Dzieci gnębiły sunię
Źródło: youtube/Sidewalk Specials

Dzieci uwzięły się na nią, bo była za stara. Kiedyś suczka chciała być niewidzialna, dziś zmieniła się nie do poznania

27 Października 2020

Dzieci naprzykrzały się przestraszonemu zwierzątku. Każdego dnia dokuczały bezdomnej suczce tylko dlatego, że miała już swoje lata i bezpowrotnie utraciła szczenięcy urok. Nieczułe dzieciaki tak bardzo zgnębiły psią seniorkę, że postanowiła ukryć się przed całym światem. Dzięki pomocy wolontariuszy Porkie przeżyła niewyobrażalną metamorfozę. Już nie musi dłużej uciekać w popłochu.

Dzieci bywają czasami wyjątkowo okrutne. Wszystko dlatego, że najmłodsi, w przeciwieństwie do dorosłych nie mają zahamowań. Mówią dokładnie to, co myślą, nie zastanawiając się nad konsekwencjami swoich czynów. Co gorsza, dzieci nieradzące sobie z emocjami czy kierowane złym przykładem są zdolne odcisnąć piętno na umyśle niczemu winnych istot. Na własnej skórze przekonała się o tym suczka, która na stare lata pragnęła jedynie zaznać spokoju. Przez długi czas nie było jej to dane.

Porzucony pies wybiegł na środek jezdni. Wierzył, że właściciele zmienią zdanie i jeszcze po niego zawrócąPorzucony pies wybiegł na środek jezdni. Wierzył, że właściciele zmienią zdanie i jeszcze po niego zawrócąCzytaj dalej

Suczka padłą ofiarą wrednych dzieciaków

Starsza suczka o imieniu Porkie wiodła skromne życie na przedmieściach De Doorns w Republice Południowej Afryki. Bezdomny piesek wałęsał się po okolicy w poszukiwaniu jedzenia i nigdy nie wchodziło nikomu w drogę. Nigdy nie przejawiała agresji, była przyjaźnie nastawiona do ludzi. Wszystko zmieniło się w chwili, gdy grupa dzieciaków upatrzyła ją sobie za łatwy cel.

Suczka chciała jedynie zaznać odrobinę miłości, dlatego z ogromnym zaufaniem podchodziła do każdej napotkanej osoby. Jednakże w oczach dzieci szukających nowej, emocjonującej rozrywki była jedynie starym zwierzakiem, którego kosztem mogli się z łatwością zabawić. Nie mieli dla niej litości i traktowali jak żywą zabawkę.

Od tej pory Porkie była notorycznie dręczona. Nie miała żadnego wyjścia z trudnej sytuacji. Mogła tylko chować się tam, gdzie nie dosięgną ją ręce oprawców. Za swoją kryjówkę obrała trudno dostępne krzaki tuż przy metalowej siatce. Ze strachem w oczach spoglądała na każdego mijanego człowieka, starając się jak najbardziej wtopić w otoczenie.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Właściciel nagrał psa w nietypowej sytuacji. Jeden drobny szczegół przykuł uwagę wszystkich
2. Zakopują majtki na polu i czekają na efekt. Rezultaty wprawiają w osłupienie
3. Monitoring nagrał, co sprzątacz robi psu. Nagranie dostało się do sieci

3. Monitoring nagrał, co sprzątacz robi psu. Nagranie dostało się do sieci

Na ratunek Porkie

Wolontariusze z organizacji Sidewalk Specials przypadkiem wpadli na ślad wystraszonej seniorki. Starsza sunia została znaleziona tam, gdzie zawsze się chowała - pod krzakami, z dala od ludzkiego wzroku. Z trudnością wyciągnęli ją z kryjówki, a następnie postanowili zabrać do siedziby organizacji w Kapsztadzie. Od tej pory przysięgli sobie, że już nikt więcej jej nie skrzywdzi.

Pierwsza wizyta Porkie w klinice weterynaryjnej bardzo zmartwiła wolontariuszy. Suczka tak długo cierpiała głód, że zaczęła nawet gryźć kamienie, co doprowadziło do nieodwracalnych skutków. Uszkodzeniu uległo nie tylko uzębienie zwierzęcia, ale także unerwienie jego szczęki. Dodatkowo oko Porkie, do którego wdała się infekcja, wymagało natychmiastowej operacji.

Członkowie organizacji obawiali się, że nikt nie będzie chciał zaadoptować tak wystraszonej i schorowanej seniorki. Całe szczęście byli w ogromnym błędzie. Wkrótce później fundacja otrzymała telefon w sprawie adopcji małej, brązowej suczki. Pewna para poznała jej przejmującą historię i postanowiła wyciągnąć do niej pomocną dłoń.

Dzisiaj po spanikowanej Porkie nie ma już śladu. Pupil, który jeszcze niedawno bał się własnego cienia, obecnie stał się nieustraszonym poszukiwaczem przygód. Suczka uwielbia się przytulać, chodzić na długie spacery, a w chłodniejsze dni z chęcią zakłada kolorowe sweterki i pozuje do zdjęć. Piesek po przejściach na nowo odzyskał pewność siebie dzięki ogromnej trosce, cierpliwości i czułości ze strony swoich właścicieli.

Przemiana starszej suczki wywołuje w nas niewyobrażalną radość. Wystarczy tylko spojrzeć na jej roześmiany pyszczek, żeby samemu się uśmiechnąć. Życzymy Porkie wszystkiego, co najlepsze i trzymamy kciuki za inne czworonogi, które czekają w schroniskach na swoich przyszłych opiekunów.

ZOBACZ WIDEO:

Po miesiącach rozłąki owczarek niemiecki zobaczył swojego pana. Na widok mężczyzny absolutnie oszalałPo miesiącach rozłąki owczarek niemiecki zobaczył swojego pana. Na widok mężczyzny absolutnie oszalałCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies przeszedł operację oczu i w końcu zobaczył swoją rodzinę. Wideo z jego reakcją jest hitem
  2. Mateusz Morawiecki właśnie ogłosił swoje decyzje. Pilna wiadomość do wszystkich Polaków
  3. Kotek urodził się ze zdeformowanym pyszczkiem. Jest niepowtarzalny, pokochano go bez względu na wygląd
  4. Przyjechali zerwać łańcuchy, kiedy z szopy usłyszeli ciche piski. Niespodziewane tłumaczenia właścicielki
  5. Mocne słowa weterynarz w sprawie strajku kobiet. "W dzisiejszej Polsce chyba lepiej być s***, niż kobietą"
  6. Warszawiacy przygotowali niespodziankę dla osób biorących udział w proteście. Niezwykła mobilizacja uczestników strajku
  7. Powalający przepis na najszybsze, najłatwiejsze i najlepsze ciasto czekoladowe

Źródło: pawmygosh

Następny artykuł