pies nie chce jeść
Źródło: pixabay.com/mattycoulton

Dlaczego pies nie chce jeść? Powodów może być kilka

9 Września 2020

Dlaczego pies nie chce jeść? To pytanie powinno się pojawić w głowie każdego właściciela czworonoga, który zaobserwował u niego spadek apetytu. Powodów może być wiele, pojedyncza niechęć do spożycia posiłku nie stanowi powodu do zmartwień. Jeśli problem utrzymuje się jednak przez co najmniej jeden dzień warto zastanowić się nad wizytą u weterynarza. Poniżej prezentujemy najpowszechniejsze powody, które zniechęcają zwierzaki od jedzenia.

Dlaczego pies nie chce jeść? Odpowiedzi na to pytanie może być wiele, od problemów zdrowotnych po niewłaściwie dobraną dietę lub przekarmianie zwierzaka. Brak apetytu może być poważnym objawem, jak i zupełnie nieistotnym kaprysem ze strony naszego pupila. Zawsze, gdy dostrzeżemy niechęć do jedzenia powinniśmy przypatrywać się psu ze wzmożoną czujnością, wypatrując innych objawów. Nie tylko całkowity wstręt do pokarmu jest niepokojący, lecz także niedojadanie czy jedzenie jedynie przysmaków a omijanie miski ze zwykłą karmą.

Miał stracić życie poprzez śmiertelny zastrzyk. Wolontariusze siłą odebrali psa z rąk właścicielkiMiał stracić życie poprzez śmiertelny zastrzyk. Wolontariusze siłą odebrali psa z rąk właścicielkiCzytaj dalej

Dlaczego pies nie chce jeść?

Poniżej prezentujemy listę kilku najbardziej powszechnych powodów utraty apetytu przez pupila. Wiele z nich może wydawać się oczywista, jednak ludzie mają tendencje do wyolbrzymiania problemów zdrowotnych psa, który nie może przecież powiedzieć co mu dolega.

1. Kamień nazębny i choroby dziąseł - Jeżeli dojdzie do zapalenia dziąseł, które może być spowodowane między innymi nadmierną ilością kamienia nazębnego, pies odczuwa ból, w momencie, w którym otwiera pysk. Pokarm może silnie podrażniać wrażliwe, chore wnętrze jamy ustnej. By uniknąć bólu zwierzak omija posiłki.

2. Choroby gardła - Ból gardła lub obrzęk przełyku mogą utrudniać połykanie pokarmów. Psy jedząc często chwytają duże kęsy pokarmu. Próba ich przełknięcia może skończyć się podrażnieniem przełyku, a w konsekwencji silnym bólem.

3. Niewydolność nerek - Nerki odpowiadają za filtrację toksyn z pokarmów, jeśli zaczynają niedomagać, pies wymiotuje, cierpi na biegunkę i dużo pije. Przyjmowanie stałych pokarmów może wywoływać u niego mdłości.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jeż i kot są najlepszymi przyjaciółmi. Nietypowy duet stał się prawdziwymi gwiazdami
2. 80-latek chciał zabić muchę. Pół mieszkania zdewastował nagły wybuch
3. Psy były przekonane, że ich właściciel się topi. Natychmiast przystąpiły do akcji, niesamowite wideo

4. Podróże lub nowe miejsce pobytu - Stres związany z podróżą samochodem i ekscytacją, jaką odczuwa czworonóg w nowym miejscu mogą sprawiać, że nie ma on ochoty na jedzenie.

5. Preferencje psa - Niektóre psy nie lubią jeść w obecności innych zwierząt. Wielu przeszkadzać może także wysokość miski lub zawartość miski, zwierzaki mają swoje własne smaki i wolą niektóre pokarmy od innych. Część może wydawać im się kompletnie nieapetyczna.

6. Upał - Podobnie jak ludzie, zwierzaki nie lubią jeść, gdy jest im gorąco. Wiele czworonogów woli przeczekać najgorętsze godziny dnia i najeść się wieczorem, gdy temperatura spada.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jeszcze niedawno był wart 20 zł. Teraz za jeden wyjątkowy banknot dostaniesz kilka tys. złotych
  2. Mężczyzna uratował psa rasy beagle przed uśpieniem. Pies podziękował mu w niezwykły sposób
  3. Jechała autostradą, gdy zobaczyła jak ktoś wyrzuca coś z auta. Kobieta błyskawicznie zareagowała
  4. Sparaliżowana po wypadku dziewczynka poznaje swojego psa-pomocnika. Uchwycono magiczny moment na zdjęciach
  5. Dorobił się milionów na przemyśle futrzarskim. Milioner tłumaczy się z warunków panujących na fermach zwierząt
  6. Wielka ewakuacja w dużym polskim mieście. Życie mieszkańców zagrożone. Straszne

źródło: fajnyzwierzak.pl

Następny artykuł