dog z właścicielem
Źródło: youtube.com/Rumble Viral

Właściciel wsadził do wody doga niemieckiego. Pies był przerażony

17 Lipca 2020

Dog niemiecki o imieniu Raven jest 10 miesięcznym szczeniakiem, który uwielbia przygody i nowe doznania. Suczka długo obserwowała swoją rodzinę bawiącą się w jeziorze obok ich domku letniskowego. W końcu uznała, że jest gotowa by do nich dołączyć. Była jednak bardzo niepewna. Właściciele postanowili pomóc jej wykonać pierwszy krok w nauce pływania.

Dog niemiecki to rasa psa znana głownie ze swoich ogromnych rozmiarów. To odważne, aktywne zwierzęta, o łagodnym charakterze. Mimo dużej wagi i wzrostu psy są raczej uległe, zarówno w kontaktach z ludźmi, jak i innymi psami. Z tego względu często polegają na wsparciu człowieka. W tym wypadku, mimo chęci wskoczenia do wody Raven nie mogła przełamać się sama. Nawet próby pokazania jej, że nic jej nie grozi czy wejścia obok niej, by mogła podążać za przykładem właścicieli nic nie dały. W końcu postanowili wrzucić ją na głęboką wodę, jednak nie bez ostrożnej asekuracji i dbałości o komfort zwierzaka.

Dziecko spotkało w łóżku husky'ego. Zachowanie czworonoga rozkłada na łopatkiDziecko spotkało w łóżku husky'ego. Zachowanie czworonoga rozkłada na łopatkiCzytaj dalej

Dog niemiecki bał się wejść do wody

Psy często boją się zupełnie niegroźnych przedmiotów, dźwięków i doświadczeń. Mimo, że każdy pies, który trafi do wody będzie instynktownie wiedział jak utrzymać się na powierzchni i pływać, nawet jeśli nigdy wcześniej tego nie robił, pierwsze wejście do jeziora może stanowić wyzwanie nawet dla odważnych psiaków. Raven próbowała oswoić się z wodą wchodząc po kolana, jednak nie mogła przekroczyć pewnej psychicznej bariery i wskoczyć do wody, jeśli nie czuła pod łapami gruntu. Wyglądała jednak jakby bardzo chciała dołączyć do pływającej rodziny. Biegała po otaczających plażę skałach, starając się zdobyć na wskoczenie do wody, za każdym razem wyhamowywała jednak w ostatniej chwili. W końcu zachęcona przez właścicieli zdecydowała się wejść głębiej w toń.

DZISIAJ GRZEJE:1. Zostawiła shih tzu u fryzjera. Kiedy go odebrała, zamarła. Wyglądał jak alapaka
2.Uroczy szczeniak mówi dzień dobry. Wstaliście już?

Pies uczył się pływać asekurowany przez pana

Dożyca w końcu zanurzyła tors w wodzie. Wydawała się zadowolona z nowego doznania, zaczęła machać łapami chlapiąc w okół wodą. Właściciele ciągle byli przy niej, głaskali ją i zachęcali do dalszej zabawy. W końcu oparła łapy na ramionach swojego pana i asekurowana przez niego zdecydowała się popłynąć kawałek. Nowe doświadczanie sprawiło jej sporo radości. zaczęła skakać i biegać wzdłuż wody. Oswojona z nieznanym wcześniej obiektem poczuła iście szczenięcą radość z nowej zabawy, która odkryła. Warto podkreślić, jak odpowiedzialnie zachowali się właściciele. Dbali o to by pies cały czas czuł się dobrze. Nie przymuszali go do niczego a jedynie zachęcali. Film stanowi przykład tego, jak powinno się obchodzić ze szczeniakiem, którego chcemy oswoić z nowością

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta nastawiła i włączyła pranie. Nagle usłyszała z bębna dziwny dźwięk, otworzyła drzwi i zamarła
  2. Muzułmanka z dwójką dzieci weszła do tramwaju w Warszawie. Niebywałe, co się potem wydarzyło
  3. Rodzina zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie w górach. W domu odkryli niezwykłą prawdę
  4. Spuścił ze smyczy gromadę owczarków niemieckich. Przechodnie nie mogli uwierzyć
  5. Czemu psy żyją krócej niż ludzie? Weterynarz dzieli się wzruszającą odpowiedzią, której udzieliło mu dziecko
  6. Uciekali przed tragedią. Liczyła się każda sekunda. Mieszkańcy południa Polski nie mieli szans

Źródło: pawmygosh.com

Następny artykuł