Łapy psa
Źródło: pixabay/dife88

Mężczyzna zabił 2-letniego dobermana. Powód czynu poraża

15 Maja 2020

Mężczyzna zabił swojego psiaka przy pomocy ostrych narzędzi. Doberman nie miał szans w nierównej walce. 41-latek stanie teraz przed sądem.

Policjanci z Kamiennej Góry zostali powiadomieni o fakcie uśmiercenia czworonożnego przyjaciela. Mundurowi udali się na miejsce do jednej z posesji na terenie gminy Marciszów, aby potwierdzić lub zaprzeczyć doniesieniom. Niestety, przypuszczenia okazały się prawdziwe. Pewien mężczyzna zabił 2-letniego dobermana. Szczegóły zbrodni porażają.

41-letni mężczyzna zabił dobermana młotkiem

Policjanci przybyli na teren posesji, gdzie potwierdzili zgłoszenie. Właściciel 2-letniego dobermana przyznał się do skandalicznego czynu. Wyznał, że zabił psa młotkiem, kilkukrotnie uderzając nim w głowę. Zwierzę miało chorować. Jak czytamy na stronie policji, mężczyzna chciał ulżyć mu w cierpieniach.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę do wyjaśnienia, ale też wytrzeźwienia, ponieważ miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Zwierzę zostało zabezpieczone przez przedstawiciela Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt, a następnie przekazane do Zakładu Weterynarii Sądowej we Wrocławiu, celem wykonania sekcji zwłok - czytamy na stronie policji.

41-latek został zatrzymany i zastosowano wobec niego 2-miesięczny tymczasowy areszt. Mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet 5 lat. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Pamiętajcie - jeżeli jesteście świadkami przemocy wobec zwierząt, reagujcie. Zdarzenie możecie zgłosić na numer 112 albo do lokalnej organizacji pro zwierzęcej. Nie pozwólmy na krzywdę niewinnych stworzeń.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zaprosił lwa do mieszkania. Wszystko z powodu koronawirusa
2. Mówią, że jestem najbrzydszym psem na świecie. Czy zasługuje na miłość?

Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

dobermanDoberman zginął od ciosów młotkiem.
pixabay/YamaBSM

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Psy czekały na narodziny dziecka. Ich reakcja na bobasa jest nieprawdopodobna, na szczęście wszystko się nagrało
  2. Pies wrócił ze spaceru z dziwną rzeczą na grzbiecie. Właściciel zdębiał na widok zwierzęcia
  3. Znęcał się nad psem. Monitoring wszystko zarejestrował, wyjaśnienia mężczyzny porażają
  4. Wszedł do lasu i zdębiał. Widok ogromnego zwierzęcia był przerażający
  5. Owczarek niemiecki całe życie spędził na łańcuchu. Nagrano moment, gdy raz pierwszy zobaczył ocean
  6. Zmarł jeden z najpopularniejszych delfinów na świecie. Doszło do tragedii

Źródło: policja

Następny artykuł