kot znaleziony przez dzieci
Źródło: facebook.com/Adoptuj Psiaka Polska Organizacja Pomocy Zwierzętom

Ktoś chciał w nieludzki sposób pozbyć się kota. Dzieci znalazły go w lesie w ostatniej chwili, szuka domu

28 Sierpnia 2020

Dzieci znalazły kota, którego ktoś bardzo chciał się pozbyć. Sprawca wybrał wyjątkowo okrutną metodę. Gdyby znaleziono go choć chwilę później, mógłby nie przeżyć. Nie wiadomo ile trwały męczarnie zwierzaka. Mruczek ma poważne obrażenia szyi, jest bardzo słaby, zdarzenie z pewnością odbije się na jego psychice. Obecnie potrzebuje domu, w którym ktoś otoczy go opieką i masą miłości.

Dzieci uratowały go od pewnej śmierci. Wiele kotów w Polsce nie ma tyle szczęścia. Nagminnie dochodzi do przypadków porzucania lub zabijania niechcianych kociaków czy szczeniaków. Możliwe, że taka skala problemu jest wynikiem braku edukacji oraz niesterylizowania zwierząt domowych. Zazwyczaj jednak sprawcy nie posuwają się do tak okrutnych kroków. W każdym przypadku stanowi to przykład nieuzasadnionego znęcania się nad zwierzętami i nieludzkiego ich traktowania, szczególnie biorąc pod uwagę, że istnieje wiele fundacji i instytucji, które mogą zaopiekować się niechcianym czworonogiem.

Płakać się chce. 6-letnie dziecko rzucało szczeniakiem jak piłką, nagranie dla osób o mocnych nerwachPłakać się chce. 6-letnie dziecko rzucało szczeniakiem jak piłką, nagranie dla osób o mocnych nerwachCzytaj dalej

Dzieci znalazły go w ostatniej chwili

Podczas zabawy w lesie dzieci natrafiły na kota, którego ktoś próbował powiesić. Linką przywiązano go za szyję do gałęzi drzewa i pozostawiono na powolną śmierć. Mruczek musiał cierpieć w niewyobrażalny sposób. Lina pozostawiła głębokie rany na jego szyi. Stracił w tym miejscu całe futro. Skala cierpień, jakich doświadczył ten zwierzak jest porażająca. Trudno sobie choćby wyobrazić co kierowało sprawcą tego czynu. Możliwe, że nie był on nawet właścicielem kociaka i kierowała nim jedynie sadystyczna chęć zrobienia krzywdy zwierzęciu. Pozostaje jedynie być wdzięcznym losowi, za to, że dzieci zawędrowały akurat w ten obszar lasu we właściwym momencie i udało im się go uratować i przekazać wolontariuszom Polskiej Organizacji Pomocy Zwierzętom.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Znalazł na podłodze zjedzoną karmę kocią. Rozwiązanie tej zagadki jest inne niż myślisz
2. Niewidomy pies został znaleziony na śmietniku. Jego zdjęcia przed i po są zadziwiające
3. Pitbull tylko czekał aż właściciele wyjdą z domu. Na gorącym uczynku przyłapała go ukryta kamera

Kot znaleziony przez dzieci szuka nowego domu

Mruczek znajduje się obecnie w domu tymczasowym. Jest słaby od odniesionych obrażeń i nie nadaje się do przebywania w warunkach schroniskowych. Wolontariusze liczą, że jak najszybciej uda się mu znaleźć nowy dom, gdzie znajdzie kochających bliskich, którzy otoczą go opieką. Warto pamiętać, że tak potraktowane zwierzę może być nieufne lub sprawiać pewne problemy behawioralne. Nie należy zniechęcać się początkowymi trudnościami. Mimo to lepiej, gdyby zwierzak trafił na doświadczonego opiekuna. Powrót do schroniska mógłby pogłębić jego nieufność i odbić się na jego psychice. Zwierzak znajduje się obecnie w Nowej Soli.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Czy wiesz, że kupując w tym sklepie przyczyniasz się do wsparcia organizacji działających na rzecz zwierząt?Czy wiesz, że kupując w tym sklepie przyczyniasz się do wsparcia organizacji działających na rzecz zwierząt?
https://bit.ly/34KS9zl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Psy zakradły się do pokoiku niemowlaka. Ukryta kamera uchwyciła, co zrobiły, rodzice nie mogli się otrząsnać
  2. 2-miesięczny chłopiec nagle przemówił. Co powiedział? Jest wideo
  3. Niewidomy pies wrócił do schroniska. Powody dla których go oddano zdumiewają
  4. Chihuahua zobaczył, jak inne psy bawią się jego zabawkami. Aż się w nim zagotowało, można się popłakać ze śmiechu
  5. Małe labradory walczą ze sobą. Wtedy zjawia się ich mama i reaguje w jedyny słuszny sposób
  6. Fatalne wiadomości z Warmii i Mazur. Są ofiary, nie miały żadnych szans

źródło: Facebook.com/Adoptuj Psiaka Polska Organizacja Pomocy Zwierzętom

Następny artykuł