pies lizanie dlaczego
Źródło: unsplash/ Chewy

Dlaczego pies liże po twarzy? 5 nieoczywistych powodów, powinieneś wiedzieć

10 Listopada 2020

Dlaczego pies liże po twarzy? Nie wszyscy właściciele są z tego powodu zadowoleni. Jedni uznają lizanie za oznakę miłości, inni za coś okropnego, w końcu nie zawsze z pyszczka zwierzaka pachnie miętą. Przedstawiamy powody, dla których psiaki lubią lizać po twarzy.

Dlaczego psy liżą po twarzy? Właściciele często zadają sobie to pytanie, a odpowiedź na nie wcale nie jest tak trudna. Choć psy najczęściej robią to z miłości, to nie wszyscy opiekunowie są z tego powodu zadowoleni. Przecież zwierzaki przed chwilą mogły lizać swoją sierść, miejsca intymne, wylizać miski do dna czy kosztować smakołyków znalezionych na podłodze. Psy potrafią nos i język wsadzić w różne zakamarki, które często bywają odrażające! Dlaczego zatem psy chcą później lizać człowieka po twarzy?

Schronisko pokazało psy na moment przed eutanazją. Panika i strach w oczach, internauci od razu zareagowaliSchronisko pokazało psy na moment przed eutanazją. Panika i strach w oczach, internauci od razu zareagowaliCzytaj dalej

Pies liże po twarzy, ponieważ kocha

Dorośli i dzieci znają setki sposobów na powiedzenie komuś "kocham". Można przyszykować wspaniałe śniadanie/obiad/kolację, zaprosić na spacer, przygotować laurkę, kupić coś słodkiego, albo po prostu wyznać miłość drugiej osobie prosto w twarz. Sposobów jest co niemiara, jednak zwierzaki nie potrafią tego robić. Psy wyznają nam miłość tak jak potrafią, czyli poprzez lizanie po twarzy! Ten rodzaj kontaktu zarezerwowany jest dla najbliższych członków stada. Psy liżą nas po twarzy, aby wyznać nam swoje uczucia.

Kolejnym powodem, dla którego psy liżą nas po twarzy jest chęć okazania radości ze spotkania. Zwierzaki bardzo cieszą się na nasz widok. W ten sposób próbują powiedzieć, że się za nami stęskniły. Psy dziękują nam za to, że w końcu z nimi jesteśmy.

Psy liżą po twarzy, ponieważ szukają informacji

Psy liżą nas po twarzy, aby zasięgnąć informacje. Zwierzaki próbują w ten sposób dowiedzieć się, co nam dolega. Czy jesteśmy szczęśliwi, smutni, zmęczeni a może bardzo wkurzeni? Pies liże po twarzy, by zdobyć informacje o feromonach, które wydzielamy. Chce dowiedzieć się, w jakim jesteśmy nastroju, aby nam pomóc.

Zwierzaki w ten sposób pytają nas, co nam dolega. Nawet jeśli nie mamy humoru i wszystko nas złości, psy zawsze są dla nas, starając się nam pomóc przezwyciężyć trudności.

DZISIAJ GRZEJE:1. Zostawiła szczeniaka sam na sam z nową opiekunką do zwierząt. Kiedy obejrzała nagranie z monitoringu, serce podeszło jej do gardła
Cudowny produkt, bije na głowę sklepowe wersje. Jeśli masz jabłka, zrobisz go błyskawicznie
3. Dla żartu pochwaliła się dziwacznymi zdjęciami z porodu. Internauci są zniesmaczeni, "powinnaś iść się leczyć"

Psy liżą nas, ponieważ dbają o higienę

Kiedy małe szczeniaki przychodzą na świat, suczki od razu je wylizują. W ten sposób dbają o ich higienę, ale i okazują troskę, matczyną miłość. Psy liżą po twarzy właścicieli, ponieważ pomagają im z czystością. Tylko w ten sposób są w stanie przekazać właścicielowi, że ewentualnie musi o siebie zadbać!

Psy liżą, ponieważ coś czują

Psy liżą opiekunów po twarzach, kiedy czują niespotykany zapach na ich twarzach. Być może właściciel jadł przed chwilą truskawki, którymi się ubrudził? Jak wiemy zwierzaki uwielbiają ten owoc i też pragną go posmakować. Psy liżą człowieka, ponieważ są wielkimi głodomorami, jednak należy na to uważać i nie wolno dawać zlizywać pupilowi jedzenia. Być może przed chwilą jedliśmy coś nieodpowiedniego, co mogłoby zaszkodzić zwierzakowi. Lepiej nie igrać z losem.

Właściciel oddał psa po 9 latach. Nagle zjawił się ktoś w schronisku, na kogo pies nawet nie wiedział, że może liczyćWłaściciel oddał psa po 9 latach. Nagle zjawił się ktoś w schronisku, na kogo pies nawet nie wiedział, że może liczyćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot zobaczył zdjęcie w telefonie zmarłego właściciela. Jego reakcja wywołuje łzy, niemożliwe
  2. Potwierdzono zagrożenie, ogłoszono pierwszy stopień alarmowy dla kilku województw. Potrwa do rana
  3. Rodzinna wycieczka z dzieckiem i psem nie jest dla niej wyzwaniem. Farna jednym zdjęciem udowodniła, że można
  4. Aż chce się płakać. Potraktowali żywe zwierzęta jak zabawki, umieszczając je w automacie
  5. Policjanci zdębieli, kiedy kierowca otworzył bagażnik auta. W środku żywe zwierzęta, dramat
  6. Biedronka i inne sklepy wprowadzają nowe udogodnienia dla klientów. Polacy mogą liczyć na większy komfort zakupów
  7. Piła sok z kapusty przez miesiąc i teraz nie może bez niego żyć. Pozbyła się problemów zdrowotnych, które niepokoiły ją przez lata

źródło: wamiz

Następny artykuł