Dalmatyńczyk złapał chłopca za plecy - dlaczego?
Źródło: youtube/Laura Asbury

Dalmatyńczyk rzucił się na plecy dziecka i nie chciał go puścić. Powód zupełnie inny niż myślisz

23 Sierpnia 2020

Dalmatyńczyk skoczył na małego chłopca i za wszelką cenę nie chciał go wypuścić z objęć. Zaskoczona matka w pierwszej chwili zastanawiała się, dlaczego jej zwierzę się tak zachowuje, lecz kiedy zrozumiała to od razu złapała za telefon i nagrała wideo. Nagranie przykuło uwagę wielu rodziców i właścicieli zwierząt. Czy takie zachowanie powinno ujść dalmatyńczykowi płazem?

Dalmatyńczyk to jedna z ras psów, należąca do grupy psów gończych, posokowców i ras pokrewnych. Wraz z powstaniem disneyowskiego hitu pt. "101 dalmatyńczyków" w 1961 roku oraz licznych sequeli w następnych latach, popularność tych czworonogów dynamicznie wzrosła. Chociaż porywająca historia o przygodach słodkich szczeniaczków w czarno-białe łaty trafia w gusta najmłodszych i może skłonić ich rodziców do adopcji właśnie takich czworonogów, to w rzeczywistości dalmatyńczyki wcale nie są rasą psów, które przeznaczone są do zabawy z dziećmi. Nasuwa się pytanie - czy zachowanie psiaka występującego na popularnym nagraniu jest całkowicie nieszkodliwe dla malutkiego dziecka?

Sznaucery wykopały głęboki dół w piasku. Nagle coś z niego wybiegło i rzuciło się w kierunku morzaSznaucery wykopały głęboki dół w piasku. Nagle coś z niego wybiegło i rzuciło się w kierunku morzaCzytaj dalej

Dalmatyńczyk i dziecko - czy to dobry duet?

Niektórzy behawioryści zwierzęcy oraz długoletni właściciele dalmatyńczyków zaznaczają, że psy tej rasy są urodzonymi myśliwymi, którzy przede wszystkim kierują się instynktem łowcy. Czarno-białe pupile są masywne i potrzebują dużo aktywności fizycznej, dlatego mogą z łatwością przewrócić małe dziecko, jeśli coś innego przykuje ich uwagę. Rodzice nie powinni pozostawiać swoich pociech bez nadzoru, w szczególności jeśli dzieci nie osiągnęły przynajmniej 6 roku życia. Ponadto, dalmatyńczyki wcale nie są cierpliwe, dlatego podczas zabawy mogą się łatwo zdenerwować, gdy maluszek pociągnie je za ogon czy ucho. Ostatnimi czasy w Internecie pojawiło się krótkie nagranie, w którym wystąpił pies rasy dalmatyńczyk oraz mały chłopiec. Reakcja zwierzaka w stosunku do dziecka zrodziło wiele pytań. Czy rodzice powinni się obawiać o bezpieczeństwo swojego synka? Przekonajmy się!

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zdjęcia psów przed i po uratowaniu topią serca. Troska wolontariusza odmieniła je nie do poznania
2. Niewidomy pies został znaleziony na śmietniku. Jego zdjęcia przed i po są zadziwiające
3. Dlaczego koty ugniatają łapkami? Nie każdy zna prawdziwe powody

Na materiale filmowym widać, jak mały dalmatyńczyk kładzie roześmianemu chłopcu łapy na plecy i wesoło chodzi z nim po przedpokoju. Jaki jest powód takiego zachowania? Okazuje się, że wszystkiemu przyglądała się mama dziecka, która przyszykowała swojego synka do wyjścia do szkoły i lada moment mieli wspólnie wyjść z domu. Piesek najwidoczniej poczuł się samotny i za wszelką cenę nie chciał by jego młody pan zostawiał go samego. Czy plan czworonoga przebiegł pomyślnie? Niestety tego nie wiemy.

Jednakże, jedno jest pewne - nie wszystkie psy wpisują się w narzucony typ zachowania, ich charakter może znacznie różnić się od stereotypu. Dalmatyńczyki wcale nie muszą wykazywać agresji, a zwierzak z nagrania jest dowodem na to, że niektórzy przedstawiciele tej rasy sprawdzają się fenomenalnie w roli opiekuna najmłodszych. Warto pamiętać, że wymaga to czasochłonnego treningu i nadzoru osoby dorosłej.

ZOBACZ NAGRANIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policjant zastrzelił psa na podwórku. Wszystko na oczach właścicielki, porażające nagranie
  2. Tańczą ze sobą od 40 lat. Nawet najlepszym szczęka opada z wrażenia
  3. Wściekły kot nienawidzi weterynarza. Nagranie wbija w fotel
  4. Mops po raz pierwszy poznaje jeża. Reakcja jedyna w swoim rodzaju
  5. Martwe ptaki w fontannie braniewskiego. Dzieci się tam kąpią, psy piją wodę, uważajcie
  6. Nie żyje 8 osób. Wśród ofiar matka trojga dzieci. Wstrząsające wieści ze świata

źródło: youtube.com, apetete.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł