pies śpi w nogach
Źródło: unsplash.com/ Alice Mourou

Dlaczego pies śpi w nogach? Powód jest bardzo przemyślany

15 Października 2020

Dlaczego pies śpi w nogach? Wielu właścicieli, którzy decydują się na spanie z pupilem w swoim łóżku, mogło zauważyć, że ten zawsze układa się w nogach. Niezależnie od tego, jak dużo przestrzeni mu zaoferujemy, w większości położy się przy dolnej krawędzi łóżka. Takie zachowanie ma swoje ważne powody, wynikające z natury czworonogów.

Dlaczego pies śpi w nogach? Powodów, jak zwykle w takich wypadkach, jest wiele. To zachowanie jest jednak dla niego znaczącym gestem, elementem mowy ciała pupila. Każdy wie, że rozluźniony, merdający ogonem zwierzak jest szczęśliwy. Wiedza większości osób na temat psiego języka na tym się niestety kończy. Czworonogi wyrażają o wiele więcej emocji oraz dają nam masę sygnałów co do swojego stanu, potrzeb i zachcianek za pomocą kanałów zarówno wokalnych jak i swoją postawą, mimiką i zachowaniem. Umiejscawianie się w nogach lub na kolanach swojego właściciela jest jednym z takich komunikatów.

Golden retriever zabrał bratu przysmak. Gdy pani zwróciła mu uwagę, zrobił coś niesamowitegoGolden retriever zabrał bratu przysmak. Gdy pani zwróciła mu uwagę, zrobił coś niesamowitegoCzytaj dalej

Dlaczego pies śpi w nogach?

Poniżej prezentujemy listę najczęstszych przyczyn takiego zachowania. Choć to nie wszystkie możliwe wyjaśnienia, wasz pupil najprawdopodobniej próbuje wam zakomunikować którąś z wymienionych tutaj rzeczy. Lista przyczyn zawiera w sobie cały przekrój psich emocji, od miłości przez zazdrość po wyczekiwanie na wspólną zabawę.

1. Pies kocha cię i czuje się przy tobie bezpiecznie - Dla większości zwierząt, obecność przy nich właściciela jest gwarantem ich bezpieczeństwa. Z tego powodu, jeśli jest to możliwe, starają się trzymać jak najbliżej niego. Zazwyczaj w ciągu dnia nie odstępują go na krok, w nocy także chciałyby znajdować się tuż obok. Jako że często uspakajając pupila, lub głaszcząc go gdy leży obok nas na kanapie, bierzemy go na kolanach, to właśnie obok naszych nóg czuje się najlepiej. Choć dla człowieka takie rozumowanie może wydawać się absurdalne, zwierzęta kierują się prostymi skojarzeniami, a nie logiką.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pracownica schroniska nie wiedziała, że jest nagrywana. Wideo z monitoringu pokazało prawdę o jej pracy
2.
Czy kot płacze? Co oznaczają łzy w oczach kota

3. Myślała, że kupiła słodkiego szczeniaczka. Już po kilku miesiącach odkryła, jak wielki błąd popełniła

2. Tam mu wygodnie - To najprostsza możliwa odpowiedź na to pytanie. Psy nie lubią być przykrywane kołdrą ani kocem. Ich sierść zapewnia im dostateczną ochronę przed zimnem. Na dodatek większość osób przewraca się w nocy z boku na bok. Z tego względu, pupil woli bezpieczne miejsce w nogach łóżka, gdzie nikt nie będzie mu przeszkadzał, ani nakrywał wbrew jego woli.

3. Jest zazdrosny - Wiele psiaków, które w innych warunkach nigdy nie chciałoby spać w łóżku właściciela, zaczyna to robić, gdy w domu pojawia się dziecko jego opiekunów lub inne zwierze. Robią to, by zademonstrować swoja wierność i zająć miejsce jak najbliżej swojego pana, tak by o nich nie zapomniał. Czasem zachowują się tak nawet gdy do mieszkania wprowadza się nowy partner, lub współlokator. Czworonóg chciałby mieć całą uwagę swojego opiekuna dla siebie, nie chce by rozpraszały go inne osoby lub zwierzęta.

Myślała, że kupiła słodkiego szczeniaczka. Już po kilku miesiącach odkryła, jak wielki błąd popełniłaMyślała, że kupiła słodkiego szczeniaczka. Już po kilku miesiącach odkryła, jak wielki błąd popełniłaCzytaj dalej

źródło: petner.com

Następny artykuł