dom na monitoringu
Źródło: youtube.com/Caters Clips

Intruzi weszli do domu. Widząc, kto ich stamtąd wypłoszył, trudno się nie zaśmiać. Niewielkie zwierzę dało im popalić

14 Listopada 2020

Dom starszej kobiety stał się celem dwóch intruzów. Mężczyźni prawdopodobnie chcieli obrabować kobietę, która możliwe, że spokojnie spała w swojej posiadłości. Całą sytuację zarejestrował monitoring, ale najciekawsze okazało się jej zakończenie. Intruzi zostali bowiem przegonieni przez niezwykłego bohatera, którym był dzielny maltańczyk.

Wieczór jest porą dnia, podczas której nasz dom nie zawsze może być bezpieczny. Pod osłoną nocy dochodzi bowiem do największej liczby włamań. Według danych policji, włamywacze najczęściej "pracują" w nocy między godziną 2:00 a 5:00, kiedy domownicy są w fazie najtwardszego snu.

O niebezpieczeństwie pojawiającym się wraz z nadejściem zmroku przekonała się Lyndy Knuth, której dom próbowali obrabować włamywacze. Na szczęście na straży stanął jej pies, który mimo niewielkich rozmiarów, wykazał się wielką odwagą.

Kipiel-Sztuka narzeka na finanse. Kipiel-Sztuka narzeka na finanse. "Kupiłam więcej karmy niż zwykle dla psa, bo w grudniu nie będę już miała z czego żyć"Czytaj dalej

Dom zaatakowany przez rabusiów

Dom Lyndy Knuth, która mieszka w Australii, a dokładniej w mieście Townsville, 13 maja we wczesnych godzinach wieczornych, został zaatakowany przez dwóch włamywaczy.

Nie wyglądali oni na zbyt kompetentnych - być może dopiero zaczynali swoją przestępczą karierę. Jeden z nich nie zasłonił nawet twarzy, podczas gdy drugi usiłował zrobić to przy pomocy koszulki.

Nie wiadomo dlaczego złodzieje nie zadbali o nieco lepszy kamuflaż - jeden z nich miał całkiem odsłoniętą twarz, co możemy dokładnie zobaczyć w kamerze. Na nagraniu z monitoringu widzimy, jak dwóch mężczyzn wkracza na podwórko i podchodzi do drzwi.

Po chwili jeden z intruzów otwiera drzwi wejściowe i mężczyźni znikają w środku. W kadrze nie ma ich jednak góra przez pięć sekund - wszystko dlatego, że ktoś postanowił ich wypłoszyć. Tym kimś był... maleńki maltańczyk, Marley.

Dzielny pies obronił dom

Maltańczyk sprawił, iż złodzieje już po kilku sekundach od wejścia na posesję przekonali się, że ich plan nie ma szans powodzenia. Pies skutecznie wystraszył intruzów, którzy natychmiast zdecydowali się na odwrót.

Warto podkreślić, że przeciętny pies maltańczyk waży od 2 do 4 kilogramów, a jego wymiary sięgają od 21 do maksymalnie 25 centymetrów. Jednak nasz bohater udowodnił, iż liczy się przede wszystkim odwaga, a nie rozmiary.

Na nagraniu sprzed domu widzimy, jak mężczyźni w podskokach uciekają z posesji, jakby gonił ich co najmniej owczarek niemiecki. Mały bohater biegnie dobry kawałek za intruzami, w końcu zatrzymuje się na podjeździe i zaczyna szczekać. Obudzona hałasem właścicielka domu oraz psa, aż wyszła na podwórko, by zobaczyć, co to za zamieszanie.

Dopiero gdy kobieta sprawdziła kamery, odkryła, że maltańczyk właśnie obronił ją i jej dom. Nie mogła się nadziwić, że jej niewielki piesek był w stanie przestraszyć dwóch rosłych mężczyzn na tyle, by uciekali jak małe dzieci! Malutki Marley okazał się niespodziewanym bohaterem. Trudno się nie uśmiać oglądając nagranie.

ZOBACZ WIDEO:

Spaniel miał na sobie 2,5 kg skołtunionego futra. Jego transformacja zapiera dechSpaniel miał na sobie 2,5 kg skołtunionego futra. Jego transformacja zapiera dechCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  2. Kinga Rusin rzuciła wszystko i spakowała walizki. Gwiazda TVN przeprowadziła się do miejsca, które tłumnie odwiedzane jest przez setki wczasowiczów
  3. Czy masz lampę solną w domu? Wiele osób nie wie, że popularna ozdoba jest śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt, lepiej uważać
  4. Dlaczego sierść na czole kota układa się w literę "M"? Rozwiązanie legendarnej zagadki może Cię zaskoczyć
  5. Piesek chihuahua boi się spać sam. Tylko jedna rzecz pozwala mu pokonać lęk, wideo rozczuli każdego
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Najbardziej zaawansowany myśliwiec świata ofiarą ataku hakerów. Chińczycy włamali się do jego systemów

źródło: dailypet.buzz

Następny artykuł