Delfin na plaży
Źródło: twitter/5NEWS

Wyciągnęli delfinka na plażę, żeby zrobić selfie. Na oczach roześmianych turystów doszło do tragedii

12 Października 2020

Delfinek nieroztropnie podpłynął na płyciznę u wybrzeża miejscowości wypoczynkowej Santa Teresita w Argentynie. Zwierzęciem zainteresował się jeden z turystów, który postanowił wyciągnąć je z wody i zrobić kilka zdjęć na pamiątkę. Wkrótce w miejsce zdarzenia zbiegł się pokaźny tłum gapiów. Nie zważając na nasilające się odwodnienie organizmu delfina, ludzie pozowali z bezbronnym maleństwem. Ssak długo nie wytrzymał.

Delfinek stracił życie w wyniku próżności i lekkomyślnego zachowania plażowiczów w Argentynie. Tragiczna wiadomość obiegła ogólnoświatowe media, prezentując porażające zdjęcia i nagrania z plaży. Jak stwierdzili specjaliści, był to delfin La Platy, nazywany toniną małą. Jest to gatunek narażony na wymarcie w warunkach naturalnych.

Katarzyna Dowbor w poruszającym wyznaniu. Uratowała mu życie, w zamian pokochał jej córkęKatarzyna Dowbor w poruszającym wyznaniu. Uratowała mu życie, w zamian pokochał jej córkęCzytaj dalej

Delfinek nie przeżył spotkania z plażowiczami

W dzień tragicznego incydentu jedna z osób odpoczywających na argentyńskiej plaży dostrzegła malutkie zwierzę tuż przy brzegu. Pomimo ogromnego upału, wyciągnęła je siłą na plażę, aby zrobić sobie pamiątkowe selfie z wodnym ssakiem, zamiast pomóc mu wrócić w głąb morza. Widok małego delfinka wzbudził tak duże zainteresowanie plażowiczach, że zbiorowisko wokół zwierzę zaczęło rosnąć w zastraszającym tempie. Nie minęła chwila, akilkadziesiąt roześmianych osób podawało sobie ciało przestraszonego ssaka z rąk do rąk. Każdy po kolei robił sobie z nim zdjęcia, nie przejmując się konsekwencjami, jakie miały wkrótce nadejść. Warunki panujące poza wodą doprowadziły do przegrzania organizmu delfina. Maleństwo nie przeżyło, a jego ciało wylądowało porzucone na plaży.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Szczeniak ze schroniska opanował niewiarygodną sztuczkę. Liczył, że dzięki niej znajdzie nowy dom
2. Fatalne informacje dla właścicieli psów. Nikt nie spodziewał się przykrych wiadomości
3.
Dlaczego pies kradnie przedmioty? Wszystko, co trzeba wiedzieć o czworonożnych złodziejach

Zmarły delfin był pod ochroną

To nie pierwszy raz, kiedy turyści, skuszeni wizją pochwalenia się unikalnymi zdjęciami z wakacji, doprowadzili do śmierci rzadkiego zwierzęcia. Incydent na argentyńskiej plaży ma katastrofalne skutki dla całego gatunku tych ssaków. Na świecie przedstawicieli gatunku tonina mała zostało zaledwie 30 tysięcy osobników. Z tego powodu członkowie argentyńskiej fundacji specjalizującej się w pomocy i badaniom dzikich zwierząt wyrazili silne zaniepokojenie i żal w związku ze śmiercią delfina.

- Tonina mała, podobnie jak inne gatunki, nie może przebywać długo poza wodą. Ma grubą skórę, co oznacza, że zatrzymuje ciepło. Po wyjęciu z wody następuje szybkie odwodnienie organizmu i śmierć - napisała fundacja w oświadczeniu. - Informujemy opinię publiczną, żeby zwierzęta te jak najszybciej przywrócić morzu. To teraz bardzo ważne, żeby ludzie pomagali tym zwierzętom. Każda tonina mała się liczy - napisali w oświadczeniu.

ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO:

Suczka całe życie spędziła zamknięta w ciemnej piwnicy. Nie przypominała psa, gdy w końcu ujrzała światło dzienneSuczka całe życie spędziła zamknięta w ciemnej piwnicy. Nie przypominała psa, gdy w końcu ujrzała światło dzienneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od 10 lat ciągle jest w ciąży. Pragnie mieć jeszcze więcej dzieci, jak dziś wygląda rodzina?
  2. Kotek próbuje wejść do góry po ślizgawce. W końcu na ratunek przychodzi jego mama
  3. Tankował samochód, gdy podszedł do niego pies. Przeczytał napis na jego obroży i zdębiał
  4. Nastolatki robiły zdjęcia słoniowi. Nagle dzikie zwierzę straciło cierpliwość, nagranie powoduje dreszcze
  5. Suczka pitbulla została rozdzielona ze swoimi dziećmi. Cały czas płakała w schronisku
  6. Uwaga, wydano pilne ostrzeżenie dla części kraju. Szczególnie zagrożony 1 region, lepiej nie wychodzić z domu

Źródło: https://tvnmeteo.tvn24.pl/

Następny artykuł