Dzieci zbierają pieniądze
Źródło: zrzutka.pl

Wstają o 7 rano i sprzedają lemoniadę za 2 złote. Niezwykła akcja dzieci w szczytnym celu

30 Czerwca 2020

Dzieci z warszawskiej dzielnicy Włochy wykazały się wspólnie niesamowitym zapałem i kreatywnością i samodzielnie zaczęły sprzedawać lemoniadę w szczytnym celu. Ludzie zaczęli wspierać zrzutkę coraz mocniej i stworzyli też internetową wersję, która prosperuje coraz lepiej. Dzieci chcą zebrane pieniądze przeznaczyć na dary do schroniska.

Dzieci z warszawskich Włoch zorganizowały stoisko z lemoniadą, żeby z zarobionych pieniędzy wesprzeć schronisko dla zwierząt. Same zorganizowały tę akcję i mimo wakacji wstają codziennie wcześnie rano, by z pieniędzy za lemoniadę zrobić zakupy dla schroniska. Akcja została bardzo ciepło przyjęta przez wielu sąsiadów powracających po domową lemoniadę, jak i przez Internet, za sprawą pani Anny Kmity, która opisała tę akcję. Sama o motywach zrzutki mówi:

- Moja córka zaraża koleżanki miłością do zwierzaków, bo mamy ich 5 w domu - dwa psy ze schroniska i 3 koty, znajdy. Zwierzęta odwzajemniają miłość, wiadomo.. wiec spirala miłości się nakręca. Myślę, że w dzieciach jest przesyt tym, co mają, a mają dużo... nie mają o czym marzyć. To chyba naturalna reakcja - sięganie do swego rodzaju korzeni i szukanie związków z naturą - mówi w rozmowie z nami.

.Do zrzutki "lemoniadowej" dołączyła zrzutka w Internecie. Kwota stale rośnie.

Dzieci codziennie zbierają pieniądze na warszawskie schronisko "Na Paluchu"

Mężczyzna rozbił ferrari za 1,8 mln zł. Policjanci nie dowierzali, słysząc powódMężczyzna rozbił ferrari za 1,8 mln zł. Policjanci nie dowierzali, słysząc powódCzytaj dalej

Dzieci planują zrobić fotorelację z wizyty w schronisku. Chcą kupić zwierzętom nie tylko jedzenie, ale i zabawki. Wiedzą przecież z doświadczenia, że bezdomne zwierzęta też potrzebują się pobawić, towarzyszą im w zrzutce dwa psy i trzy koty przygarnięte ze schroniska. Cała akcja odbywa się na podjeździe domu jednej z dziewczynek. Zapytana o to, ile jeszcze potrwa zrzutka, pani Anna odpowiada:

- Zrzutka wirtualna trwa do końca lipca, ta realna - to jak pogoda pozwoli, zapał oceniam jeszcze na tydzień-dwa.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pies policyjny ścigał przestępcę. 10-letnie dziecko stanęło na jego drodze, doszło do tragedii 2. Choć trudno uwierzyć, na zdjęciu jest żaba. Wyzwanie doprowadza internautów do szału, tylko wybitnie bystre osoby ją widzą

Na miejscu interweniowała policja, po otrzymaniu zgłoszenia o nielegalnej sprzedaży, jednak patrol pogratulował pomysłu dziewczynkom, zamiast je karać. Akcja ta jest niesamowitym przykładem na to, że sami często możemy brać przykład z najmłodszych, którzy tutaj wykazali się ogromną dozą empatii, kreatywności i samozaparcia. Mamy tez nadzieję, że będzie to inspiracja dla kolejnych dzieci, które nie wiedzą co robić w wakacje.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

dzieci zbierajace na lemoniadeDzieci zbierają pieniądze na lemoniadę
zrzutka.pl/ Anna Kmita

dzieciNapój kosztuje 2 złote
zrzutka.pl/ Anna Kmita

dzieciChętnych nie brakuje
zrzutka.pl/ Anna Kmita

organizatorka ze zwierzetami ze schroniskaOrganizatorka ze zwierzętami ze schroniska
zrzutka.pl/ Anna Kmita

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bał się, że wielki pies narzeczonej skrzywdzi jego dziecko. Stało się zupełnie inaczej, finał doprowadza do łez
  2. Poruszający apel o pomoc schroniska w Radysach. Potrzeba rąk do pracy i podstawowych produktów dla zwierząt
  3. Brzuch owczarka był ogromny. Właściciele czekali na szczeniaki, prawda zwaliła ich z nóg
  4. Urzędniczka trzymała kundelka w pełnym żarze. Zagłodzone zwierzę walczy o życie
  5. Obrazek jest niesamowicie trudnym testem na spostrzegawczość. Tylko 1% ludzi jest w stanie go zdać
  6. Strażak uratował szczeniaka z pożaru. Zachowanie właścicieli w lecznicy wprawia w osłupienie

Następny artykuł