Dalmatyńczyki i matka
Źródło: youtube/CC Dalmatians

Suczka rasy dalmatyńczyk zaczęła rodzić. Weterynarz nie mógł uwierzyć na widok piesków

28 Kwietnia 2020

Dalmatyńczyk Miley spodziewała się szczeniaków. Lekarz opiekujący się suczką był pewien, że urodzi ona 3 młode. Gdy doszło do porodu, okazało się, że bardzo się mylił.

Ile szczeniaków może urodzić suczka? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo trudna, ponieważ wszystko zależy od rasy. Niektóre pupile wydają na świat tylko po jednym szczeniaku, a inne nawet kilkanaście. Dalmatyńczyk Miley chciała wpisać się w światowe rekordy. Choć była mowa, że urodzi 3 pieski, finalna liczba zaskoczyła wszystkich!

Dalmatyńczyk urodził 18 szczeniąt

Cecilia Lanton z Australii kocha dalmatyńczyki. Kobieta całe życie poświęciła tej rasie psów. Od wielu lat zajmuje się treningami czworonogów i przygotowywaniem ich do pokazów. Oprócz tego Cecilia jest założycielką hodowli dalmatyńczyków. Pod jej czujnym okiem urodziło się wiele psiaków, które później bez problemu zdobywały tytuły mistrzów na różnego rodzaju mistrzostwach.

Cecilia oczekiwała narodzin kolejnych szczeniaków. Matką była wysokiej klasy dalmatyńczyk o imieniu Miley. Według słów weterynarza, suczka miała urodzić 3 pieski, jednak jej brzuch był wyjątkowo duży. Opiekunka czworonoga była przygotowana na większą ilość zwierząt w swoim domu, jednak to co zobaczyła podczas porodu wprawiło ją w osłupienie. Weterynarz też nie mógł uwierzyć. Miley urodziła 18 szczeniąt, 12 dziewczynek i 6 chłopców. Wszystkie psy były zdrowe.

Tak duża gromada psów okazała się wyzwaniem dla matki. Suczka nie miała wystarczającej ilości pokarmu. Cecilia i jej mąż pomagali psu karmić młode przy pomocy butelki.

Miley wpisała się w światowe rekordy. 18 szczeniąt było dotychczas największym miotem wśród dalmatyńczyków. Przeciętna suczka tej rasy rodzi od 8 do 10 szczeniąt. Na dodatek pieski są mniejsze od tych, które urodziła Miley.

Internauci zachwycili się małymi szczeniakami i teraz każdy zastanawia się, czy Miley zainspirowała się bajką "101 dalmatyńczyków"? Oczywiście wszystkie żarty są z przymrużeniem oka, ale kto wie, być może Miley ponownie zajdzie w ciążę i urodzi wiele szczeniąt. Znając predyspozycje psiaka, z pewnością weterynarz drugi raz się nie pomyli.

ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO:

DalmatyńczykMiley urodziła 6 chłopców i 12 dziewczynek
Facebook/Ballarat Veterinary Practice

DalmatyńczykPieski urodziły się bardzo duże
Facebook/Ballarat Veterinary Practice

Dalmatyńczyk18 szczeniaków koło siebie
Facebook/Ballarat Veterinary Practice

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kamera przyłapała kota w pokoju dziecka. Rodzice przeżyli niemałe zaskoczenie
  2. Znalazł 3-dniowe szczenięta w kontenerze. Pieski porzucono w okropnych warunkach
  3. Żołnierz wyjechał na misję. Dziewczyna sprzedała jego ukochanego psa
  4. Umieścił psa na dachu samochodu i jeździł tak po mieście. Tłumaczenia porażają
  5. Porzucony kotek leżał na chodniku. Maluch miał kilka dni
  6. Czy Twój zwierzak jest naprawdę szczęśliwy? Znamy odpowiedź

Źródło: kochamyzwierzaki.pl, dogdispatch.com

Następny artykuł