pies kradnie przedmioty
Źródło: pixabay.com/DenisDoukhan

Dlaczego pies kradnie przedmioty? Wszystko, co trzeba wiedzieć o czworonożnych złodziejach

11 Października 2020

Dlaczego pies kradnie przedmioty? Psy nie rozumieją pojęcia własności, nie zdają sobie również sprawy z przeznaczenia niektórych przedmiotów, które znajdują się w naszych domach. Pupil może postrzegać nasze kapcie, skarpetki czy inne rzeczy codziennego użytku jak świetne zabawki. Należy uważać przy odbieraniu mu tych fantów, im bardziej będziemy naciskać, tym lepiej będzie się bawił.

Dlaczego pies kradnie przedmioty? Istnieje wiele różnych przyczyn takiego zachowania. Zależnie od tego, jaka rzecz padnie łupem czworonożnego złodzieja i w jakiej sytuacji się na nią skusi, powody będą inne. Większość zwierząt podbiera nasze buty i skarpetki, ponieważ zostaje na nich nasz zapach, i nadają się do żucia i gryzienia, które stanowią dla niego świetną rozrywkę. Zdarzają się także kradzieże innych części garderoby lub przedmiotów codziennego użytku, na których nam zależy. Niektórzy właściciele skarżyli się nawet na znikające piloty od telewizora lub dziecięce zabawki.

Policjant kazał jej się natychmiast zatrzymać. Po tym, co zobaczył w jej aucie nie miał zamiaru puścić jej wolnoPolicjant kazał jej się natychmiast zatrzymać. Po tym, co zobaczył w jej aucie nie miał zamiaru puścić jej wolnoCzytaj dalej

Dlaczego pies kradnie przedmioty? Prawdopodobnie chodzi o zabawe

Zazwyczaj za takie zachowanie pupila winę ponoszą właściciele. Jeżeli pies uzna, na przykład naszego kapcia za świetną zabawkę, to nie powinniśmy ganiać go po całym domu, próbując skłonić go, by w końcu ją oddał. Niestety wiele osób popełnia ten błąd. Gdy zaczynamy gonić czworonoga, wydaje mu się, że istotnie znalazł świetny przedmiot do zabawy. Ta zasada działa szczególnie wtedy, gdy często biegamy z nim, wyrywając mu patyk, wykonany z kawałka sznurka gryzak lub pluszaka. Jeśli chcemy, by zwierzak bawił się jedynie wyznaczonymi przez nas przedmiotami, powinniśmy w takiej sytuacji ignorować go, lub stanowczym tonem nakazać zwrot skradzionej rzeczy. Warto uważać, by nasz ton lub używane słowa nie przypominały tych, którymi posługujemy się podczas wspólnych zabaw.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Szczeniak ze schroniska opanował niewiarygodną sztuczkę. Liczył, że dzięki niej znajdzie nowy dom

2. Pies załatwił się w domu. Mężczyzna zrobił wstrząsającą rzecz, nie mieści się w głowie
3. Adoptowany pies zastępuje kociętom matkę. Najsłodszy widok na świecie

Pies kradnie nasze rzeczy, bo za nami tęskni

Innym często spotykanym powodem dokonywania kradzieży, jest tęsknota za właścicielem. Jeśli zostawiamy psa samego w domu, na więcej niż kilka godzin, najpewniej będzie się nudził i odczuwał skutki braku towarzystwa. By ulżyć sobie w tym trudnym momencie, może sięgnąć po część naszej garderoby, przesiąkniętą naszym zapachem. Z tego względu tak chętnie kradną buty i pozostawione na podłodze skarpetki. Wąchając je, przypominają sobie o nas i łatwiej przeżyć im rozłąkę. Zdarza się, że pies będzie gryzł skradziony przedmiot, czasem go niszcząc lub powodując trwałe szkody. Zwierzaki odczuwają przyjemność, żując różne rzeczy. Czasem robią to, gdy odczuwają stres, na przykład związany z samotnością lub strachem.

Suczka pitbulla została rozdzielona ze swoimi dziećmi. Cały czas płakała w schroniskuSuczka pitbulla została rozdzielona ze swoimi dziećmi. Cały czas płakała w schroniskuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spotkali się tuż po narodzinach. 24 lata później ich losy przez przypadek połączyły się ponownie
  2. Owczarek niemiecki i dziecko. Pies zareagował błyskawicznie, gdy ojciec podniósł rękę na chłopca
  3. Tankował samochód, gdy podszedł do niego pies. Przeczytał napis na jego obroży i zdębiał
  4. Wstrząsające nagranie z monitoringu. Wyrzucił psy przy czyjejś posesji, samo patrzenie boli
  5. Suczka pitbulla została rozdzielona ze swoimi dziećmi. Cały czas płakała w schronisku
  6. Zamykają szkoły, bary i restauracje, klamka zapadła. Sąsiad Polski podjął decyzję
źródło: pupilkarma.pl

Następny artykuł