Gryzienie pies, szczekanie
Źródło: unsplash/James Coleman

Dlaczego pies łapie za nogawki? Powód inny niż myślisz

26 Sierpnia 2020

Dlaczego pies łapie za nogawki? Właściciele czworonogów często szukają odpowiedzi na to pytanie. Zazwyczaj dopiero wtedy, gdy spodnie są już nieco nadszarpnięte. Bo czy można oduczyć pupila takiego zachowania i, co on chce nam przez to powiedzieć?

Psy często łapią nas na nogawki i nie chcą puścić. Zwierzaki świetnie się przy tym bawią, niestety właściciele często nie podzielają tego entuzjazmu. Podgryzanie, gryzienie czy przeżuwanie to typowe zachowania dla małych piesków.Na przykład szczeniaki do 2 miesiąca życia często improwizują w kojcu walki. Kiedy opiekun przejdzie obok piesków, wtedy może poczuć na swoich nogawkach ostre mięśnie szczęk. Psiaki, które sprawdzają, co potrafią chwytają w zęby wszystko, co napotkają. Lepiej ich wtedy nie prowokować. Zwierzaki gryzą również, ponieważ cierpią z powodu wyrzynania się zębów. Może ich to boleć czy swędzieć, więc szukają czegoś, co przyniesie im ulgę.

Nikt nie chciał zaopiekować się rottweilerem po śmierci jego właściciela. Reakcja policjantów zadziwiaNikt nie chciał zaopiekować się rottweilerem po śmierci jego właściciela. Reakcja policjantów zadziwiaCzytaj dalej

Dlaczego psy gryzą nogawki?

Małe pieski sprawdzają również, co oznacza ból. Kiedy ugryziony inny zwierzak lub osoba wyda z siebie głośny pisk, wtedy czworonóg wie, że chwyt był zbyt mocny. Szczenięta uwielbiają się bawić, jednak należy im sygnalizować, co im można, a czego nie. Kiedy psy chwycą nas za nogawki nie należy tego lekceważyć, a starać się wyjaśnić zwierzęciu, że tak nie można. Jeśli stało się to podczas zabawy, to przerwać ją.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Łódź. Odnaleziono staruszkę, która wyszła na spacer z buldogiem. Ale pies nie wrócił do domu
2. Bezdomny kot, który był uznany za zbyt brzydkiego do pokochania. Ludzie omijali go na ulicy
3. Robiła porządki w ogródku, natrafiła na podejrzanego robaka. Warszawianka zadzwoniła po pomoc

Obserwatorzy nagrali niedźwiedzicę z psami, które próbowały ją "wypędzić" z miejsca. Samica nic sobie nie zrobiła z ich przybycia. Odpędziła je, nie czując się w żaden sposób przez nie zagrożona. Psy głośno szczekały, jednak miś w ogóle się tym nie przejął. Zajął się swoimi sprawami. Prawdopodobnie szukał jedzenia.

Niektóre rasy czworonogów szybko uczą się komend, inne potrzebują więcej czasu na przyswojenie ich. Wśród nich nie powinno zabraknąć nakazu "puść". Pies musi wiedzieć, co mu wolno, a czego nie. Zabawy z gryzieniem, podgryzaniem mogą stać się w przyszłości niebezpieczne. Należy stopniowo oduczać ich zwierzaka. Zamiast nogawek czy rąk zaproponować mu zabawki.

Komendy dla psa

Jakie inne komendy powinien znać pies? Wśród podstawowych komend znajdują się: siad, leżeć, zostaw, do mnie, do nogi, zostaw. Jeśli czworonóg przyswoił podstawowe nakazy można zaproponować mu inne. Wiele osób decyduje się nauczyć psa komend: waruj, czekaj, pilnuj, do siebie/do kojca/do budy. Popularne są również komendy: aport, przynieś, nie skacz, daj/puść, łapa, poproś, daj głos czy przynieś smycz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Psy zakradły się do pokoiku niemowlaka. Ukryta kamera uchwyciła, co zrobiły, rodzice nie mogli się otrząsnać
  2. W czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historia
  3. Nagranie z przetwórni drobiu doprowadza do łez. Dwa razy zastanowisz się, zanim kupisz kurczaka na obiad
  4. 5-latka otoczona stadem 14 owczarków niemieckich. Ojciec wszystko nagrał
  5. Właściciele osłupieli, gdy zobaczyli co przyniósł im kot. Natychmiast zaczęli nagrywać
  6. Kolejny kraj zamyka się na przyjezdnych. Nie wpuszczą też Polaków

Źródło: pies.pl, pieskiesprawy.pl/

Następny artykuł