David Attenborough
Źródło: Department of Foreign Affairs and Trade website – www.dfat.gov.au / CC BY 3.0 AU (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/au/deed.en)

Kim jest David Attenborough? Legenda świata przyrody właśnie pobiła Rekord Guinnessa

29 Września 2020

David Attenborough jest istną legendą, a teraz jego gwiazda zabłysła ponownie - mimo że ma już 94 lata! Słynny biolog odznaczony niezliczonymi tytułami od lat sprawia, że ludzie na całym świecie wiedzą więcej na temat przyrody. Wielu z nas może nawet nie zdawać sobie sprawy, ile zawdzięczamy naukowcowi, jednak jego programy i książki miały ogromny wpływ na to, jak dziś mówimy o naturze. Szykuje się premiera kolejnego filmu podróżnika, który ma mieć premierę na początku października na Netflixie.

David Attenborough właśnie osiągnął kolejny sukces - pobił Rekord Guinnessa. W ubiegły czwartek 94-letni biolog postanowił założyć konto na Instagramie i miał ku temu ważny powód. Błyskawicznie, bo już 4 godziny i 44 minuty później obserwowało go w serwisie milion użytkowników. Po kilku dniach, w niedzielę po południu było ich już 4,3 miliona. Poprzedni rekord należał do Jennifer Aniston, która niespełna rok temu, 15 października dołączyła do platformy i w 5 godzin i 16 minut zebrała pierwszy milion fanów. Kim jest David Attenborough, który przebił znaną aktorkę i w jakim celu dołączył do Instagrama?

Malta zmieniła zdanie. Książę George zatrzyma zęba rekina, którego dostał od Davida AttenboroughaMalta zmieniła zdanie. Książę George zatrzyma zęba rekina, którego dostał od Davida AttenboroughaCzytaj dalej

Kim jest David Attenborough?

David Attenborough jest brytyjskim biologiem, popularyzatorem wiedzy o przyrodzie, autorem książek, programów telewizyjnych i radiowych oraz podróżnikiem. Przyszedł na świat 8 maja 1926 roku w Londynie, ukończył zoologię na Uniwersytecie w Cambridge. Sławę zdobył dzięki kultowym programom przyrodniczym powstałym we współpracy z brytyjską telewizją BBC. Pierwsze z nich były nadawane pod koniec lat 50, w latach 60. powstała seria świetnie przyjętych filmów dokumentalnych "Na tropach zwierząt", jednak to lata 70 okazały się przełomowe dla biologa.

David Attenborough: filmy i seriale

Wówczas powstał kultowy dziś serial telewizyjny "Życie na Ziemi", który stał się wzorcem dla kolejnych generacji twórców filmów przyrodniczych. Pojawiły się w nim zupełnie nowe techniki filmowania przyrody, a David Attenborough w roli narratora podbił serca widzów na całym świecie. Cykl stał się początkiem trylogii "Life" (seriale "Żyjąca planeta" i "Na ścieżkach życia"), a innowacyjne podejście do filmowania i przedstawiania przyrody sprawiło, że biolog i jego ekipa otrzymali zaufanie i dostęp do terenów i gatunków, które nigdy wcześniej nie były pokazywane. Seria odniosła tak ogromny sukces na świecie, że David Attenborough dotychczas stworzył 14 kolejnych serii, a oprócz tego 16 filmów, z czego ostatni miał premierę w zeszłym roku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ile kot ma żyć? Czy mit o 9 życiach jest prawdą?
2. Koszmarne sceny w polskim mieście. Pies pogryzł 12-latka, lekarze walczą o życie chłopca
3. Szczeniak patrzył na śpiące spokojnie niemowlę. W pewnym momencie nie wytrzymał

David Attenborough: biografia

Za swoje zasługi David Attenborough otrzymał niezliczoną ilość nagród i odznaczeń, w tym tytuł szlachecki nadany mu w 1985 roku przez Królową Elżbietę II za działalność naukową. Został również odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego, brytyjskim Orderem Zasługi oraz przyjęty do Royal Society. Od 2006 roku aktywnie nagłaśnie problem globalnego ocieplenia i w tym też calu postanowił podbić kolejny kanał.

David Attenborough: Instagram

Teraz biolog wyruszył po zupełnie nową przygodę - dołączył do Instagrama w niebagatelnym celu. Jego pierwszy post był ważnym apelem do nas wszystkich.

- Dzień dobry, nazywam się David Attenborough i przez ostatnie 60 lat występowałem w radiu i w telewizji, ale to mój pierwszy raz na Instagramie. Postanowiłem zrobić ten ruch, eksplorując sposób komunikacji, który jest dla mnie zupełnie nowy, bo jak wszyscy wiemy, świat ma kłopoty. Kontynenty płoną, lodowce się topią, rafy koralowe umierają, ryby znikają z oceanów i tak dalej - zaczął biolog.

- Na szczęście wiemy, co z tym zrobić, i właśnie dlatego pojawiłem się tutaj. Przez najbliższe tygodnie będę nagrywał wiadomości, w których wyjaśnię wam, jakie mamy problemy i jak możemy sobie z nimi poradzić. Dołączcie do mnie! - zakończył Attenborough.

Jak widać nikogo nie trzeba długo zachęcać - uwielbiany na całym świecie biolog szybko zyskał ogromne zainteresowanie. Czekamy z niecierpliwością na kolejny film podróżnika, "Życie na naszej planecie" który ma mieć premierę na początku października na Netflixie.

Najpopularniejsze rasy psów w Polsce. Jakie psy najchętniej wybierają Polacy?Najpopularniejsze rasy psów w Polsce. Jakie psy najchętniej wybierają Polacy?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nikt nie wierzył w powodzenie pary karłów. Jak wyglądają teraz ich dzieci?
  2. Wierny pies nie chciał opuścić nieprzytomnego pana na krok. Zdjęcia rozczulają do łez
  3. Modelka została "nową twarzą polowań". Przez swoje zdjęcia z trofeami dostaje groźby śmierci
  4. Książe George otrzymał ząb rekina od Davida Attenborougha. Rząd Malty oniemiał, chce odzyskać skamielinę
  5. Znalazła najpiękniejszy sposób na upamiętnienie swojego zmarłego golden retrievera. Łzy same napływają do oczu
  6. Nareszcie. Sąsiad Polski otworzył granicę. Turyści długo czekali na decyzję

źródło: wikipedia.org, instagram.com

Następny artykuł