Donald Trump i indyki
Źródło: twitter/thewhitehouse

Donald Trump ułaskawił dwa indyki. Na ceremonię czekały w luksusowym apartamencie, gdzie trafią teraz?

25 Listopada 2020

Donald Trump ułaskawił dwa indyki. Zrobił to na 2 dni przed świętem dziękczynienia, zwracając wolność ptakom. W tym roku tego zaszczytu dostąpiły indyki ważące niespełna 20 kg Corn i Cob.

Zgodnie z panującą tradycją w USA tuż przed Świętem Dziękczynienia prezydent ułaskawił dwa indyki. Corn to ważący 19 kilogramów piękny ptak, który zgodnie ze swoim imieniem lubi jeść kukurydzę, natomiast Cob jest podobnej wagi, ale preferuje soję.

Maleńki kotek bardzo nie chce się kąpać. Protest słyszeli pewnie nawet sąsiedziMaleńki kotek bardzo nie chce się kąpać. Protest słyszeli pewnie nawet sąsiedziCzytaj dalej

Donald Trump ułaskawił indyki

Na ceremonię w ogrodach Białego Domu ptaki oczekiwały w ekskluzywnym w hotelu Willard w Waszyngtonie. To nie pierwszy raz, gdy drzwi hotelu otworzyły swoje drzwi dla indyków. Wcześniej gościły tu m.in. Bread i Butter, które również zostały ułaskawione przez Donalda Trumpa. Zarówno wcześniej jak i teraz indyki do swojego prywatnego apartamentu przyszły stąpając po czerwonym dywanie. Towarzyszyli im fotoreporterzy, upamiętniając te chwile.

Indyki zostały ułaskawione w Ogrodzie Różanym Białego Domu. Prezydentowi towarzyszyła żona, Melania Trump. Ułaskawione ptaki trafią do kampusu na Uniwersytecie Iowa w Ames. Ich wyżej wymienieni poprzednicy Bread i Butter można spotkać na Uniwersytecie Stanowym Wirginii w Ettrick. Była to ostatnia ceremonia ułaskawienia indyków przez Donalda Trumpa. Za rok zastąpi go Joe Biden.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rodzina z Chin myślała, że wychowuje psa. Po 2 latach prawda ich przeraziła, jak można się tak pomylić?
2. Wiemy, jak ma się Jerzy Stuhr po udarze. Zdradził swoje plany, a jego żona podzieliła się wzruszającym wyznaniem
3. Buldożek francuski bardzo chce jeść. Urządził pani przezabawną awanturę

Tradycja ułaskawienia indyka

Prezydencka tradycja ułaskawienia indyków została zapoczątkowana przez Georga Busha w 1989 roku. Zdaniem historyków zwyczaj sięga okresów Abrahama Lincolna, który to na prośbę swojego syna, Tada miał oszczędzić bożonarodzeniowego indyka. Tad nazywał ptaka Jack i nauczył go chodzić po ogrodach Białego Domu.

Święto Dziękczynienia jest dniem wolnym od pracy, jest to jedno z ważniejszych świąt razem z Bożym Narodzeniem. Obchodzone jest zawsze w ostatni czwartek listopada. W tym roku przypada na 26 listopada.

W tym roku wielu Amerykanów zrezygnowało ze spotkań rodzinnych i celebrowania Święta Dziękczynienia w związku z pandemią. W poprzednich latach często wiązało się to z dłuższym weekendem. Amerykanie brali wolny piątek i wyjeżdżali do rodziny, na krótki urlop.

ZOBACZ WIDEO:

Dwa lisy zostały nagrane podczas Dwa lisy zostały nagrane podczas "rozmowy". Można się popłakać ze śmiechuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  2. Karpacz w opłakanym stanie. Mają pilny apel do premiera. Burmistrz nie pozostawił złudzeń, straty po feriach będą ogromne
  3. Bohaterski jamnik uratował swoją przyjaciółkę. Bez niego bernardyn mógłby nie przeżyć
  4. Porażający materiał w Uwaga TVN. 60 skrajnie zaniedbanych psów odebrane lekarce weterynarii
  5. Brak słów, wyrzucili psa z 8 piętra. Nie przeżył, kara dla właściciela brzmi jak ponury żart
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Chiny wysłały rakietę na Księżyc. Ujawniono cel tajemniczej misji, wielkie zaskoczenie

źródła: tvn24, polsatnews

Następny artykuł