcenna

11 Września 2020

Dzieci i zwierzęta często nawiązują unikalną więź. Badania naukowe wskazują, że towarzystwo czworonoga w domu ma pozytywny wpływ na rozwój społeczny i odporność malucha na choroby. Zazwyczaj psy wychowujące się z ludzkimi pociechami wykazują wobec nich odruchy opiekuńcze. Niektóre rasy, ze względu na swoje przywiązanie do maluchów nazywano "psimi niańkami".

Dzieci zazwyczaj uwielbiają zwierzęta. Ta relacja nie zawsze działa jednak w dwie strony. Czworonogi mogą bać się o swoją pozycję w domu. Zazwyczaj to one są oczkiem w głowie swoich właścicieli. Pojawienie się nowego domownika może zaburzyć tą równowagę. Opiekunowie muszą skupić się na swoim maluchu, poświęcają wtedy dużo mniej uwagi swojemu pupilowi. Psy potrafią być zazdrosne o dziecko ludzi, na którym im zależy. Zazwyczaj jednak udaje im się dojść do porozumienia. W wypadku poniższego nagrania pies wydaje świetnie dogadywać się z małym chłopcem.

Shiba inu zażądał pieszczot w przesłodki sposób. Właściciel nie miał serca odmówićShiba inu zażądał pieszczot w przesłodki sposób. Właściciel nie miał serca odmówićCzytaj dalej

Dziecko podeszło do ogromnego nowofundlanda

Nowofundlandy to psy, które często określa się mianem "łagodnych olbrzymów". Jest w tym określeniu ziarno prawdy. To ciepłe, spokojne, zrównoważone czworonogi, które uwielbiają pieszczoty i wspólne zabawy z ludźmi i innymi psami. Choć dobrze znoszą bycie pozostawionym na kilka godzin w domu, na przykład, gdy ich opiekun wychodzi do pracy, stała izolacja im nie służy. Choć mają opinię doskonałych opiekunów małych dzieci, nie należy zostawiać ich z ludzkimi pociechami sam na sam. Ze względu na swój rozmiar może przypadkiem przewrócić lub przygnieść dziecko. Nawet w wypadku mniejszych, świetnie wychowanych psów pozostawianie pupila sam na sam z maluchem nie jest dobrym pomysłem. Małe dzieci potrafią nieświadomie irytować zwierzę, czy nawet przypadkiem sprawiać im ból.

DZISIAJ GRZEJE: Kundelek płakał przy każdym dotyku. Nagrano pierwszy raz, gdy ktoś go pogłaskał, reakcja wywołuje łzy
2. Niebywały widok psa przed i po adopcji. Nic bardziej pozytywnego dzisiaj nie zobaczycie

Nowofundland okazał dziecku wiele czułości

Nowofundland leżał spokojnie na ziemi gdy podszedł do niego mały chłopiec. Dziecko zbliżyło twarz do psa, prawdopodobnie chcąc mu się lepiej przyjrzeć. Zwierzak wykorzystał okazję, by polizać je w twarz. Ogromny język zwierzaka przesunął się po całej twarzy chłopca. Wydawał się on onieśmielony takim wyrazem czułości. Za namowami rodziców postanowił jednak odwdzięczyć się psu buziakiem. Wyraźnie zawstydzony zbliżył się do zwierzaka i pocałował go w pyszczek.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 6240 zł do twojej emerytury. Mało kto o tym wie, ale możesz liczyć na dodatkowe pieniądze
  2. Suczka została znaleziona zagłodzona na środku drogi. Z desperacji próbowała zjeść koc
  3. Chłopiec był pewny, że już nigdy nie zobaczy swojego zaginionego kota. 7 miesięcy później dzieje się najpiękniejsza rzecz
  4. Lwy całe życie spędziły zamknięte w cyrku. Nagrano moment, gdy po raz pierwszy stanęły na trawie
  5. Shiba inu zażądał pieszczot w przesłodki sposób. Właściciel nie miał serca odmówić
  6. Tysiące Polaków mówi o polskim mieście. Popularny kurort zdecydował się na radykalne kroki

źródło: youtube.com

Następny artykuł