policja
Źródło: pixabay.com

Dolny Śląsk: zatrzymano kłusownika. Mężczyzna nielegalnie polował na zwierzęta

4 Lutego 2021

Dolny Śląsk: Państwowa Straż Łowiecka udała się w pościg za mężczyzną, który nielegalnie polował na zwierzęta na terenie powiatu średzkiego. 48-latek miał przy sobie nielegalną przerobioną broń. Udało się go zatrzymać, usłyszał już zarzuty.

Na Dolnym Śląsku udało się zatrzymać nielegalnie kłusującego mężczyznę. Zauważył go myśliwy, który zgłosił obecność kłusownika funkcjonariuszom Państwowej Straży Łowieckiej we Wrocławiu. Zatrzymany trafił do aresztu i usłyszał zarzuty.

Dolny Śląsk: zatrzymano kłusownika

Myśliwy poinformował Państwową Straż Łowiecką we Wrocławiu, kiedy w obwodzie, gdzie poluje dostrzegł kłusownika. Przypomnijmy, że kłusownictwo jest w Polsce nielegalne, jednak wyciągnięcie konsekwencji wobec przestępcy jest trudne - należy go bowiem złapać na gorącym uczynku.

Funkcjonariusze udali się na teren powiatu średzkiego, by namierzyć kłusownika. Musieli udać się w pościg za mężczyzną, który liczył, że uda mu się uciec.

W trakcie pościgu sprawca porzucił za sobą broń. Funkcjonariuszom PSŁ udało się go ująć, a następnie przekazać w ręce policji.

- Mężczyzna po pościgu, w czasie którego porzucił broń, został zatrzymany, a następnie przekazany policjantom. Funkcjonariusze zabezpieczyli broń oraz amunicję, która, jak wynika ze wstępnych ustaleń, jest przerobioną wiatrówką – przekazała wg. SE asp. szt. Marta Stefanowska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Pies był uwięziony na krze. Niestety, nie udało się go uratowaćPies był uwięziony na krze. Niestety, nie udało się go uratowaćCzytaj dalej

Kłusownik usłyszał zarzuty

Kłusownik z Dolnego Śląska to 48-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Trafił do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzuty. Funkcjonariusze policji zabezpieczyli także broń oraz amunicję należącą do mężczyzny.

Oprócz oskarżeń o polowanie bez uprawnień usłyszał także zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji. Za jedno i drugie może trafić do więzienia.

Nielegalnie posiadanie broni grozi karą do 8 lat pozbawienia wolności. Z kolei za kłusownictwo, w przypadku przyłapania na gorącym uczynku, zatrzymanemu mogą grozić kary od grzywny do 5 lat więzienia.

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

źródło: se.pl

Następny artykuł