Kot liże dlaczego?
Źródło: pixabay/congerdesign

Dlaczego kot mnie liże? Powody mogą Cię zaskoczyć

16 Września 2020

Dlaczego kot mnie liże? Wielu właścicieli mruczków często zadaje sobie to pytanie. Czy to dlatego, że jestem brudny, a może po prostu mój kot mnie lubi? Internet jest pełen różnych teorii, nie wszystkie są oczywiście prawdziwe. Przedstawiamy prawdziwe powody, dlaczego koty liżą ludzi. Wiedzieliście o nich?

Koty to wielkie czyścioszki i można odnieść wrażenie, że cały czas się liżą. Mruczki myją się w ten sposób. Swoim językiem potrafią dotrzeć naprawdę w prawie wszystkie miejsca. Zdarza się, że koty liżą też inne zwierzęta na znak sympatii i wzajemnego zaufania. Ale dlaczego koty liżą ludzi? Czy również ich szanują, a może chcą się pozbyć z nich ich zapachu, który je drażni?

Hannah i Shane powiedzieli sobie Hannah i Shane powiedzieli sobie "tak". Ich pies skradł całe show na bajkowych zdjęciach z uroczystościCzytaj dalej

Dlaczego kot mnie liże?

1. Koty liżą swoich opiekunów na znak akceptacji. Mruczki dają im do zrozumienia, że traktują ich jako członka swojej rodziny, lubią ich, można pokusić się o stwierdzenie, że nawet kochają! Koty starają się wzmocnić w ten sposób więź ze swoimi opiekunami, nie chcą ich stracić. Jeśli Twój kot liże Cię, oznacza to, że jesteś jego. Możesz czuć się spokojny, zadowolony i szczęśliwy.

2. Liżąc nas koty oznaczają nas swoim zapachem. Jest to forma terytorializmu. Wbrew powszechnym plotkom wcale nie chodzi o słony smak skóry.

3. Czy miejsce lizania ma znaczenia? Oczywiście, że tak! Jeśli twój kot liże Cię po nogach czy rękach wyraża w ten sposób sympatię. Jeśli decyduje się na nos, twarz czy kark, chce pokazać Ci, że Cię szanuje.

DZISIAJ GRZEJE:1. Weszli do kurnika i zdębieli. Kury zaczęły znosić niebieskie i zielone jajka
2. Wiewiórka znieruchomiała, kiedy zobaczyła ogrom orzeszków. Zabawne nagranie podbija internet

4. Zdarza się, że koty nas podgryzają albo zaczepiają, a dopiero później są łagodne i liżą swoim szorstkim językiem. Jeśli tak się dzieje, to nie bójmy się zwrócić im uwagi. Koty mogą próbować nas zaczepiać, gdy są zestresowane lub chcą zwrócić na siebie naszą uwagę. Należy zająć się wtedy zwierzakiem, częściej go głaskać, bawić się, przytulać.

5. Jeśli koty zaczynają nas lizać dopiero na starość, to należy zabrać je do lecznicy! Nagła zmiana zachowania może mieć podłoże chorobowe.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Normalny banknot 10 zł może kosztować fortunę. Wystarczy, że posiada jedną cechę
  2. Kot bawi się gumką do włosów. Po chwili ucieka w panice, wszystko nagrano
  3. Katarzyna Dowbor spełniła marzenie bohaterki z programu "Nasz nowy dom". Chodziło o psy
  4. Najbardziej niechciany pies w schronisku znalazł bratnią duszę. Ich wspólna historia wzrusza do łez
  5. Wiewiórka nagle "odleciała". Wideo wbija w fotel
  6. Polsat potwierdził, spełnia się czarny scenariusz w Zakopanem. Niestety

Źródło: zooplus.pl, koty.pl

Następny artykuł