doberman z dzieckiem
Źródło: youtube.com/ Ela theDobermann

Mała dziewczynka głaszcze ogromnego dobermana. Pies szybko stracił cierpliwość, jest wideo

5 Października 2020

Doberman z filmiku to naprawdę kawał psa. Wrażenie to pogłębia postura małej dziewczynki, która stoi obok niego i z wielkim zaangażowaniem głaszcze zwierzaka. Któryś z opiekunów spokojnie nagrywa całe zajście. W pewnym momencie jednak pies traci cierpliwość i wyraźnie nie chce pozostawać bierny wobec czułości dziecka.

Doberman wielu kojarzy się z psem agresywnym, gotowym pokąsać po kostkach każdego, kto się do niego zbliży. Choć z pewnością takie przypadki również miały miejsce, rasa wcale nie jest groźna ani niebezpieczna. Złą sławę przynoszą jej nieodpowiedzialni właściciele, którzy nie są w stanie odpowiednio wychować psa, albo wręcz podjudzają go, by zachowywał się groźniej. Doberman z nagrania pokazuje, jak potrafi zachować się pies wobec dziecka w zależności od wychowania.

Ostrzegali ją, żeby nie podchodziła za blisko goryla, ale nie słuchała. Wszystko się nagrałoOstrzegali ją, żeby nie podchodziła za blisko goryla, ale nie słuchała. Wszystko się nagrałoCzytaj dalej

Doberman i mała dziewczynka

Dziewczynka z nagrania ma tylko kilka lat i bardzo chce pokazać ogromnemu psu, jak go kocha. Suczka o imieniu Ela, ogromny doberman, stoi na podwórku i spokojnie poddaje się tym pieszczotom. Jednak już po chwili traci cierpliwość i postanawia działać. Na głaskanie, pies postanowił również odpowiedzieć miłością! Energicznie zerwał się i zaczął lizać dziecko po twarzy, jednak szybko się zreflektował - najwyraźniej przypomniał sobie, że jest dużo większy od swojej przyjaciółki, stanął więc ponownie w miejscu i dał się dalej głaskać. Mała dziewczynka jest naprawdę delikatna i widać, że rodzice nauczyli ją szacunku do zwierząt. Doberman z kolei zasługuje na pochwałę za swoją cierpliwość - znosi głaskanie i przytulanie bardzo dzielnie mimo, że widzimy, iż trochę chciałby już zająć się czymś innym, a najchętniej sam obsypałby dziecko pocałunkami.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ktoś przywiązał psa do drzewa i zostawił na słońcu na 2 dni. Tragedii nie udało się uniknąć
2. Pies załatwił się w domu. Mężczyzna zrobił wstrząsającą rzecz, nie mieści się w głowie
3. Zdjęła ubrania i zasłoniła się tylko zwierzęciem. Fani zachwyceni, nie mogą wyjść z podziwu

3. Wyciągnął rękę, żeby pogłaskać małego yorka. Nie wiedział z kim zadarł, jest wideo

Czy doberman jest dobry dla dzieci?

Tak, doberman to dobry pies dla dzieci, o ile zostanie odpowiednio wychowany. Prawidłowo ułożony pies tej rasy będzie wręcz doskonałym opiekunem dla maluchów. Dobermany bardzo przywiązują się do swoich właścicieli, a żeby ich bronić są w stanie zrobić niemal wszystko. To samo tyczy się najmłodszych członków rodziny, gdyż psy dobrze wiedzą, że są najbardziej bezbronni. Przez wielu dobermany nazywane są wręcz niańkami dla dzieci! Pies musi jednak zostać wcześnie nauczony, żeby do obcych podchodzić z rozsądkiem - może być nieufny, ale nie możemy dopuścić do sytuacji, by rzucił się na obcego w obawie, że ten zagraża jego rodzinie. Widać, że doberman z nagrania jest świetnie wychowany. Jego mała pani z pewnością będzie z nim miała wspaniałe życie!

ZOBACZ WIDEO:

Psy przez całe życie były zamknięte w czterech ścianach. Po 7 latach w końcu ktoś się nad nimi zlitowałPsy przez całe życie były zamknięte w czterech ścianach. Po 7 latach w końcu ktoś się nad nimi zlitowałCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Chwytający za serce występ w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Odcinek, który przejdzie do historii
  2. Golden retriever zaprzyjaźnił się z dzikim zwierzęciem. Nie boi się dawać mu całusów
  3. Kinga Rusin wypoczywa na plaży, ale nie jest sama. Pochwaliła się wspaniałą nowiną, gratulacje
  4. Weterynarz wyjawił, co robi pies na chwilę przed uśpieniem. Niewyobrażalne
  5. PILNE: Policjanci z ważnym apelem. Chodzi o Kamila S. i pumę Nubię
  6. Tysiące Polaków dostaje identyczne SMS. Bardzo ważne dla wszystkich osób, które chcą wyjść z domu oraz turystów

źródło: wamiz.pl

Następny artykuł