piesek
Źródło: pixabay/Mylene2401

Dlaczego pies mruczy? Rozwiązanie zagadki nie powinno cię dziwić, istnieje proste wytłumaczenie

18 Listopada 2020

Dlaczego pies mruczy? Choć to może wydawać się nieprawdopodobne to wielu właścicieli słyszy takie odgłosy od swoich zwierzaków. Rozwiązanie tej zagadki nie jest jednak wcale trudne. Wyjaśniamy.

Dlaczego pies mruczy? Czy pies może zamienić się w kota? Takie i podobne pytania często trafiają do Google, a właściciele rwą sobie włosy z głowy zastanawiając się, czy z ich zwierzakiem jest wszystko w porządku. Uspokajamy, że najczęściej takie zachowanie wśród psów jest normalne i nie należy się martwić.

Dlaczego pies mruczy? Odpowiedź poniżej!

Chcą wprowadzić barbarzyński zakaz w Chinach. Chodzi o spacery z psami, tak źle jeszcze nie byłoChcą wprowadzić barbarzyński zakaz w Chinach. Chodzi o spacery z psami, tak źle jeszcze nie byłoCzytaj dalej

Czy pies mruczy?

Koty mruczą, kiedy jest im dobrze, ale czy psy mogą robić to samo? Właściciele pupili zachodzą w głowę szukając rozwiązania. Czy to normalne oraz zdrowe, że pies próbuje zamienić się w kota? Jeśli zaobserwowałeś mruczenie u swojego czworonoga, raczej nie powinieneś się martwić. Zwierzaki mruczą, pochrząkują z zadowolenia. Jest im błogo i wygodnie, próbują okazać swoją radość.

Psy "mruczą", ponieważ są fonetyczne. Wydobywają z siebie różne dźwięki. Zwierzaki szczekają, warczą, wzdychają, parskają, mogą skomleć czy skowytać. Każdy pies jest inny, jak i również każdy z właścicieli może inaczej słyszeć odgłosy wydawane przez psiaka. Jeśli mruczenie ma miejsce, kiedy pies bawi się zabawką raczej nie ma powodów do obaw. Taki jest urok tego czworonoga. Pies po prostu nie potrafi wydać z siebie innego głosu.

Większość dźwięków, które wydają z siebie psy jest rozumiana przez ludzi. Jednak jeśli niepokoi cię jakiś dźwięk najlepiej będzie skonsultować się z lekarzem weterynarii. Czy pies może mruczeć, ponieważ coś go boli? Jest to możliwe. Najlepiej od razu umówić się z lekarzem, nie czekać "aż samo przejdzie". Być może pies próbuje zasygnalizować jakąś poważną chorobę.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Małe króliczki myślą, że golden retriever jest ich mamą. Olbrzym nie wie, jak się zachować
2. Aleksandra Kwaśniewska pokazała urocze zdjęcie z dzieciństwa. Fani wskazują na podobieństwo do taty
3.Mała dziewczynka została nagle zalana morską falą. Babcia nagrała niewiarygodną reakcję ich psa

Mowa psa

Zdaniem naukowców psy rozumieją mowę człowieka na poziomie 2-letniego dziecka. Zwierzaki potrafią wyczuć, kiedy jesteśmy smutni, źli, szczęśliwi. Zawsze są przy nas i wspierają w ciężkich momentach. Tak jak psy są dla nas najlepszymi przyjaciółmi, tak i my powinniśmy postarać się nauczyć ich mowę. W ten sposób będzie łatwiej iść razem przez życie. Lepiej zrobić to szybciej, niż zwlekać długie lata.

Pies szczeka, kiedy jest zły lub próbuje zachęcić innego psa do zabawy. Zwierzak próbuje w ten sposób zwrócić na siebie uwagę, może też sygnalizować niebezpieczeństwo. Psy swoim szczekaniem wszczynają alarm i nie należy go lekceważyć. Szczekanie często łączy się z warczeniem. Czworonóg sygnalizuje, że jest gotowy do ataku.

Jakie inne dźwięki mogą wydobywać z siebie psy? Najczęściej słyszymy wycie, skomlenie, kichanie, chrząkanie czy kaszel. Każdy z tych dźwięków sygnalizuje coś innego.

Zawsze należy starać się zrozumieć, co zwierzę chce przekazać. Nie ma co ukrywać, że większość z tych dźwięków nie wróży niczego dobrego...

Dramat. W czerwonym worku znaleźli małe stworzenia. Jedno nie przeżyłoDramat. W czerwonym worku znaleźli małe stworzenia. Jedno nie przeżyłoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Monstrualny potwór nagle wyszedł z wody. Ludzie zamarli, mamy nagranie, tylko dla odważnych
  2. Zrobił zdjęcie w Tatrach, niewiarygodne co uwiecznił. Widok, o którym wielu może tylko pomarzyć
  3. Stary pies miał zostać uśpiony. Weterynarz zobaczył go i w ostatniej chwili zmienił zdanie
  4. Tysiące martwych zwierząt na duńskich drogach. Zakażone norki wypadły z transportu
  5. Chcą wprowadzić barbarzyński zakaz w Chinach. Chodzi o spacery z psami, tak źle jeszcze nie było
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Rosyjscy naukowcy aż zamarli. Wulkan wybuchł i wyrzucił nieznany wcześniej minerał, niezwykłe odkrycie

źródło: zpazurem.pl, swiatzwierzat.pl, zapytaj.onet.pl

Następny artykuł