Kotek i dalmatyńczyk
Źródło: instagram/kind_animals

Dalmatyńczyk zakłóca kociakowi drzemkę. Wtedy dostaje niezapomnianą nauczkę, reakcja mruczka bawi do łez

19 Listopada 2020

Dalmatyńczyk nie zorientował się, że w jego nogach leży maleńki kotek. Mruczek szukał miejsca, gdzie mógłby w spokoju zażyć, chociaż chwilkę relaksu. Niestety ku jego rosnącemu niezadowoleniu został zaatakowany serią nagłych uderzeń ogonem. Zaspany zwierzak postanowił się bronić.

Dalmatyńczyk to dość duży pies o charakterystycznym, plamistym umaszczeniu. Sierść jest biała z wyraźnymi cętkami koloru czarnego, brązowego lub wątrobianego o wyraźnych, ostrych konturach, każda o średnicy od dwóch do trzech centymetrów. Dalmatyńczyki są z natury czujne, ale również odważne i gotowe do podjęcia ryzyka, dlatego to właśnie ta rasa była szeroko wykorzystywana wśród straży pożarnej w Stanach Zjednoczonych.

Spaniel ma już 2 lata, ale wygląda jak malutki szczeniaczek. Jest naprawdę wyjątkowy, więcej nie urośnieSpaniel ma już 2 lata, ale wygląda jak malutki szczeniaczek. Jest naprawdę wyjątkowy, więcej nie urośnieCzytaj dalej

Dalmatyńczyk i kot - dobre połączenie?

Dalmatyńczyki to wyjątkowo inteligentne psy, które szybko przyzwyczajają się do nowych ludzi i innych zwierząt. Za dobre traktowanie odwiedzają się bezgraniczną sympatią i lojalnością.

Nie oznacza to jednak, że ze wszystkimi napotkanymi czworonogami od razu zostają najlepszymi przyjaciółmi. Czarno-białe psiaki zwykle potrzebują odrobiny czasu, aby oswoić się z innymi zwierzakami i pozwolić im na wspólne spędzanie czasu. A jak ta sytuacja prezentuje się w przypadku mieszkania pod jednym dachem z kotem?

Właściciele dalmatyńczyka postanowili podzielić się w sieci zabawnym nagraniem, aby ukazać prawdziwe oblicze przyjaźni między psem a kotem. Pech chciał, że przyłapali je akurat w chwili, gdy sytuacja zrobiła się napięta.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiemy, jak czuje się szczeniak, który konał na środku drogi. Niestety, 200 metrów dalej rozegrała się kolejna tragedia
2. Ma 82 lata i trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa. Zachwyca ludzi na całym świecie, jest wideo
3. Golden retriever jest geniuszem zbrodni. Oszukał swojego pana i zatuszował dowody

Niespodziewana pobudka

Wiele osób może się zastanawiać, czy zwierzak w plamki oraz rudo-biały kocurek mogą zostać prawdziwymi przyjaciółmi. Wystarczy spojrzeć na krótkie wideo zamieszczone na Instagramie, aby uzyskać jasną odpowiedź.

Widzimy na nim, jak niewielki kotek próbuje się zdrzemnąć. Jednakże tego dnia zaspany kocurek nie miał szczęścia i na miejsce drzemki wybrał najgorsze możliwe położenie.

Zwierzak ułożył się w nogach dalmatyńczyka o pokaźnych rozmiarach, którego najwidoczniej rozpierała ekscytacja na myśl, że jego przyjaciel jest tuż obok. Pies niespodziewanie zaczyna machać ogonem, nie zważając na to, że z każdym przejawem radości miarowo uderza w głowę maleństwa! Co za niefart!

Kot początkowo próbował w iście stoicki sposób znosić serię ataków ze strony dalmatyńczyka, lecz po chwili zrozumiał, że pacyfistyczny opór nie ma większego sensu. Gdy jego cierpliwość się skończyła, postanowił dać psiakowi ważną lekcję.

Kociak złapał łapkami za biodro czworonoga i zanurzył ostre ząbki w jego nodze. Dopiero wtedy plamiasty zwierzak opanował się i zerknąć na swojego przyjaciela z wyraźną dezorientacją. "Czym sobie na to zasłużyłem?" wydaje się pytać.

Stereotypy dotyczące wrodzonych uprzedzeń czy niekończących się bijatyk między tymi dwoma gatunkami to zwykle spore wyolbrzymienie tematu. W rzeczywistości koty i psy potrafią się świetnie dogadywać. A gdy zajdzie taka potrzeba - potrafią dać jasny przekaz, kiedy ich towarzysz zabaw przekracza pewne granice.

ZOBACZ WIDEO:

Jak opiekować się psem, by nie zrobić mu krzywdy? 5 najgorszych błędów właścicieli czworonogówJak opiekować się psem, by nie zrobić mu krzywdy? 5 najgorszych błędów właścicieli czworonogówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  2. Rząd wyda ponad 125 mln złotych na jedną firmę. Wszystko przez zakaz lotów
  3. Tak żyje Świerzyński. Własna stadnina, dorożki na każdą okazję i wielki jacht. Wypożyczenie bryczki do ślubu kosztuje krocie
  4. Roczna dziewczynka przytula się do gigantycznego bernardyna. Reakcja psa bezcenna
  5. Samotny owczarek niemiecki odwiedził komisariat. Przyszedł zgłosić własne zaginięcie
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Bill Gates nie zamierzał dłużej milczeć. Powiedział, co może zdarzyć się już za kilka miesięcy

źródło: pl.sputniknews

Następny artykuł