dziecko i pies
Źródło: webinisuy.com

Ostrzegała ciężarną, aby nie kupowała psa. Było już za późno

10 Listopada 2020

Dziecko lada moment miało pojawić się na świecie. Kobieta o imieniu Adderly cieszyła się z przyjścia na świat córki, ale pragnęła też mieć w domu psa. Kiedy wyjawiła swój plan siostrze, ta nie wsparła jej w zakupie. Dziecko i pies w tym samym czasie? Kobieta była pewna, że nie skończy się to dobrze.

Dziecko wymaga wiele uwagi, należy poświęcać mu każdą chwilę. Nie można nawet na moment spuścić go z oka, rodzic bierze pełną odpowiedzialność za to, co się wydarzy. Wiele osób marzy o tym, aby ich dzieci wychowywały się razem ze zwierzakami. Niektórzy na chwilę przed porodem adoptują szczeniaki, z nadzieją, że pies zaprzyjaźni się z dzieckiem. Jednak zwierzę również potrzebuje uwagi. Nie wolno spychać go na dalszy plan, szczególnie kiedy w domu pojawia się nowy członek rodziny.

Dlaczego pies liże po twarzy? 5 nieoczywistych powodów, powinieneś wiedziećDlaczego pies liże po twarzy? 5 nieoczywistych powodów, powinieneś wiedziećCzytaj dalej

Siostry pokłóciły się o psa

Adderly pokłóciła się z siostrą o przyszłego czworonoga. Kobieta pragnęła mieć w domu zwierzaka, jednak jej siostra nie rozumiała tego, skoro zaraz na świecie miało pojawić się dziecko. Adderly postawiła jednak na swoim i zanim córka urodziła się, kupiła zwierzaka. Miała nadzieję, że uda jej się pogodzić opiekę nad zwierzęciem z wychowaniem małego dziecka. Wierzyła, że nic nie stoi na przeszkodzie i wszystko się uda.

Kiedy córeczka pojawiła się na świecie, pies oszalał na jej punkcie. Adderly była zachwycona, właśnie o takiej sytuacji marzyła. Kobieta przeczytała wcześniej mnóstwo poradników, które jasno wskazywały, że dzieci wychowywane przy zwierzakach są bardziej empatyczne. Przebywanie dziecka przy psie pobudza jego rozwój, w późniejszych latach uczy odpowiedzialności i regularności.

Lata mijały, a pies nigdy nie zrobił krzywdy dziecku! Siostra pożałowała swoich słów wypowiedzianych do Adderly. Adopcja psa była wspaniałą decyzją, jednak zawsze należy pamiętać, że wszystkie zwierzaki są inne. Jedne psy uwielbiają dzieci, inne wręcz przeciwnie. Z kolei psy mogą też czuć się zazdrosne, mogą próbować zranić dziecko. Zawsze należy czuwać nad tym, co dzieje się, kiedy czworonóg zbliża się do dziecka.

DZISIAJ GRZEJE:1. Zostawiła szczeniaka sam na sam z nową opiekunką do zwierząt. Kiedy obejrzała nagranie z monitoringu, serce podeszło jej do gardła
2. Internauci w mocnych słowach o Andrzeju i Gienku z "Rolnicy. Podlasie". Nikt się nie spodziewał
3. Dla żartu pochwaliła się dziwacznymi zdjęciami z porodu. Internauci są zniesmaczeni, "powinnaś iść się leczyć"

Plusy posiadania psa w domu przy dziecku

Pies to przyjaciel na całe życie, któremu należy poświęcać mnóstwo uwagi. W momencie pojawienia się dziecka w domu nie można zapominać o zwierzakach i odstawiać ich na dalszy tor. Nigdy nie należy też zmuszać psa do polubienia nowego członka rodziny. Z czasem może trwać to długimi tygodniami, czy latami. Każdy pies jest inny i należy o tym pamiętać.

A jakie są plusy z posiadania psa, kiedy mamy dziecko?
1. Pies uczy empatii
2. Pies uczy regularności i wypełniania obowiązków domowych
3. Pies zwiększa wrażliwość dziecka na krzywdę
4. Pies pomaga rozładować stres, uspokoić się
5. Pies poprawia samopoczucie
6. Jest wspaniałym przyjacielem

Zgadzacie się?

Schronisko pokazało psy na moment przed eutanazją. Panika i strach w oczach, internauci od razu zareagowaliSchronisko pokazało psy na moment przed eutanazją. Panika i strach w oczach, internauci od razu zareagowaliCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies zdenerwował się, gdy jego pani wyszła z domu. Z pomocą przyszedł mu przyjaciel kot
  2. Potwierdzono zagrożenie, ogłoszono pierwszy stopień alarmowy dla kilku województw. Potrwa do rana
  3. Rodzinna wycieczka z dzieckiem i psem nie jest dla niej wyzwaniem. Farna jednym zdjęciem udowodniła, że można
  4. Aż chce się płakać. Potraktowali żywe zwierzęta jak zabawki, umieszczając je w automacie
  5. Policjanci zdębieli, kiedy kierowca otworzył bagażnik auta. W środku żywe zwierzęta, dramat
  6. Wszystko co osiągnął, jest zasługą kobiet. Niepełnosprawny Fabian w mocnych słowach o wyroku TK
  7. Zauważyłeś u siebie niepokojący objaw? Wypij syrop z buraka, podajemy najlepszy przepis

źródła: webinisuy.com

Następny artykuł