Źródło: Cornwall Wildlife Trust

Malutki delfin został porzucony przez matkę. Tragedii nie udało się uniknąć

30 Lipca 2020

Delfin pływający samotnie u wybrzeży Kornwalii wzbudził zainteresowanie lokalnych ratowników. Zwierzątko zostało porzucone przez swoją mamę i było ciężko zranione. Plażowiczom łamały się serca na widok nieszczęśliwego delfinka.

Delfin to nadzwyczajne zwierzę, które jest doskonale przystosowane do życia w wodzie, a zatem śmiało można je nazwać najlepszym pływakiem wśród wszystkich ssaków. Delfiny występują we wszystkich morzach i oceanach, choć najlepiej odnajdują się w cieplejszych wodach i żyją w niewielkich stadach, liczących przeważnie około 20 osobników. Podczas wspólnych wędrówek zwierzęta płyną tuż pod powierzchnią wody i nierzadko wyskakują w górę, zachwycając swoimi umiejętnościami akrobatycznymi. Niestety, sieci rybackie, motorówki czy skutery wodne stanowią ogromne zagrożenie dla tego krytycznie zagrożonego gatunku.

Pokazali jak zmienił się pies z Radys. Widok chwyta za serca, niewiarygodnePokazali jak zmienił się pies z Radys. Widok chwyta za serca, niewiarygodneCzytaj dalej

Mały delfin pływał samotnie przy brzegu

W poniedziałek ratownicy, patrolujący wybrzeże Holywell, znajdujące się w obszarze brytyjskiej krainy geograficznej o nazwie Kornwalia zauważyli samotne zwierzę tuż przy linii brzegowej, które wyglądało na osłabione i wymagające pomocy. Po zbliżeniu się do niego okazało się, że jest to mały przedstawiciel gatunku delfin zwyczajny. Delfinek miał na ciele widoczne rany po kąsaniu przez inne zwierzęta, a w pobliżu nie znaleziono jego matki. Podejrzewano, że dorosły delfin mógł porzucić swoje dziecko lub oddzielić się od niego w wyniku ataku innego wodnego ssaka. Świadkowie zdarzenia nie mogli uwierzyć własnym oczom, że tak słodkie maleństwo zostało porzucone na pastwę losu.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Sytuacja jest fatalna. Natychmiastowe spotkanie sztabu kryzysowego
2. Przygarnęli niewielkiego puszystego zwierzaka. Oniemiejecie po ujrzeniu co z niego wyrosło
3. Widzisz na zdjęciu coś więcej niż psa? Tylko 1% ludzi potrafi rozwiązać zagadkę z XIX wieku

Na miejsce wezwano ekipę ratunkową British Divers Marine Life Rescue, która oceniła, że zwierzątko jest ekstremalnie osłabione i ma minimalne szanse na przetrwanie na wolności bez swojej matki. Delfinek został przetransportowany do specjalnie dostosowanego basenu, jednak wskutek obrażeń wkrótce przegrał walkę o życie.

ZOBACZ NAGRANIE:

Pomóc psom z Radys można TUTAJ.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski przerwał urlop, wraca do pracy. Chodzi o rekord zarażeń w Polsce, ponad 600 osób
  2. Skrzyżowali pomeraniana z husky. Wygląd szczeniaka zwala z nóg
  3. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?
  4. Strażak wyskoczył z munduru i rzucił się do wody. Powód zasługuje na wielkie brawa
  5. Odbiera mowę, przyznali się dlaczego porzucili psa. Nie mieści się w głowie
  6. Właściciel prześladował swojego pupila. Ciężko uwierzyć, do czego się posunął
  7. Premier dosadnie o powrocie do restrykcji. Jego słowa zaniepokoiły wielu

Źródło: mirror.co.uk

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł